reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 21 kwietnia. Imieniny Anzelma, Bartosza, Konrada.
1℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Lepsza sytuacja finansowa zespołu szpitali. Ponad dwa miliony na plusie

Aktualności1.04 o 07:07Komentarzy: 26
Polepszyła się sytuacja finansowa Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy. Zamiast ujemnego wyniku, są miliony złotych "na plusie".- Potwierdziły się słowa starosty Sławomira Kapicy, który na ostatniej sesji poinformował, że Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy zamknie ubiegły rok na plusie. I to na jakim! - informuje Starostwo Powiatowe w Oleśnicy.

Jak wynika ze sprawozdania z wykonania planu finansowego za 2023 rok, szpital osiągnął zysk w wysokości 2.166.762,24 zł netto. - Wynik dodatni cieszy tym bardziej, że większość szpitali w Polsce jest na minusie. Cieszy również, że w zeszłym roku na oleśnickiej porodówce przyszło na świat aż 1558 dzieci. Plasuje to nasz szpital na 38. miejscu w Polsce, przed placówkami z tak dużych miast jak Kielce, Kraków, Rzeszów, Bydgoszcz, Katowice czy Olsztyn. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że dług szpitala z tytułu zaciągniętych wcześniej kredytów i pożyczek został zmniejszony o 4 139 000 zł - czytamy w komunikacie.

Warto dodać, że 2022 rok zamknął się stratą netto w wysokości 6,3 mln złotych. Między innymi w kwietniu zeszłego roku zarząd powiatu odwołał dyrektora Przemysława Magierę, a jego miejsce zajęła Agnieszka Cholewińska.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (26)

Spławiony pacjent4.04 o 21:51

Zamiast ratowania pacjentów pobieranie kasy za wizytę i odsyłanie do innych placówek stąd wynik na plusie. O czyms takim jak cesarka kobiety w Oleśnicy mogą zapomnieć za to aborcję za kasę można zrobić. Dla obecnych władz szpitala liczy się portfel nie dobro pacjenta.

Zgłoś
zw-kowalski2.04 o 16:43

To dobry moment aby lekarze przejęli zysk zadając podwyżek. Kosztem pielęgniarek oczywiście. Sorry za sarkazm.

Zgłoś
byłoby MEGA2.04 o 12:18

Ach jak byłoby pięknie wyciąć PiS i ORS ale tak do dna, Płaczkowski z Kołacińskim w mieście Skórzewski w Powiecie, żeby ta skompromitowana ekipa tłustych kotów już nigdy więcej nie miała nic do powiedzenia w tym mieście.

Zgłoś
wirusek2.04 o 11:49

Propaganda sukcesu stosowana od lat, czy i tym razem da efekt wyborczy w wyborach 7 - kwietnia dla obecnych samorządowców, jak też ubiegających się o mandat radnego (diety radnego)?..Kompetencja i chęć służenia społeczeństwu to się powinno liczyć, same chęci bycia radnym to za mało za pieniądze podatników?..

Zgłoś
Mirek 2.04 o 07:18

Idź na oddział wewnętrzny.smród zabija na wejściu. Brak desek w kiblach. Pościel z lat 90. Jedna wielka wylęgarnia zarazków ten szpital. Rutynowe zabiegi zakończone sepsą.

Zgłoś
wirusek1.04 o 22:19

Same" plusy" w ostatnim czasie dla burmistrza Bronsia i jego ekipy z działalności na rzecz miasta, i Dworzec PKP, i dworzec autobusowy Polbus - PKS, i budowa żłobka, ach.. szkoda tylko że to akurat tak zadziałało za pięć 12 przed wyborami samorządowymi w tej kończącej się kadencji?...Nawet PZS zadłużony na miliony wyszedł na plus - (milionowy)?..same "sukcesy" jak na 5 - letnią ich kadencję.....żenada!!

Zgłoś
ewa1.04 o 19:55

Żart jakiś

Zgłoś
Pryma aprilis 1.04 o 17:56

1 kwietnia?

Zgłoś
WIELORYB1.04 o 16:50

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/lekarka-olesnica-ciaza-otylosc-wieloryb-protest-rzecznik-prasowych-marta-kubiak-rezygnuje

Zgłoś
LOLA1.04 o 16:35

skoro jest tak dobrze to dlaczego teraz w szpitalu na zwykłą wizytę do ginekologa czeka się aż pół roku, a potem w telewzji mówią że kobiety się nie badają i trafiają do ginekologa jak jest już na późno

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube