reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 21 kwietnia. Imieniny Anzelma, Bartosza, Konrada.
1℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Wynajęci przez komitet wyborczy obcokrajowcy usuwali materiały konkurencji?

Aktualności3.04 o 09:00Komentarzy: 143
Przedstawiciele komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości uważają, że wynajęci obcokrajowcy na zlecenie konkurencyjnego ugrupowania usuwali materiały wyborcze. - Nie tędy DROGA! - napisali.* * *

OŚWIADCZENIE KOMITETU WYBORCZEGO PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI

Nie trzeba nikomu mówić, że usuwanie materiałów wyborczych konkurencyjnych komitetów, opłacanie cudzoziemców do tego procederu to wyraz braku szacunku dla wyborców! A jednak nie wszyscy o tym wiedzą, bądź nie zdają sobie sprawy z konsekwencji z tego typu działań.

Startujący z naszych list kandydaci do Rady Miasta i Rady Powiatu nakryli dwoje Ukraińców wynajętych przez jeden z komitetów wyborczych na usuwaniu naszych materiałów wyborczych ze zbiorczych skrzynek na listy znajdujących się przed wejściami do klatek schodowych w blokach. O całym procederze została już dziś poinformowana policja. Pierwszy taki incydent zasygnalizowano nam w środę, 27 marca. Zdarzenie to miało miejsce na ulicy Lotniczej. Podobne sytuacje znikających materiałów wyborczych zauważono również w innych częściach miasta: Sucharskiego, Klonowa, Skłodowskiej-Curie, Chopina, czy Wrocławska. Zorganizowane grupy opłacane przez jeden z komitetów grasują już w całym mieście i po usunięciu naszych materiałów wyborczych oraz wszystkich innych komitetów zostawiają w skrzynkach swoje materiały.

Jak mówił „klasyk”… nie tędy DROGA! Takie działania są absolutnie naganne i nie do zaakceptowania w kontekście demokratycznych wyborów. Manipulacja lub szkodzenie kampaniom konkurencyjnych komitetów nie tylko narusza zasady uczciwości i równości w wyborach, ale także podważa integralność procesu demokratycznego. Takie praktyki mogą prowadzić do zniechęcenia wyborców oraz obniżenia zaufania do całego systemu wyborczego.

Jednakże, w przypadku takich praktyk, konieczne jest podjęcie odpowiednich kroków, włącznie z wyraźnym potępieniem takich działań i podjęciem kroków prawnych w celu zapobieżenia im w przyszłości i ukarania winnych. Prowadzenie kampanii w tak ohydny sposób to droga donikąd. To nieeleganckie...

Na koniec pozostaje pytanie, czy komitet ten będzie miał w sobie tyle odwagi, by publicznie się do tego przyznać i przeprosić za swój czyn i zejść ze złej DROGI postępowania? Czy przeprosi pokrzywdzonych kandydatów, których materiały wyborcze znalazły się w koszu, ale też przede wszystkim, czy przeprosi swoich wyborców za prowadzenie kampanii nie fair-play? Do wyborów kilka dni, więc jeszcze mają szansę przyznać się i przeprosić zanim cała sprawa zostanie nagłośniona z naszej strony.

KWW PiS

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (143)

Dzofrej5.04 o 18:53

A moźe ich wynajoł pewien rusek co kwitnie w tej parti udając polaka

Zgłoś
zgroza5.04 o 14:20

Nawet obcokrajowcy wiedzą, że PIS śmierdzi.

Zgłoś
zgred5.04 o 14:18

PISk... do celi, a nie na wybory!

Zgłoś
zw-kowalski4.04 o 21:14

Do @obserwator. Masz jakieś urojenia z tymi robakami. Nie dociera do ciebie, że wraz z rozwojem nauki zmieniają się nieco preferencje i nawyki żywieniowe Polaków ? Czy polski chłopek jest głupszy od szwedzkiego rolnika ? Dlaczego polski chłopek nie płaci podatku i ZUS wedle tych samych zasad jak przedsiębiorca. Jeśli nie będzie miał dochodu to po prostu nie zapłaci podatku.

Zgłoś
lii4.04 o 16:42

Dobrze ,że już wybory w niedzielę to w skrzynkach będzie pusto wreszcie i nareszcie

Zgłoś
lii4.04 o 16:39

Przecież ludzie mają dość tylko zasmiecaja skrzynki pocztowe,po to sa na zewnątrz skrzynki na reklamy

Zgłoś
spam4.04 o 14:05

Takie praktyki trzeba pochwalić nie potępiać. Miejsce śmieci jest w śmieciach a nie w skrzynkach na listy.

Zgłoś
Oleśnica xd4.04 o 13:51

Jak można wykraść broszurki z skrzynek na listy w blokach xd !? a po za tym na zdjęciu widać jak byk że inne ugrupowania również są w śmietniku, czy to przypadek czy PiS również wynają "obcokrajowców"?

Zgłoś
aga4.04 o 13:49

Do wyborca stać cię na samochód to i na paliwo zarób

Zgłoś
Rudy4.04 o 13:49

Niecny plan zrealizowany :D "obcokrajowcy" wyrzucali do kosza broszury które PiS wrzucał do skrzynek ! :) Małoletni "Obcokrajowcy" mają zwinne łapki to wykradli bruszurki ! hahahaha

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube