reklama
reklamareklama
Materiał wyborczy KWW Komitet Wyborczy Adama Horbacza
reklama
reklama
Dziś jest niedziela, 14 kwietnia. Imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi.
21℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Jazda po chodniku i pod prąd. Niebezpieczne sytuacje na ulicy Moniuszki

Aktualności20.02 o 07:07Komentarzy: 31
Wciąż trwa remont ulicy Moniuszki w Oleśnicy, a część kierowców zapomina o bezpieczeństwie i podstawowych przepisach ruchu drogowego. Zdarzają się sytuacje, że ktoś jedzie chodnikiem lub "pod prąd".W sierpniu zeszłego roku ruszył długo wyczekiwany remont fragmentu ulicy Moniuszki w Oleśnicy. Do tego powstają nowe chodniki i kanalizacja deszczowa. Inwestycja będzie kosztowała ok. 3 mln złotych. Warto pamiętać, że w tej części miasta ruch odbywa sie jednym pasem - od strony ulicy Reja w stronę Daszyńskiego. Kierowcy mogą skorzystać z niedaleko objazdu na tyłach sklepu E. Leclerc, czyli z ulicy Grabskiego.

Niestety, część kierowców woli skracać drogę, stwarzając przy tym niebezpieczne sytuacje. - Niemal codziennie tamtędy jeżdżę i niemal zawsze ktoś wpadnie na "genialny" pomysł. Widziałem już mnóstwo aut jadących "pod prąd", a raz pewną panią, która jechała chodnikiem. Co jakiś czas widzę też policję, która łapie takich kierowców, ale chyba trzeba nagłośnić te przypadki, bo przecież szkoda, aby patrole cały czas tam stały - relacjonuje jeden z kierowców.

- Pamiętajmy o tym, że tutaj mamy ulicę jednokierunkową i skoncentrujmy się na tym, żeby nie stwarzać zagrożenia jak i pierwszych, bo też mieliśmy takie sytuacje, że kierowcy jadąc pod prąd i w wyniku paniki zjeżdżają na chodnik i jadą drogą dla pieszych - apeluje do kierowców Grzegorz Cipyk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy.

Wykonawca ma czas na wykonanie prac do maja, ale prawdopodobnie wcześniej uda się puścić ruch w obu kierunkach. Jednak przybliżona data nie jest jeszcze znana, bo wiele zależy od pogody. - Widzimy duże postępy wykonawcy i liczymy na to, że jeśli położy tutaj wykonawca warstwę ścieralną, czyli właściwą nawierzchnię jezdni, zostanie dopuszczona już docelowa organizacja ruchu, czyli w obu kierunkach - dodał szef drogowców.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (31)

2921.02 o 20:32

Oczywiście, w prawo :):):)

Zgłoś
2921.02 o 20:31

Dzisiaj również dwóch pod prąd. Obaj wyjechali z parkingu marketu. Nie ma tam znaku, że nie wolno wyjeżdżać w lewo albo po prostu nie patrzą.....

Zgłoś
Pioter21.02 o 08:56

Oleśnica - miasto śmieci na chodnikach, psich kup na trawnikach, dziur w ulicach ...

Zgłoś
Basia21.02 o 08:08

Najlepiej jeździ się na parkingu za szpitalem. Polecam kandydatom na burmistrza temat

Zgłoś
Do autora rd20.02 o 22:49

Baranie chyba nigdy nie jechałeś Grabskiego, co za kretyn pozwolił w przetargu na 10 miesięcy objazdu przez Grabskiego śmieciarek, cystern ze stacji benzynowej leclerc i tirow z dostawami. Zasadniczo Grabskiego jest już do remontu? gospodarka miejska?

Zgłoś
Tomek20.02 o 22:38

Jechałem o 19, dwa auta jechały pod prąd. Paniusia twierdziła że już można tak jechać.

Zgłoś
Wiki20.02 o 22:13

O jaką patolke chodź z wikeńskiej

Zgłoś
Arek20.02 o 21:03

Remonty dróg w Oleśnicy to jakaś paranoja pracę remontowe trwają w nieskończoność. 350m drogi robią od pół roku końca nie widać i jeszcze mają czelność mówić że do maja mają czas.

Zgłoś
Orwk20.02 o 19:23

Jeden patus a raczej patuska to mieszka na Wileńskiej....to się dopiero nadaje do sprawy dla reportera

Zgłoś
Koleś Oleś20.02 o 19:04

To był protest przeciwko PROGOM ZWALNIAJĄCYM. Oleśnica miastem progów zwalniających.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube