21℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Dobre wyniki zawodników Echa Twardogóry w Nowej Soli [ZDJĘCIA]

Sport25.03 o 09:48Komentarze Facebooka
Świetny występ zawodników MLKS Echo Twardogóra podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych w Nowej Soli.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

W sobotnie przedpołudnie, w Nowej Soli zostały rozegrane biegi przełajowe, w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. To najważniejsze zawody dla kategorii U16 – młodzików w których na terenie całego kraju podzielonego na 8 stref rywalizują młodzi biegacze, a rywalizacja jest brana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w rankingach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali na dwóch dystansach. Dziewczęta na 1,5 km i 2 km, a chłopcy na 2 km i 3 km.

Jeden z najlepszych w historii wyników uzyskali młodzi lekkoatleci z Twardogóry, podopieczni trenera Łukasza Wodnickiego. Na trzecim miejscu podium w rywalizacji na dłuższym dystansie stanęła Martyna Dżugaj. Na piątym w krótszym biegu Lena Smolis, a na 12 Maja Wodnicka. W rywalizacji młodzików na krótszym dystansie Kajetan Matusiak zajął 9 miejsce. W sumie razem zawodnicy Echa zdobyli w ramach współzawodnictwa 7 pkt, co pozwoliło zająć w rywalizacji klubów bardzo wysokie 5 miejsce na 20 rywalizujących klubów z województw dolnośląskiego i lubuskiego. Gratulacje dla zawodników i trenera.