reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 21 czerwca. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa.
31℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Ulica 3 Maja wyłączona z ruchu po rewitalizacji? To fake news!

Aktualności20.11.2023 o 17:26Komentarzy: 62
W sieci pojawiła się rzekoma wizualizacja ulicy 3 Maja po rewitalizacji. Nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością - została wygenerowana przez sztuczną inteligencję.Jak już informowaliśmy, jednym ze zwycięskich projektów w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego był projekt "Rewitalizacja 3 Maja w Oleśnicy - Zielona Aleja". Całość została zgłoszona przez Przewodniczącego Rady Powiatu Oleśnickiego Adama Horbacza i będzie realizowana w przyszłym roku.

Na jednej z oleśnickich grup pojawiła się rzekoma wizualizacja planowanej rewitalizacji. - Było brzydko - bedzie ładnie i dla ludzi! Do internetu wyciekły wizualizacje wygranego projektu OBO - napisał autor posta. Część internautów zwróciło uwagę na fakt usunięcia z ul. 3 Maja miejsc parkingowych i ruchu kołowego. Szybko okazało się, że do żadnego "wycieku" wizualizacji nie doszło, a całość zaprezentowanej grafiki to fejk. - To zdjęcie jest wygenerowane przez AI (sztuczną inteligencję - przyp. red.) - przyznał po pewnym czasie autor wpisu.

- "Rewitalizacja ul. 3 Maja w Oleśnicy - Zielona Aleja" to projekt mojego autorstwa, który uzyskał trzysta dwanaście głosów poparcia w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Dotyczy zazielenienia przestrzeni wzdłuż ulicy 3 Maja. Absolutnie projekt nie zakłada tworzenia deptaku i ograniczeń w ruchu kołowym. Smutne jest, że w publicznej dyskusji używa się nieprawdziwych wizualizacji. Jeszcze bardziej smutne, że inicjator dyskusji nie poinformował uczestników, że wizualizacja została wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Pytanie w jakim celu wciąga się mieszkańców w takie dyskusje? - odpowiada Adam Horbacz, autor projektu w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.

- To projekt z budżetu obywatelskiego, do realizacji którego Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy dopiero przystąpi w 2024 roku. Przedstawiona wizualizacja w sposób mylący sugeruje "przyszły" wygląd ulicy, gdyż celem projektu na pewno nie jest wyłączenie ulicy 3 Maja z ruchu samochodowego, ani zmiana jej nawierzchni. W szacunkowym koszcie realizacji – przypominam, iż to kwota 150.000zł. - wykonamy wraz z uzgodnieniami projekt zazielenienia, a następnie stworzony zostanie zielony pas miejski, poprzez m.in. nasadzenie drzew, krzewów i kwiatów w donicach - informuje z kolei Izabela Świąder, dyrektor Zakładu Budynków Komunalnych w Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (62)

Don Cardi21.11.2023 o 11:50

kto wymyśla te fake newsy i po co to podajecie

Zgłoś
krótko21.11.2023 o 11:39

Rynek zdechł na amen. Temat z ożywieniem tego miejsca Bronsia przerósł, nie tylko ten z resztą. Tak źle to jeszcze nigdy nie było, zamykają się lokal za lokalem, po prostu tragedia.

Zgłoś
Bystre21.11.2023 o 11:22

Malo że cały rynek zabili jednokierunkowymi? Wszystkie sklepy i lokale się zawijaja bo w centrum mieszka mało ludzi a z osiedli nikt nie przyjedzie bonawet nie ma gdzie zaparkować

Zgłoś
L.21.11.2023 o 11:08

wygeberowala sztuczna inteligencja bo prawdziwej brakowalo

Zgłoś
damiano21.11.2023 o 11:04

A no i ciekawe kto ma interes w wypuszczaniu tych fejkow...

Zgłoś
damiano21.11.2023 o 11:01

jacy k***a turyści? Co to, Kraków czy Toruń? Tu nikt nie przyjeżdża zwiedzać. A nawet jeśli to margines pomijalny statystycznie. Skończcie z trwonieniem pieniędzy na modne fantasmagorie. Niszczenie skomunikowania rynku i okolic nie sprawi że mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Rynek to miejsce gdzie ludzie przyjeżdżają po usługi, do banków, do urzędów a nie zwiedzać deptaki. Litości...

Zgłoś
ask21.11.2023 o 10:46

Czasy świetności tej ulicy już dawno zniknęły. To jest główny szlak turystyczny z rynku na dworzec kolejowy. Pooglądajcie filmy na You Tube jak wygląda Oleśnica oczami różnych turystów i jakie są ich wrażenia po zwiedzeniu Oleśnicy.

Zgłoś
Lo121.11.2023 o 10:42

czyli jakis random przerabia sobie fotki z Oleśnicy w AI a wy podajcie to jako newsy - super poziom dziennikarstwa

Zgłoś
Natka21.11.2023 o 10:36

puknijcie sie w łeb z tymi pomysłami obok zapuszczone podzamcze dla spacerowiczów

Zgłoś
Anka21.11.2023 o 09:31

Sami tego fake newsa podaliście

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube