reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 20 lipca. Imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza.
26℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Nie będzie ciepłej wody w Oleśnicy! MGK informuje o szczegółach

Aktualności10.07 o 07:00Komentarzy: 8
Miejska Gospodarka Komunalna sp. z o. o. w Oleśnicy przypomina, że wkrótce w całej Oleśnicy może nie być ciepłej wody z powodu przeprowadzenia niezbędnych prac.- Działając zgodnie z par. 25 ust. 2 pkt. 4 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 15 stycznia 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemów ciepłowniczych („planowane przerwy w dostarczaniu ciepła w okresie poza sezonem grzewczym nie mogą przekroczyć 14 dni, a odbiorca musi być powiadomiony o terminach tych przerw z siedmiodniowym wyprzedzeniem”), informujemy, że z powodu remontu magistralnej sieci ciepłowniczej, od 11.07.2024 r. od godziny 7:00 do 12.07.2024 r. do godziny 15:00, nie zapewnimy dostawy ciepła na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej do żadnego obiektu przyłączonego do sieci ciepłowniczej. Przepraszamy za wszelkie niedogodności - informowała niedawno Miejska Gospodarka Komunalna sp. z o. o. w Oleśnicy.

Jak się dowiedzieliśmy, spółka dysponuje odczytami, które mogą wskazywać na nadchodzącą awarię kluczowego odcinka. Chodzi o przygotowanie się do szczytowego sezonu w zimie, bo istniałoby ryzyko awarii powodującej brak nie tylko ciepłej wody, ale też ogrzewania.

- Na kolektorze głównym przy wyjściu z centralnej ciepłowni musimy zrobić prace remontowe. Jest to najważniejsze połączenie z miastem, które trzeba wyłączyć i zabezpieczyć przed zimą. Widzimy, że coś niedobrego tam się dzieje i należy coś z tym zrobić. Gdyby w zimie przydarzyła się awaria, pozbawilibyśmy miasta ciepła - powiedział portalowi MojaOlesnica.pl Grzegorz Odelski, dyrektor ds. technicznych MGK.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (8)

Walczak 11.07 o 21:48

No i co jak to się zajmuje nami policja wenero podła i jacy To my jesteśmy be i źli. Z wyrazami szacunku. Sąsiedzi

Zgłoś
Ja10.07 o 22:35

Jutro pod blokami na Serbinowie znowu zasiądą matki matrony z bąbelkami i będą marudzić, że dzieci nie mają jak umyć. Z tej niemocy i złości otworzą sobie browarka i będą krzyczeć na całe osiedle do 12 w nocy. Co się dzieje wieczorami pod blokiem na Sucharskiego 4. Policja zamierza się tym zająć kiedyś?

Zgłoś
Kalmankantaja10.07 o 12:58

W sumie dobrze, że ciepłej wody nie będzie w upał. Lepiej teraz niż gdyby mieli wyłączyć podczas mrozów.

Zgłoś
emeryt10.07 o 12:52

Jeżeli faktycznie działają wyprzedzająco, to lepiej latem śmierdzieć, niż w zimie marznąć...Szacun

Zgłoś
Xxx10.07 o 12:48

Ponad 30 na dworze... Brawo

Zgłoś
Gepetto10.07 o 09:21

do - kali - możesz zacząć już od północy to do rana sie uwiniesz !

Zgłoś
Alicja10.07 o 09:02

W Głogowie na hucie jak robią konserwację to wody ciepłej nie ma 14 dni. Więc możemy się cieszyć.

Zgłoś
kali10.07 o 08:53

I nie można zacząć prac od godziny 6:00 i zakończyć o 20:00 w jeden dzień. Jeżeli pracuje się od 7:00 do 15:00 (minus dojazd i przerwy śniadaniowe) to zajmie to dwa dni..

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube