reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest niedziela, 21 kwietnia. Imieniny Anzelma, Bartosza, Konrada.
1℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Policjantka rozmawiała z uczniami o zagrożeniach w sieci

Aktualności21.02 o 09:13Komentarze Facebooka
Policjantka z oleśnickiej jednostki spotkała się z dziećmi, aby przekazać wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Podczas spotkania przedstawiony został film profilaktyczny, w którym pokazane jest na co milusińscy muszą zwrócić uwagę korzystając z Internetu.
Policjantka rozmawiała z uczniami klas czwartych o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Warsztaty dotyczące profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa w sieci odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Uczniowie usłyszeli o zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać podczas nawiązywania nowych znajomości w sieci. Zwrócili uwagę na podejrzane wiadomości, w których mogą znajdować się treści nieodpowiednie dla danej grupy wiekowej.

Przedstawiona w filmie historia dwóch bohaterów pokazała jak zabezpieczać swoje zdjęcia, które zamieszczają na profilach. A także, z jakimi konsekwencjami może liczyć się ktoś, kto bez zgody nagrywa innych, a następnie udostępnia te nagrania w sieci. Dzięki takim spotkaniom uczniowie wiedzą, na co mają uważać i czego się wystrzegać, ale również gdzie szukać pomocy.

st. asp. Bernadeta Pytel / Oficer Prasowy KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube