reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 23 lipca. Imieniny Bogny, Sławosza, Żelisława.
19℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Podsumowanie sezonu Akademii Piłkarskiej Oleśnica [ZDJĘCIA]

Sport5.07 o 10:43Komentarze Facebooka
Akademia Piłkarska Oleśnica podsumowała sezon. Co działo się w każdej z grup?

Zobacz galerię zdjęć* * *

Podsumowanie sezonu 23/24 rozpoczynamy od tego co nas czeka w nadchodzącym sezonie: - Sezon 24/25 będzie dla nas tym, w którym skoncentrujemy się na tym, by każda kategoria wiekowa wykonała postęp w porównaniu z właśnie zakończonym sezonem. Seniorzy to zespół, który rozwijamy z roku na rok i początkowa idea gry rekreacyjnej dla rodziców i trenerów przeradza się w drużynę piłkarską, które chce walczyć o 3 punkty w każdy kolejny weekend. Juniorzy po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w okręgu będą magnesem dla wielu zawodników w regionie, bo raz że dają możliwość gry o awans na poziom wojewódzki, a dwa stanowią idealny pomost i ścieżkę przejścia z futbolu młodzieżowego do seniorskiego. W kategorii trampkarz wzmocnimy zespół i już teraz zapraszamy wszystkich zawodników z roczników 2010 i 2011. W młodzikach utworzyliśmy kolejny zespół ligowy i w sezonie 23/24 będziemy pracowali w czterech grupach treningowych. Bardzo ważną częścią struktury szkolenia w APO jest zespół dziewczyn i tą sekcję będziemy rozwijać tak by w przeciągu kilku lat rywalizować w piłce kobiecej również w wydaniu ligowym. Dlatego od sierpnia będzie otwarty nabór dla kolejnych kategorii wiekowych dla dziewczynek! - komentuje koordynator Akademii Piłkarskiej Oleśnica Mariusz Kartocha.

Junior Młodszy:

Sezon 23/24 był drugim sezonem JM po reaktywacji tej kategorii wiekowej, kolejny sezon drużyna stanęła na wysokości zadania i wywalczyła na boisku Mistrzostwo IV OLJM, które daje awans do wyższej klasy rozgrywkowej, co daje Nam w przyszłym sezonie możliwość gry o awans na poziom wojewódzki. W tym sezonie w przerwie zimowej rywalizowaliśmy z zespołami z wyższych lig, w tym wojewódzkich, wyniki z tych meczy pozwalają patrzeć optymistycznie na kolejny sezon, ciężka i systematyczna praca na treningach pozwala Nam dążyć do wyznaczonych celów na następny sezon.

Trener Rafał Kucharek

Trampkarz:

Sezon 2023/2024 dla zespołu trampkarz I rozpoczął się wraz z początkiem sierpnia. drużyna wznowiła treningi 1.08. Zespół trenował 3x w tygodniu do rozpoczęcia wakacji i w tym czasie odbył 121 jednostki treningowi. Najważniejszą częścią treningu dla zawodnika jest gra i tych jednostek nie zabrakło. Trampkarz rozegrał meczów ligowych/sparingów oraz wziął udział w turnieju : Kleszczów Cup.

W rundzie jesiennej jak i wiosennej braliśmy udział w rozgrywkach 3 Okręgowej Ligi Młodzika. Jesienią zajęliśmy 4. miejsce, natomiast wiosną 8.

Drużynę trampkarz stanowiło 20 zawodników urodzonych w latach 2009 i 2010

Trener Nikita Medviediev

Młodzik I:

Sezon 2023/2024 dla zespołu młodzika I rozpoczął się wraz z początkiem sierpnia. W lipcu kilku zawodników było na obozie w Kołobrzegu, natomiast cała drużyna wznowiła treningi 1.08. Zespół trenował 3x w tygodniu do rozpoczęcia wakacji i w tym czasie odbył 122 jednostki treningowe + 8 treningów w ramach obozu dochodzeniowego w ferie. Najważniejszą częścią treningu dla zawodnika jest gra i tych jednostek nie zabrakło. Młodzik I rozegrał 38 meczów ligowych/sparingów oraz wziął udział w dwóch turniejach: dwudniowym Athletic Cup i trzydniowym SBG Cup.

W rundzie jesiennej jak i wiosennej braliśmy udział w rozgrywkach V Okręgowej Ligi Młodzika. Jesienią zajęliśmy 5. miejsce, natomiast wiosną 7.

Drużynę młodzika I stanowiło 21 zawodników urodzonych w latach 2011 i 2012.

Trener Kacper Michałczyk

Młodzik II:

Sezon Młodzika za nami. Zawodnicy rocznika 2011 i 2012 mogą sezon uznać za bardzo wartościowy. Dla każdego zawodnika staraliśmy się znaleźć odpowiedni poziom do rozwoju, stąd występy w I, II i III drużynie młodzika naszej akademii. Chłopcy z młodzika II mocno wyróżniający się mieli szansę sprawdzić sie na tle kolegów z I drużyny, natomiast tym którym brakowało minut w II zespole mogli zdobywać doświadczenie w III drużynie. Staraliśmy się poprawić technikę, nauczyć się współpracować ze swoimi kolegami występującymi w tej samej formacji oraz poznaliśmy typowe zachowania graczy występujących na danych pozycjach. Sezon 23/24 rozegraliśmy w VII okręgowej lidze młodzika oraz rozegraliśmy kilkanaście sparingów, gdzie co tydzień pomagało nam kilku zawodników z I drużyny, którzy nie mieli zbyt wielu szans na grę w swojej drużynie. W wielu spotkaniach potrafiliśmy zdominować rywali, tworzyć składne akcje oraz widać było postęp w naszej grze na przestrzeni całego sezonu.

Trener Szymon Kuraś

Młodzik III:

Zajęcia prowadzone w tej grupie to przede wszystkim dobra zabawa i radość z gry, a główny nacisk kładziony jest na działania w grupie i wzajemnym szacunku wobec siebie.

Przyszły sezon – więcej zabawy i radości z gry.

Trener Nikita Medviediev

Orlik A:

Sezon 23/24 już za nami, był to bardzo ciekawy sezon dla tej grupy chłopców z rocznika 2013. Staraliśmy się poprawić głównie technikę każdego zawodnika, rozumienie gry i to jakie zadania ma każdy zawodnik występujący na danej pozycji. Mocny nacisk kładliśmy też na dobre zachowania w pojedynkach 1v1 oraz finalizację akcji. Jesienią graliśmy na wielu turniejach m.in. w Sycowie, w Łozinie, w Trzebnicy, we Wrocławiu czy w Pasikurowicach. Dużo zebranego doświadczenia, szybki rozwój chłopców oraz dobra gra na turniejach grupy owocuje pomysłem, aby wiosną zgłosić nas do VII okręgowej ligi młodzika. Całą rundę wiosenną rozgrywamy większość meczów z zawodnikami rok i dwa lata od siebie starszymi, co w wielu spotkaniach było głównym problemem, natomiast czysto piłkarsko radziliśmy sobie bardzo dobrze i dopiero ten poziom był właściwy dla prawidłowego rozwoju zawodników.

Trener Szymon Kuraś

Orlik B:

Klubowa reprezentacja rocznika 2014, a więc grupa Orlik B to chłopcy, którzy rozegrali pierwszy sezon w kategorii orlika. Po przejściu z żaków skupialiśmy się dalej na nauce działań indywidualnych ale ważnym elementem szkolenia w tym sezonie było rozumienie i organizacja gry we współpracy z kolegą.

W trakcie sezonu rozegraliśmy kilkadziesiąt turniejów i sparingów, a do najważniejszych można zaliczyć trzykrotny start w wielodniowych turniejach ogólnopolskich, gdzie udało nam się podczas Winter Cup zakwalifikować do ścisłego finału i zmierzyć z klubami z poziomu ekstraklasy.

Ważnym aspektem tego sezonu była ciągła selekcja do drużyny, w której gra jest optymalną opcją dla wyróżniających się zawodników z regionu i szansą zrobienia dużego kroku w przód w piłkarskim rozwoju. Jednocześnie nieustannie obserwowaliśmy zawodników z klubu trenujących w innych grupach i zapraszaliśmy ich na treningi. Dzięki temu procesowi przeprowadzamy kilka transferów i kolejny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco!

Kadra: Bielak Antek, Kartocha Tomek, Lis Franek, Stojko Hubert, Stoparek Bartek, Tatarek Jakub, Tomkiewicz Radek, Walczuk Julek, Zagórski Franek, Zieliński Filip, Iwanowski Wiktor, Feliks Julek, Świąder Stasiu, Kalemba Tymek, Pilipiuk Michał, Staszczyszyn Karol, Maciejasz-Bochnia Michał, Świeboda Kajtek, Wabiszczewicz Bruno.

Trenerzy: Kartocha Mariusz, Medvediev Nikita

Orlik C:

Zespół złożony z zawodników rocznika 2013/14, który stanowił swoiste zaplecze dla reprezentacji w swoich rocznikach. W swoim składzie na początku sezonu miał blisko 20- stu zawodników.

W trakcie minionego sezonu koncentrowaliśmy się głównie nad poprawą i szlifowaniem działań indywidualnych nie zabrakło też miejsca na treningi skupione na pracy grupowej.

Ogrom pracy wykonanej przez chłopców zaowocował, aż 7 powołaniami do grup reprezentacyjnych, gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój kolegów!

W trakcie sezonu rozegraliśmy liczne sparingi z rówieśnikami z grupy Orlika D oraz reprezentacją Zaka A, zawsze były to emocjonujące pojedynki pełne rywalizacji i dobrej gry. Nie zabrakło także udziału w turniejach, których jednak szczególnie w rundzie wiosenniej było mniej niż pierwotnie planowaliśmy. Nauczeni doświadczeniem, lepiej zaplanujemy terminarz turniejowy w przyszłym sezonie.

Wielu zawodników z tej grupy awansuje do młodzików i rozpocznie pierwsze zmagania ligowe.

Wszystkim życzymy powodzenia na boiskach w nowym sezonie.

Trener Michał Więckiewicz

Orlik D:

Zajęcia prowadzone w tej grupie to przede wszystkim dobra zabawa i radość z gry, a główny nacisk kładziony jest na poszanowanie drugiej osoby - również przeciwnika.

W tym sezonie skupiliśmy się na zadaniach indywidualnych (prowadzenie piłki, zdobywanie przestrzeni, dużo gry w systemie 1x1 i 2x2). W trakcie sezonu uczestniczyliśmy w turniejach organizowanych przez DZPN, a w okresie zimowym braliśmy udział w turniejach „Olimpic Trophy” we Wrocławiu.

Oczywiście nie spoczywamy na laurach i zdarzają się testy oraz transfery do wyższych grup, gdzie podejście do treningu, zaangażowania i oczekiwania stoją na dużo wyższym poziomie.

W przyszłym sezonie – zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa.

Trener Adam Witkowski

APO Girls:

Pierwszy sezon grupy dziewczyn.

Początki były trudne, duży rozrzut roczników ciężko było obrać jedną ścieżkę treningową. Z tygodnia na tydzień było coraz lepiej, była frekwencja i chęci, pojawiało się coraz większe zainteresowanie. Na treningi przychodziły dziewczyny z doświadczeniem oraz takie, które nigdy wcześniej nie grały w piłkę. Braliśmy udział w wielu turniejach w różnych kategoriach wiekowych od U9 po nawet U12

Były to turnieje na terenie Powiatu Oleśnickiego, kilka we Wrocławiu i Dzierżoniowie do tego gry sparingowe w których rywalizowaliśmy z topowymi żeńskimi akademiami naszego regionu. Cały sezon to masa doświadczeń które napewno przyczynią się do rozwoju żeńskiego futbolu w naszej Akademii.

Trener Wojciech Krzak

Żak A:

Rocznik 2015, a więc grupa Żak A posiada także swoją reprezentację zbudowaną z wyróżniających się zawodników z APO, a także tych z regionu, którzy zdecydowali się do nas dołączyć w trakcie sezonu i przeszli pomyślnie weryfikację. Bardzo wysoki poziom tego rocznika przekłada się też na starty w topowych turniejach, w których rywalizowaliśmy regularnie, na czele ze zwycięskim ścisłym finale Tarczyński Arena Cup rozegranych na płycie głównej stadionu we Wrocławiu!

Zakończony sezon to praca przede wszystkim nad zawartościami indywidualnymi, które w tym wieku są najważniejsze i stanowią podstawę do dalszej pracy. Mamy kilka dużych niespodzianek - zawodników, którzy wykonali bardzo duży postęp w przeciągu tych miesięcy i bardzo się z tego cieszymy.

Obecnie grupa jest przygotowywana do przejścia i gry w kategorii orlik i ten proces przeprowadzimy bardzo starannie, po to by każdy miał optymalne środowisko do dalszego rozwoju swoich umiejętności na jesień.

Kadra: Engel Jan, Krzywański Kacper, Kosiński Antek, Rybiec Kamil, Bukuli Adam, Rachwał Kuba, Szprengiel Mikołaj, Władyka Staś, Woszczyk Nikodem, Mazgaj Krzyś, Ściesielski Bartek, Durlak Damian Drozd Aleks, Tomaszewski Adam, Czternastek Michał, Szkudlarek Antek, Sowula Filip, Białas Kaziu, Łosowski Bruno, Jaszke Filip

Trenerzy: Kartocha Mariusz, Więckiewicz Michał

Żak B:

Żak B rozpoczął sezon 16.08. W tym czasie zespół odbył 112 treningów oraz 26 jednostek meczowych w postaci turniejów i sparingów. Chłopcy brali udział w takich turniejach jak: Tarczyński Arena Cup, Athletic Cup, Ślęza Trophy czy APO Cup.

Zespół żaka B w sezonie stanowiło 15 zawodników urodzonych w 2016 roku. Podczas 112 jednostek treningowych (trenujemy 3x w tygodniu) koncentrowaliśmy się mocno na umiejętnościach indywidualnych każdego zawodnika, takich jak: drybling, zwody, ochrona piłki, gra 1 na 1, rozumienie gry. Podczas turniejów i sparingów staraliśmy się egzekwować nauczane umiejętności u zawodników. Efektem tego jest duży postęp każdego z chłopców.

Trener Kacper Michałczyk

Żak C:

Sezon 2023/24 był dla nas naprawdę udany, chłopcy dostali ogromny zastrzyk doświadczeń i szlifowali swoje umiejętności. Większość sezonu pracowaliśmy nad prowadzeniem piłki, i robieniem zwodów, bardzo zależało mi aby chłopcy czuli luz z piłką przy nodze. Braliśmy udział w kilku edycjach turniejów takich jak dwie edycje turnieju DZPN oraz Olimpic cup oraz wielu grach sparingowych wewnętrznych jak i zewnętrznych. To wszystko napaja optymizmem na przyszłość, na treningach widać było ogrom chęci i zaangażowania, liczę że chłopcy będą chcieli jak najdłużej kontynuować przygodę oraz rozwijać się w barwach naszej Akademii.

Trener Wojciech Krzak

Żak D:

Zajęcia prowadzone w tej grupie to przede wszystkim dobra zabawa i radość z gry, a główny nacisk kładziony jest na działania w grupie i wzajemnym szacunku wobec siebie.

W tym sezonie skupiliśmy się na zadaniach indywidualnych (prowadzenie piłki, drybling, zwody, zdobywanie przestrzeni, dużo gry w systemie 1na1). W trakcie sezonu uczestniczyliśmy w turniejach organizowanych przez DZPN, a w okresie zimowym braliśmy udział w turniejach „Olimpic Trophy” we Wrocławiu.

Przyszły sezon – więcej zabawy i radości z gry.

Trener Adam Witkowski

Skrzat I, II, III:

W sezonie 2023/2024 zawodnicy z rocznika 2017-2018 odbyli blisko 100 jednostek treningowych.

Każde zajęcia nacechowane były przyjazną i dobrą atmosferą, która pozwalała zawodnikom czuć się komfortowo podczas zajęć. Treści treningowe dobierane były w taki sposób by dzieci miały jak najwięcej kontaktów z piłką. Dominowały gry, zabawy bieżne, zabawy organizacyjno - porządkowe, wyścigi, tory przeszkód. Nie zabrakło miejsca na ćwiczenia oswajające z piłką, różne formy dryblingu, grę 1 x 1 w ataku i obronie. Duże zaangażowanie i chęć do pracy wśród chłopców widoczne były na każdy korku. Doświadczenie piłkarskie zdobywaliśmy w grach wewnętrznych organizowanych pomiędzy wszytki grupami skrzatów Naszej Akademii. grach sparingowych z innymi klubami oraz turniejach rozgrywanych m.in. we Wrocławiu, Twardogórze, Siechnicach, Dobroszycach, Oleśnicy. Jestem bardzo zadowolony z postępów jakie zrobili chłopcy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zaangażowanie, duża frekwencja i systematyczna praca na treningach przyczyni się do jeszcze większego rozwoju.

Trenerzy: Bartosz Czarkowski (Skrzat I i II) oraz Medvediev Nikita (Skrzat III)

Bambini:

Najmłodsza grupa w Akademii Piłkarskiej Oleśnica, w której stawiamy na rozwój fizyczny poprzez różne gry i zabawy ruchowe z elementami i w towarzystwie piłki.

Siłą rzeczy jest to najmocniej rotująca grupa w APO, związane jest z Tym wiele różnych czynników od zniechęcenia, po długie przerwy związane z infekcjami.

Podobnie było w tym sezonie - we wrześniu wysyp chętnych, jednak długie zimowe "wieczorowe" treningi na sali wytrzymali tylko najsilniejsi. Wiosną powrót kilku kolegów i koleżanek oraz nowi, chętni do rozpoczęcia przygody z piłką.

Do Akademii Piłkarskiej Oleśnica, szczególnie w grupach dziecięcych można dołączyć w dowolnym momencie. Dzięki szerokiej strukturze każdy znajdzie grupę dla siebie, niezależnie od poziomu umiejętności.

W grupie Bambini bardziej niż umiejętności liczy się otwartość, chęć współpracy i zabawy. W tym roku kończymy treningi w grupie o 3 osoby większej, niż zaczynaliśmy, uruchamiając grupę we Wrześniu 2023! I oby tak dalej!

Trener Michał Więckiewicz

Piłkarz PRO:

W tym sezonie wzięło udział 18 zawodników , w wieku od 8 lat do 15 :+1:

Pracowaliśmy nad 4 aspektami Motoryka, Technika, Mentalność i Taktyka.

Na koniec każdy zawodnik dostał specjalną koszulkę.

Senior:

Sezon 23/24 rozpoczął się od bardzo dobrej przygody z Pucharem Polski, gdzie odpadliśmy dopiero z drużyną KP Rokita Brzeg Dolny występującą w lidze okręgowej, w tym meczu zagrało 7 zawodników w wieku juniora młodszego. Niestety po udanym starcie sezony przytrafiły się kontuzję, co niestety przełożyło się na zły start w lidze, terminarz był tak ułożony, że na samym początku ligi oddalaliśmy się od założonego celu. W drużynie seniorskiej zadebiutowali wszyscy juniorzy, którzy mogli zostać uprawnieni do ligi, zdobyte doświadczenie oraz postawa młodzieży daje jasny sygnał, że z Ich gry Miasto Oleśnica będzie miała dużo pozytywnych wrażeń.

Rozpoczęliśmy już przygotowania do nowego sezonu, kilka ciekawych transferów - czekajcie na informację :) pozwala Nam patrzeć z optymizmem na nowy sezon!

Trener Rafał Kucharek

APO

* * *

Zobacz galerię zdjęć

rd, fot. Łukasz Haraźny

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube