reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 20 lipca. Imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza.
26℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Bezpieczne stosowanie chemii basenowej. Porady sanepidu

Aktualności7.07 o 07:30Komentarzy: 2
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oleśnicy przypomina o bezpiecznym stosowaniu chemii basenowej. Na co zwrócić uwagę wybierając preparat do dezynfekcji wody w basenie?Chemia basenowa, czyli produkty o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym oraz przeciw glonom zawierają substancje, które mogą stwarzać zagrożenie dla ludzi i dla środowiska. Produkty biobójcze m.in. chemia basenowa przed wprowadzeniem do obrotu podlegają ocenie i rejestracji.

Na rynku polskim, a także w całej Unii Europejskiej, wprowadzane do obrotu i stosowane mogą być tylko te produkty biobójcze, na które uzyskano odpowiednie pozwolenie. Wykaz produktów biobójczych posiadających pozwolenie na obrót uzyskane w procedurze narodowej jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL).

Dlatego ważne jest, aby każdy użytkownik produktu biobójczego przeznaczonego do wody basenowej, analizując oferty wyrobów znajdujących się na rynku zwrócił uwagę na elementy przedstawione na etykiecie produktu biobójczego oraz w ofercie sklepu internetowego w celu upewnienia się, że dany produkt będzie bezpieczny, skuteczny i legalnie wprowadzany do obrotu.
Na etykiecie produktu przeznaczonego do dezynfekcji wody basenowej musi widnieć przede wszystkim numer pozwolenia na obrót produktem biobójczym.

W treści etykiety przedstawia się również istotne informacje dotyczące m. in. zakresu stosowania, sposobu użytkowania, tj. częstotliwości stosowania i dawkowania oraz wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Zapoznanie z ww. informacjami daje gwarancję, że zastosowanie produktu nie doprowadzi do niepożądanych skutków, a jego działanie będzie skuteczne i bezpieczne dla zdrowia człowieka oraz środowiska.

PSSE w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (2)

MojaOlesnica.pl8.07 o 08:33

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
MojaOlesnica.pl8.07 o 05:16

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube