reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 20 lipca. Imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza.
26℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Atak tasakiem na wolontariuszy antyaborcyjnej fundacji?

Aktualności21.06 o 11:51Komentarzy: 107
Publikujemy stanowisko fundacji Pro - Prawo do Życia, która informuje o rzekomym ataku tasakiem na swojego wolontariusza. Nieco inną wersję zdarzeń wczoraj przedstawiła policja.***

Agresywny mężczyzna uzbrojony w tasak zaatakował wolontariusza Fundacji Pro-Prawo do Życia i groził mu śmiercią w trakcie ulicznej akcji informacyjnej pod PZS w Oleśnicy. Napastnik został w porę obezwładniony przez policję. Dzięki reakcji funkcjonariuszy i doświadczeniu działacza Fundacji, nie doszło do tragedii.

Wczoraj (czwartek 20 czerwca) wolontariusze Fundacji Pro-Prawo do Życia po raz kolejny zorganizowali pod szpitalem w Oleśnicy uliczną akcję informacyjną ostrzegającą przed konsekwencjami aborcji. W trakcie akcji używali m.in. samochodu z lawetą wyposażoną w duży billboard pokazujący prawdę o aborcji. Szpital w Oleśnicy to obecnie największy ośrodek aborcyjny w Polsce.

Ok. godziny 13:00 przed wejściem do szpitala pojawił się agresywny mężczyzna, który podszedł do samochodu Fundacji i zaczął grozić Adamowi, koordynatorowi akcji. W wulgarnych słowach ubliżał także wolontariuszowi. Agresor po chwili uderzył pięścią w przednią szybę auta, rozbijając ją. Adam odjechał samochodem, powoli krążąc w pobliżu szpitala i wezwał policję. W tym momencie napastnik wyciągnął tasak i zaczął grozić śmiercią Adamowi. Na szczęście w odpowiednim momencie na miejscu zjawili się policjanci, którzy użyli siły wobec napastnika, wytrącili mu broń i obezwładnili go. Okazało się, że mężczyzna był pijany - miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W ocenie Fundacji tego typu ataki będą się nasilać, gdyż ich celem jest zablokowanie mówienia prawdy o aborcji w Polsce. Jak mówi Mariusz Dzierżawski:

"Wielokrotnie informowaliśmy już o prześladowaniach naszej Fundacji, których sprawcy otoczeni są parasolem ochronnym i cieszą się przywilejami u polityków, służb, wymiaru sprawiedliwości i redakcji mediów głównego nurtu. Napady, ataki, pobicia, podpalenia, groźby kierowane wobec nas - na to wszystko przymykane jest oko, a osoby dokonujące tego typu czynów traktowane są pobłażliwie. To ośmiela kolejne osoby do coraz bardziej agresywnych ataków. Nasze akcje zmieniające świadomość i ratujące życie są zawsze pokojowe. Naszą bronią jest prawda i modlitwa o powstrzymanie aborcji i nawrócenie aborcjonistów. Działania te spotykają się z terrorem, agresją, przemocą i nienawiścią. Próbuje się nas uciszyć również za pomocą metod administracyjnych, kolejnych zakazów zgromadzeń i procesów sądowych. To wszystko elementy polityki "opiłowywania" katolików oraz wszystkich ludzi broniących życia i polskich rodzin, o której otwarcie mówią politycy aborcyjnej koalicji."

Pomimo tych prześladowań, Fundacja zamierza organizować kolejne niezależne akcje. Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego:

"Prześladowania, których doświadczają nasi wolontariusze, są niczym w porównaniu z cierpieniem wyrządzanym dzieciom w łonach matek, które są okrutnie mordowane poprzez aborcję. Będziemy działać dalej na ulicach miast w całej Polsce, aby zmienić świadomość Polaków na temat aborcji i budzić sumienia Polaków, ponieważ obojętność wobec mordowania najsłabszych oznacza współodpowiedzialność."

Fundacja Pro-Prawo do Życia

***

Zobacz też: Pijany mężczyzna uszkodził antyaborcyjny pojazd

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (107)

Dym28.06 o 22:25

Szkoda, że niektórych nie wyskrobano.

Zgłoś
g24.06 o 15:05

jeden leży skibidi

Zgłoś
24.06 o 01:56

skibi.....

Zgłoś
ktoś24.06 o 01:28

Krzysztof go zna

Zgłoś
Przemo24.06 o 01:19

Stanisławowski to jest Andrzej

Zgłoś
..23.06 o 19:17

Stanisławowski a raczej osoba (nie wiadomo jaka ) pokazała dziś, że jest zwykłym, bezjajowym tchórzem, oraz bajkopisarzem. Bezczelnym szczurem, który nie ma odwagi się pokazać i przyjąć na klatę wszystkich skierowanych przeciw niemu argumentów od żywej, fizycznej osoby. Skryty za kotarą cyfrowego świata wyzywa, szkaluje innych bez jakichkolwiek konsekwencji. Używa imion i nazwisk niektórych mieszkańców i to powoduje, że musi ponieść karę. Kto wie, co to za szuja, niech da znać.

Zgłoś
ktoś23.06 o 19:07

Stanisławowski wpadł pod audi godzinę temu.

Zgłoś
..23.06 o 19:05

Tomasz Terka gadasz jak Łukasz Stanisławowski.

Zgłoś
Tomasz Terka23.06 o 19:01

Ciąża to choroba, aborcja to zabieg który ją likwiduje. Nikt nie ma prawa zostać spłodzony i urodzony, nie ma żadnego znaczenia, że płody są dziećmi, czy ludźmi, gdyż powinny być abortowane

Zgłoś
Równowaga potrzebna 23.06 o 13:51

Aborcja to mor*erstwo niewinnego człowieka niestety, a nie wyrwanie zęba. Dziecko to nie zlepek komórek czy pasożyt jak chcą lewacy ale osobny człowiek od chwili poczęcia. Język polski jest prosty i piękny Poczęcie = początek, początek życia.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube