reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 23 lipca. Imieniny Bogny, Sławosza, Żelisława.
18℃
(bezchmurnie). Zobacz prognozę pogody

Szachiści rywalizowali o puchar burmistrza. Kto wygrał? [ZDJĘCIA]

Sport1.07 o 09:20Komentarze Facebooka
UKS Pogoń Oleśnica podsumowuje zorganizowany przez siebie turniej szachowy o puchar burmistrza. Znamy nazwiska najlepszych zawodników.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaW niedzielę w sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej w Oleśnicy odbył się turniej szachowy o puchar burmistrza. Wzięło w nim udział 59 zawodników i zawodniczek.

W dzisiejszym turnieju szachowym, o Puchar Burmistrza Miasta Oleśnica 2024, wzięło udział 59 zawodników i zawodniczek.

- Zwycięzcą turnieju został Maurycy Żerebiec z UKS "POGOŃ Oleśnica" - 8,5 pkt. z 9 partii, drugie miejsce przypadło Tomaszowi Lambrechtowi z WKSz HETMAN Wałbrzych - 7,5 pkt. z 9, a trzeci był Bartosz Smukowski z WKSz HETMAN Wałbrzych 7,0 pkt. z 9. W kategorii juniorów zwyciężył Oleg Achinovich z WKSz HETMAN Wałbrzych - 6,5 pkt. z 9, drugi był Kacper Grech z MUKS MDK Śródmieście Wrocław - 6 pkt., trzecia lokata w tej kategorii przypadła Aliaksandrowi Sakharchukowi z MUKS MDK Śródmieście Wrocław - 6 pkt. Najlepszą kobietą turnieju została Alicja Woźnica z UKS "POGOŃ Oleśnica", z dorobkiem 5,5 pkt., druga była Daria Repetilo z KSz "Miedź" Legnica - 5,0 pkt. a trzecie miejsce przypadło Annie Dziubie - 4,5 pkt. z 9. W kategorii Amatorów wygrał Andrzej Dobrowolski 4 pkt., drugi był Adam Wieczorek - 3,5 pkt. a trzecie miejsce zajął Dariusz Szemerda - 3 pkt. - informuje UKS "Pogoń" Oleśnica.

- Puchary ufundowane przez Gminę Miasto Oleśnica, wręczał pan Burmistrz Adam Horbacz. Bardzo dziękujemy pani Dyrektor Biblioteki Annie Zasadzie za udostępnienie sali na potrzeby rozegrania turnieju. Podziękowania dla Macieja Ostafińskiego z klubu UKS Szach Mat Syców za wsparcie sprzętowe. Turniej sędziował Artur Paprocki. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy na kolejne turnieje/i> - podsumowują organizatorzy.

Zobacz też: Klasyfikacja generalna

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

rd, źródło: UKS Pogoń Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube