reklama
reklama
Dziś jest wtorek, 23 lipca. Imieniny Bogny, Sławosza, Żelisława.
18℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Ulica 3 Maja wyłączona z ruchu po rewitalizacji? To fake news!

Aktualności20.11.2023 o 17:26Komentarzy: 62
W sieci pojawiła się rzekoma wizualizacja ulicy 3 Maja po rewitalizacji. Nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością - została wygenerowana przez sztuczną inteligencję.Jak już informowaliśmy, jednym ze zwycięskich projektów w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego był projekt "Rewitalizacja 3 Maja w Oleśnicy - Zielona Aleja". Całość została zgłoszona przez Przewodniczącego Rady Powiatu Oleśnickiego Adama Horbacza i będzie realizowana w przyszłym roku.

Na jednej z oleśnickich grup pojawiła się rzekoma wizualizacja planowanej rewitalizacji. - Było brzydko - bedzie ładnie i dla ludzi! Do internetu wyciekły wizualizacje wygranego projektu OBO - napisał autor posta. Część internautów zwróciło uwagę na fakt usunięcia z ul. 3 Maja miejsc parkingowych i ruchu kołowego. Szybko okazało się, że do żadnego "wycieku" wizualizacji nie doszło, a całość zaprezentowanej grafiki to fejk. - To zdjęcie jest wygenerowane przez AI (sztuczną inteligencję - przyp. red.) - przyznał po pewnym czasie autor wpisu.

- "Rewitalizacja ul. 3 Maja w Oleśnicy - Zielona Aleja" to projekt mojego autorstwa, który uzyskał trzysta dwanaście głosów poparcia w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Dotyczy zazielenienia przestrzeni wzdłuż ulicy 3 Maja. Absolutnie projekt nie zakłada tworzenia deptaku i ograniczeń w ruchu kołowym. Smutne jest, że w publicznej dyskusji używa się nieprawdziwych wizualizacji. Jeszcze bardziej smutne, że inicjator dyskusji nie poinformował uczestników, że wizualizacja została wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Pytanie w jakim celu wciąga się mieszkańców w takie dyskusje? - odpowiada Adam Horbacz, autor projektu w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.

- To projekt z budżetu obywatelskiego, do realizacji którego Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy dopiero przystąpi w 2024 roku. Przedstawiona wizualizacja w sposób mylący sugeruje "przyszły" wygląd ulicy, gdyż celem projektu na pewno nie jest wyłączenie ulicy 3 Maja z ruchu samochodowego, ani zmiana jej nawierzchni. W szacunkowym koszcie realizacji – przypominam, iż to kwota 150.000zł. - wykonamy wraz z uzgodnieniami projekt zazielenienia, a następnie stworzony zostanie zielony pas miejski, poprzez m.in. nasadzenie drzew, krzewów i kwiatów w donicach - informuje z kolei Izabela Świąder, dyrektor Zakładu Budynków Komunalnych w Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (62)

mieszkanka 3 maja20.11.2023 o 17:45

Świetny pomysł, żeby dodać zielonego akcentu tej ulicy. Ale sugerowanie, że ma być wyłączony ruch i puszczanie fake newsów to szczyt bezczelności.

Zgłoś
Popieram!20.11.2023 o 17:41

Ktoś chce fejk newsami uderzyć w Adama Horbacza, nie uda się - to zbyt przyzwoity i porządny człowiek. Do przodu Panie Adamie!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube