reklama
reklamareklama
Dziś jest wtorek, 23 lipca. Imieniny Bogny, Sławosza, Żelisława.
18℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Ulica 3 Maja wyłączona z ruchu po rewitalizacji? To fake news!

Aktualności20.11.2023 o 17:26Komentarzy: 62
W sieci pojawiła się rzekoma wizualizacja ulicy 3 Maja po rewitalizacji. Nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością - została wygenerowana przez sztuczną inteligencję.Jak już informowaliśmy, jednym ze zwycięskich projektów w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego był projekt "Rewitalizacja 3 Maja w Oleśnicy - Zielona Aleja". Całość została zgłoszona przez Przewodniczącego Rady Powiatu Oleśnickiego Adama Horbacza i będzie realizowana w przyszłym roku.

Na jednej z oleśnickich grup pojawiła się rzekoma wizualizacja planowanej rewitalizacji. - Było brzydko - bedzie ładnie i dla ludzi! Do internetu wyciekły wizualizacje wygranego projektu OBO - napisał autor posta. Część internautów zwróciło uwagę na fakt usunięcia z ul. 3 Maja miejsc parkingowych i ruchu kołowego. Szybko okazało się, że do żadnego "wycieku" wizualizacji nie doszło, a całość zaprezentowanej grafiki to fejk. - To zdjęcie jest wygenerowane przez AI (sztuczną inteligencję - przyp. red.) - przyznał po pewnym czasie autor wpisu.

- "Rewitalizacja ul. 3 Maja w Oleśnicy - Zielona Aleja" to projekt mojego autorstwa, który uzyskał trzysta dwanaście głosów poparcia w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Dotyczy zazielenienia przestrzeni wzdłuż ulicy 3 Maja. Absolutnie projekt nie zakłada tworzenia deptaku i ograniczeń w ruchu kołowym. Smutne jest, że w publicznej dyskusji używa się nieprawdziwych wizualizacji. Jeszcze bardziej smutne, że inicjator dyskusji nie poinformował uczestników, że wizualizacja została wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Pytanie w jakim celu wciąga się mieszkańców w takie dyskusje? - odpowiada Adam Horbacz, autor projektu w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.

- To projekt z budżetu obywatelskiego, do realizacji którego Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy dopiero przystąpi w 2024 roku. Przedstawiona wizualizacja w sposób mylący sugeruje "przyszły" wygląd ulicy, gdyż celem projektu na pewno nie jest wyłączenie ulicy 3 Maja z ruchu samochodowego, ani zmiana jej nawierzchni. W szacunkowym koszcie realizacji – przypominam, iż to kwota 150.000zł. - wykonamy wraz z uzgodnieniami projekt zazielenienia, a następnie stworzony zostanie zielony pas miejski, poprzez m.in. nasadzenie drzew, krzewów i kwiatów w donicach - informuje z kolei Izabela Świąder, dyrektor Zakładu Budynków Komunalnych w Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (62)

Nic nie zrobisz21.11.2023 o 08:09

Prawda jest taka, że tego zdechłego trupa nic nie ożywi. Oleśnica to martwe miasto bez perspektyw, trzydzieści lat dramatycznie złych rzadów do tego doprowadziło.

Zgłoś
to pewne21.11.2023 o 08:06

Hmmm, nagle komuś zrobiło się smutno z powodu fakenewsów? Ale kiedy w poprzedniej kampanii samorządowej przy pomocy obrzydliwych fakenewsów dyskredytowano byłego burmistrza Kołacińskiego i jego ugrupowanie OR to już tak smutno nie było? Dobrze pamiętamy kto i co zrobił w 2018 roku przed wyborami, ci ludzie nie mają żadnych szans w kwietniu przyszłego roku.

Zgłoś
pustyrynek21.11.2023 o 07:44

RYNEK ZIEJE PUSTKAMI,I JESZCZE CZĘŚĆ TEJ ULICY MIAŁABY POZAMYKAĆ SWOJE INTERESY-ŻRÓ?ŁO UTRZYMANIA???? POMYŚLCIE TROCHĘ O INNYCH ,NIE O SWOICH "WIDZIMISIACH"

Zgłoś
Obywatel21.11.2023 o 07:28

Jeszcze trochę to w centrum będą tylko gołębie i beton

Zgłoś
Asf21.11.2023 o 05:58

Fajnie to wygląda z jednej strony było by ładnie z drugiej trochę lipa z dojazdem do rynku i dla mieszkańców bo gdzie by auta parkowali

Zgłoś
JAK21.11.2023 o 02:54

a szkoda... samochodziki by się wqur.iali... Nie mogli by wjechać prosto do Banku swoim złomem....

Zgłoś
!21.11.2023 o 02:19

Najlepiej zamknąć po same Rataje-Lotnisko - bystre !!!!

Zgłoś
Tak już było 21.11.2023 o 00:08

Ekipa ORS JB to muszą być fake newsy. Horbacz to przecież człowiek Bronsia

Zgłoś
Z podwórka 20.11.2023 o 23:00

Panie Horbacz rób Pan swoje, nie oglądaj się za siebie, my jesteśmy z Panem.

Zgłoś
Moi20.11.2023 o 22:57

Jako kierowca napiszę, że to byłby dramat, ale jako spacerowicz - to byłoby śliczne

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube