reklama
reklamareklama
Dziś jest sobota, 20 lipca. Imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza.
24℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Ulica 3 Maja wyłączona z ruchu po rewitalizacji? To fake news!

Aktualności20.11.2023 o 17:26Komentarzy: 62
W sieci pojawiła się rzekoma wizualizacja ulicy 3 Maja po rewitalizacji. Nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością - została wygenerowana przez sztuczną inteligencję.Jak już informowaliśmy, jednym ze zwycięskich projektów w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego był projekt "Rewitalizacja 3 Maja w Oleśnicy - Zielona Aleja". Całość została zgłoszona przez Przewodniczącego Rady Powiatu Oleśnickiego Adama Horbacza i będzie realizowana w przyszłym roku.

Na jednej z oleśnickich grup pojawiła się rzekoma wizualizacja planowanej rewitalizacji. - Było brzydko - bedzie ładnie i dla ludzi! Do internetu wyciekły wizualizacje wygranego projektu OBO - napisał autor posta. Część internautów zwróciło uwagę na fakt usunięcia z ul. 3 Maja miejsc parkingowych i ruchu kołowego. Szybko okazało się, że do żadnego "wycieku" wizualizacji nie doszło, a całość zaprezentowanej grafiki to fejk. - To zdjęcie jest wygenerowane przez AI (sztuczną inteligencję - przyp. red.) - przyznał po pewnym czasie autor wpisu.

- "Rewitalizacja ul. 3 Maja w Oleśnicy - Zielona Aleja" to projekt mojego autorstwa, który uzyskał trzysta dwanaście głosów poparcia w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Dotyczy zazielenienia przestrzeni wzdłuż ulicy 3 Maja. Absolutnie projekt nie zakłada tworzenia deptaku i ograniczeń w ruchu kołowym. Smutne jest, że w publicznej dyskusji używa się nieprawdziwych wizualizacji. Jeszcze bardziej smutne, że inicjator dyskusji nie poinformował uczestników, że wizualizacja została wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Pytanie w jakim celu wciąga się mieszkańców w takie dyskusje? - odpowiada Adam Horbacz, autor projektu w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.

- To projekt z budżetu obywatelskiego, do realizacji którego Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy dopiero przystąpi w 2024 roku. Przedstawiona wizualizacja w sposób mylący sugeruje "przyszły" wygląd ulicy, gdyż celem projektu na pewno nie jest wyłączenie ulicy 3 Maja z ruchu samochodowego, ani zmiana jej nawierzchni. W szacunkowym koszcie realizacji – przypominam, iż to kwota 150.000zł. - wykonamy wraz z uzgodnieniami projekt zazielenienia, a następnie stworzony zostanie zielony pas miejski, poprzez m.in. nasadzenie drzew, krzewów i kwiatów w donicach - informuje z kolei Izabela Świąder, dyrektor Zakładu Budynków Komunalnych w Oleśnicy.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (62)

XYZ25.11.2023 o 15:22

Do "damiano" trochę tragizujesz, mamy GKN, markety gdzie można pracować, stacje paliw i inne zakłady pracy. Jeśli chodzi o pracę nie ma tragedii, choć przyznaje we Wrocławiu jest większy wachalrz ofert pracy, wiekszy wybór i na pewno lepsza płaca. Co do wydarzeń kultularnych w Oleśnicy i miejsc zagospodarowania wolnego czasu i wydarzeń niestety tu zgodzę się, że mało się dzieje w tej kwestii. Oleśnica jest pięknym miastem i nie uważam, aby było zaniedbane. Jedź na Śląsk tam zobaczysz stare zapuszczone kamienice i brudne, zaniedbane miasta.

Zgłoś
dzik21.11.2023 o 16:17

Do "." sam szrotem pewnie jeździsz , po Oeśnicy

Zgłoś
.21.11.2023 o 16:14

Szkoda, całe centrum powinno być strefą pieszo- rowerową. A już na pewno powinien być zakaz wjazdu dla śmierdzących diesli i starych szrotów.

Zgłoś
damiano21.11.2023 o 15:18

Rozumiem doskonale! Dlatego pora na zmiany i uświadamianie mieszkańców i znajomych co jest ważne by się miasto rozwijało

Zgłoś
i to nie jest śmieszne21.11.2023 o 14:35

@damiano, ale Ty do nadal nie rozumiesz holistycznej polityki Bronsia prowadzonej od 30 lat. Jej celem było zrobienie z Oleśnicy sypialni Wrocławia i innych miejscowości do których Oleśniczanie jeżdżą do pracy. Trzeba przyznać, że Bronsiowi się to udało w 100 procentach, w tym ponurym smutnym i zaniedbanym mieście oprócz tego, że nie ma zakładów pracy to jeszcze nic się nie dzieje, co powoduje, że Oleśniczanie wcześnie chodzą spać, co skutkuje upadkiem oleśnickiej gastronomii. No może oprócz kloszardów których wszędzie pełno, nawet w nocy.

Zgłoś
POzdr21.11.2023 o 13:30

POroniony POmysł POpapranca

Zgłoś
Aga Tka21.11.2023 o 13:19

Zgadzam się z damiano. Ktoś się naczytał głupot i myśli że Oleśnica z turystyki wyzyje .. juz widzę jak ktoś przyjedza oglądać betonoz? i deptaki. poknijcie sie

Zgłoś
damiano 21.11.2023 o 13:14

Wiesz co mówisz? Dla kogo jest k***a to miasto? Dla Polaków czy paru turystów z Niemiec? Zgadzam się że zamek zapuszczony ale może niech się magistrat skupi na ściągnięciu dużych firm i rozwoju przedsiębiorstw, rozwoju miejsc pracy i ściągnięcie produkcji do nas. Będą pieniądze z podatków to i znajdzie się kasa na odnowę zamku i budowę ulic. Najpierw rozwój wpływów, później wydatki na estetykę a nie odwrotnie. Przecież to wstyd że pół Oleśnicy jeździ do Namysłowa i Jelcza do roboty. Powinno być odwrotnie!

Zgłoś
wiem co mówię21.11.2023 o 11:55

I co najciekawsze, ci niemieccy turyści bardzo, ale to bardzo narzekają na stan oleśnickich dróg, i mają rację bo są w fatalnym stanie. Za to szczególnie podoba im się Zamek Książąt, no ale znowu miasto tym zabytkiem zupełnie się nie interesuje.

Zgłoś
ask21.11.2023 o 11:51

Damiano, nie wszyscy ludzie są ograniczeni. Do Oleśnicy przyjeżdżają różni turyści z różnych krajów, a przede wszystkim z Niemiec. Niemcy tutaj mieszkali do 1945 roku a teraz chcą zobaczyć jak wygląda ich rodzinne miasto.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube