reklama
reklamareklama
Materiał wyborczy KWW Komitet Wyborczy Adama Horbacza
reklama
reklama
Dziś jest niedziela, 14 kwietnia. Imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi.
21℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Weekend z wielkanocnymi turniejami z GOK Oleśnica

Sport18.03 o 11:50Komentarze Facebooka
W miniony weekend w gminnej sali sportowej w Oleśnicy GOK Oleśnica zorganizował turnieje wielkanocne w futsalu seniorów oraz w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.W sobotnie popołudnie rozpoczęto zmagania futsalu seniorów. W turnieju wystartowało 7 drużyn: Ligota Polska, Drołtowice, Boguszyce Osiedle, Krzeczyn, Zarzysko, Cieśle oraz reprezentacja Oleśnicy. Drużyny swoją rywalizację rozpoczęły od meczy grupowych, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”.

Zacięte i widowiskowe rozgrywki w grupach wygrały drużyny Boguszyce Osiedle, Ligota Polska, Cieśle oraz Oleśnica. W emocjonującej rywalizacji finałowej najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Cieśli, która w meczu finałowym pokonała drużynę Oleśnicy 3:2.

Miejsce trzecie wywalczyła drużyna Boguszyce Osiedle zwyciężając 7:2 z drużyną Ligoty Polskiej. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Ireneusz Kozioł oraz Mateusz Napieraj.W niedzielę odbyła się wielkanocna rywalizacja w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. W porannym turnieju kobiet wystartowało 9 drużyn: Cieśle, Sokołowice, Nieciszów, Spike Team Dobroszyce, Ligota Mała, Polonia Świdnica, Syców, Świerzna oraz Fun Team. Panie swoją rywalizację rozpoczęły od rozgrywek grupowych, a po emocjonujących i wyrównanych meczach do finałowych zmagań awansowały drużyny Świerznej, Spike Team Dobroszyce, Polonii Świdnica oraz Nieciszowa. Mecze finałowe podobnie jak i wcześniejsze zmagania w grupach stały na bardzo wysokim poziomie.

W finałowej rywalizacji o trzecie miejsce zwycięstwo odniosła reprezentacja Nieciszowa pokonując 2:0 w setach drużynę Spike Team Dobroszyce, a pierwsze miejsce w całym turnieju wywalczyła drużyna Świerznej zwyciężając z drużyną Polonii Świdnica 2:0.
Kolejne sportowe emocje czekały na nas podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowały 4 drużyny.

Do udziału w zawodach przystąpiły reprezentacje Jerzmanka Jerzmanowice, Cieśle, Spalice oraz Świdnica 24. Zawody pomiędzy męskimi drużynami rozegrano systemem „każdy z każdym” i jak zawsze były bardzo zacięte i emocjonujące, a aż trzy z nich zakończyły się tiebrekami.

Najlepszą drużyną w całym turnieju okazała się reprezentacja Jerzmanki Jerzmanowice, miejsce drugie wywalczyła drużyna Świdnica 24, a trzecie miejsce na podium zdobyła drużyna Cieśli. Tuż za podium na czwartym miejscu zawody zakończyła drużyna Spalic.

Zwycięskie drużyny w obu turniejach zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek siatkarskich czuwali sędziowie Jan Barański oraz Rafał Wolak.źródło: GOK Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube