reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 21 kwietnia. Imieniny Anzelma, Bartosza, Konrada.
1℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

W innym miejscu. MOKiS zaprasza na wystawę do Bramy Wrocławskiej

Kultura20.03 o 08:32Komentarze Facebooka
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza na wernisaż wystawy "W innym miejscu" w Galerii Brama Wrocławska. Odbędzie się on 28 marca o godzinie 18.* * *

Już w sobotę, 23 marca 2024 roku o godzinie 18:00 zapraszamy do Galerii Brama Wrocławska na wernisaż wystawy "W innym miejscu".

Wystawa prezentuje prace trzech artystów: Doroty Jednoróg. Miry Sauć, Błażeja Organisty. Wystawa absolwentów Malarstwa Podyplomowego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni profesor Anny Marii Kramm.

Najnowsze prace artystów osadzone w szerokim kontekście pejzażu, zabierają widza w symboliczną podróż do osobistych miejsc i przestrzeni ich malarskiej, ale również realnej podróży.

Cechą wspólną prezentowanych prac jest ich abstrakcyjna kompozycja, wrażliwość na materię malarską oraz obszary artystycznych poszukiwań. To, co je różnicuje to gest, stylistyka oraz synteza malarska symbolizująca alchemię miejsca, jako celu i drogi do celu. Artyści wyrażają swoją prawdę zniuansowanym językiem, zachęcając odbiorcę do podjęcia tej wędrówki, w której sami podążają. Nie szkodzi, jeśli spotkamy się w innym miejscu.

Kuratorki wystawy: Sylwia Mucha, Agnieszka Semaniszyn-Konat

MOKiS

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube