reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 21 kwietnia. Imieniny Anzelma, Bartosza, Konrada.
1℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Społeczna lodówka i szafa już działają w Bierutowie [WIDEO]

Aktualności1.04 o 09:13Komentarze Facebooka
W Bierutowie funkcjonuje już społeczna lodówka i szafa, z której mogą korzystać potrzebujący mieszkańcy. O szczegółach poinformował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.


Miejscowi strażacy przywieźli zebraną żywność i podarunki / fot. OSP Bierutów

* * *
Miasto i Gmina Bierutów po wielu miesiącach starań właśnie dołączyło do grona miejscowości, w których funkcjonują tzw. społeczne lodówki i szafy!

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bierutowie od wielu miesięcy zabiegali o wdrożenie w życie tej jakże potrzebnej inicjatywy. Dopiero zmiana siedziby M-GOPS pozwoliła na ulokowanie lodówki i szafy w ustronnym, ale dostępnym dla mieszkańców miejscu. Są one do dyspozycji darczyńców i potrzebujących przy ul. Kolejowej 7 (wejście od strony boiska „Orlik”).

Czas jest nieprzypadkowy dla lodówki, bo szczególnie po świętach w śmietnikach ląduje bardzo dużo jedzenia przygotowanego na świąteczne stoły, a którego nie zdołaliśmy zjeść.
Lodówka społeczna to świetny sposób pomagania innym- pamiętajmy jednak, że jej funkcjonowanie uzależnione jest od darczyńców.
Zasada działania lodówki społecznej polega na tym, że każdy może dzielić się z każdym. Nie istnieją żadne podziały, nikt nie ocenia, nie wydaje bonów czy kuponów, nie trzeba wypełniać żadnych formularzy i nikt nie sprawdza dochodów. Wystarczy przyjść i włożyć coś do lodówki lub przyjść i poczęstować się jej zawartością.Idea lodówki i szafy społecznej jest prosta. Masz nadmiar dobrej żywności lub ubrań, których nie chcesz wyrzucić? Podziel się z potrzebującymi! Potrzebujesz odzieży, żywności? Śmiało, skorzystaj!

Lodówka i Szafa Społeczna będą otwarte cały czas, co oznacza, że osoby chcące wziąć żywność, ubranie lub je zostawić mogą to zrobić o dowolnej porze dnia. Wierzymy, że mieszkańcy Miasta i Gminy Bierutów, a także lokalni właściciele sklepów, gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorcy aktywnie włączą się w akcję i lodówka nigdy nie będzie stała pusta, a każdy kto będzie potrzebował żywności, będzie mógł z tej żywności skorzystać.

Aby lodówka i szafa służyła mieszkańcom jak najlepiej i jak najdłużej, prosimy stosować się do regulaminów umieszczonych przy lodówce i szafie. Serdecznie dziękujemy Fundacji „Weź Pomóż” za przekazanie lodówki na ten szczytny cel oraz Pani Karolinie Smyk z Karwińca za przekazanie mebli.

MGOPS w Bierutowie

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube