reklama
reklamareklama
Materiał wyborczy KWW Komitet Wyborczy Adama Horbacza
reklama
reklama
Dziś jest niedziela, 14 kwietnia. Imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi.
21℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Stawiają na zdrowy ruch. Międzynarodowy projekt dla uczniów

Sport16.02 o 07:44Komentarze Facebooka
Marlena Waga to nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy, która uczestniczy w międzynarodowym projekcie Moving Schools Challenger. Chodzi w nim o promocję aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia.

/>

* * *

Międzynarodowy Projekt Moving Schools Challenger (MSC)

Celem inicjatywy jest promowanie codziennej aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. W tym roku szkolnym w MSC bierze udział ponad 60 000 dzieci ze 110 szkół w Danii, Luksemburgu, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Bułgarii i Polsce.

MSC skupia się na promowaniu codziennej aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia uczniów. To wyzwanie polegające na zbieraniu przez szkoły tzw. zdrowych kilometrów – ZK (ang. „healthy kilometers”). Szkoły nie będą rywalizować ze sobą o liczbę pokonanych kilometrów (przewaga zawsze będzie po stronie tych, którzy mają więcej uczniów), a zamiast sportowej rywalizacji, placówki wspólnie zmierzą się z wyzwaniem.

Okres realizacji projektu to wrzesień 2023 - czerwiec 2024.

Projekt będzie składał się z 10-miesięcznych aktywnych wyzwań, do realizacji których uczestnicy otrzymają propozycje tematyczne na każdy miesiąc.

Struktura projektu wyznacza jedynie ogólne ramy, dlatego będziecie Państwo mogli organizować dodatkowe aktywności według własnych potrzeb i możliwości.

Ponadto placówki uczestniczące w projekcie otrzymają propozycje gotowych treści do comiesięcznej publikacji na stronie szkoły i/lub w mediach społecznościowych. W załączniku znajduje się gotowa, pierwsza propozycja publikacji na stronę internetową szkoły i/lub facebooka o udziale Państwa szkoły w MSC.

Co miesiąc otrzymacie także międzynarodowy certyfikat za wykonanie poszczególnych zadań.

I wyzwania MSC udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego (ESSD) i zbieranie ZK poprzez aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie:

Wrzesień

Europejski Tydzień Mobilności-docieranie do szkoły pieszo, rowerem, na rolkach, hulajnogami przez cały rok.
29 września Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD) zawody rekreacyjno-sportowe dla "0" w SP7
Darmowe zajęcia nauki jazdy na rolkach i aktywne spędzanie przedpołudnia
Spartakiada Zerówkowicza "Sześciolatki na start"
Akcje Zdrowo jemy i pijemy(dzień wody, marchewki, dzień jabłka, dzień owoców)
Aktywne Przerwy
Organizacja zawodów dla miasta i udział kl. 3 w Biegu Orląt Lwowskich
Organizacja Międzynarodowego Dnia Jabłka
Szkolny Turniej Piłki Nożnej kl. 5-6
II wyzwania MSC należy zbierać ZDROWE KILOMETRY biorąc udział w SKS, lekcjach wychowania fizycznego, aktywnych przerwach, całorocznym Europejskim Tygodniu Mobilności poprzez aktywne docieranie do szkoły i ze szkoły do domu oraz spożywanie owoców, warzyw i picie wody . Każdą aktywność fizyczną w klubach, na kortach, basenach również przeliczamy na ZDROWE KILOMETRY.

Październik

XXVIII Rodzinny Rajd Rowerowy
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI-akcja podziel się żywnością
Jesienne Biegi Przełajowe dla uczniów kl. 5-8 SP7
Wycieczka do Doliny Baryczy
Międzynarodowy Dzień Młodzieży PCK
Aktywne przerwy
Akcja Zdrowo Jemy i pijemy
Szkolny Konkurs „DYNIOWY ZAWRÓT GŁOWY”
III wyzwania MSC-Tematem przewodnim na listopad są Movement Spaces (pol. aktywne przestrzenie). Idea ta zachęca do przekształcania nieoczywistych przestrzeni w miejsca sprzyjające aktywności fizycznej, dlatego w listopadzie nasza szkoła weźmie udział w akcji zbierania ZDROWYCH KILOMETRÓW poprzez aktywne przerwy, tańce integracyjne, bezpieczeństwo na drogach w drodze do szkoły i ze szkoły oraz wiele innych kreatywnych pomysłów.Listopad

Taniec w SP7 jako wielokulturowa i edukacyjna aktywność
Szkolna Akcja "Jestem widoczny na drodze do szkoły i ze szkoły" - odblaski, kamizelki dla wszystkich uczniów SP7 kl.0-8
Dzień Pluszowego Misia
Szkolna Akcja "Skaczące Misie"
Sportowe wydarzenie w ramach Ogólnopolskiego Programu Szkolny Klub Sportowy - udział uczniów kl. 4-8
Aktywne Tydzień w SP7
Aktywne taneczne przerwy
EVENT sportowy "Aktywna 7"
malowanie gier na boisku
IV wyzwania MSC, w czasie którego wykorzystamy okres świąteczny do jeszcze większej aktywności fizycznej. W tym miesiącu do zbierania ZDROWYCH KILOMETRÓW zachęcamy również w czasie przerwy od szkoły. Pokażmy, że nasza szkoła nawet w trakcie świąt jest aktywna! Nasi uczniowie będą zbierać Zdrowe Kilometry poprzez spacer w zielone miejsce, świąteczne menu, rodzinne gry planszowe, spacer po mieście, DIY, wymyślanie historii, taniec do świątecznej piosenki, zdrowe posiłki, projektowanie zdrowych i kolorowych deserowych dań, aktywności na śniegu!

Grudzień

BIEG MIKOŁAJÓW I MIKOLAJEK dla uczniów kl.5-8
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
Aktywne przerwy na śniegu
Warsztaty taneczne w Klubie Arko Fitness&Taniec
Gra Terenowa w szkole dla kl. 4 na terenie budynku przy ul. Chopina
Świąteczne wyzwanie - udział w akcji wraz ze swoim rodzeństwem, kolegami, koleżankami, z mamą, tatą, a nawet dziadkami. SP7 jest aktywna nawet w trakcie świąt!

Fundacja V4Sport doceniła moje zaangażowanie:
Hej ho! Czy czekacie już na wiosnę?
My bardzo! Cieszymy się bardzo, że ujemna temperatura nie przeszkadza wam w realizacji miesięcznych wyzwań w projekcie Moving Schools Challenger! Wiemy, że jest to też Wasza zasługa Drodzy Nauczyciele, że znajdujecie czas, by być drogowskazem dla dzieciaków.

Dziś chcemy szczególnie wyróżnić panią Marlenę Wagę ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II w Oleśnicy, która od początku trwania projektu wytrwale prowadzi dzieciaki ku większej aktywności fizycznej. Bardzo dziękujemy za wsparcie i zaufanie.

Z wielką przyjemnością śledzimy każdą relację!

Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś
Oleśnica

Moving Schools Challenger (MSC) to międzynarodowy projekt, którego celem jest promowanie codziennej aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. W tym roku szkolnym udział bierze ponad 60 000 dzieci ze 110 szkół w Danii, Luksemburgu, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Bułgarii i Polsce.

Marlena Waga

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube