reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest czwartek, 7 grudnia. Imieniny Marcina, Ambrożego, Agatona.
1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Wciąż czekamy na remont dworca kolejowego. Jak zmieni się jego wygląd?

Aktualności20.11 o 07:29Komentarzy: 29
Mieszkańcy i podróżni czekają na wieści o wynikach przetargu na remont oleśnickiego dworca kolejowego. Tymczasem przypominamy, jak ma wyglądać po przeprowadzeniu prac.We wrześniu informowaliśmy, że PKP S.A. otworzyły oferty na przebudowę dworca kolejowego w Oleśnicy w systemie "Projektuj i Buduj". Zgłosiło się siedmiu potencjalnych wykonawców i wkrótce mamy poznać rozstrzygnięcie postępowania. Na sfinansowanie zamówienia spółka zamierza przeznaczyć kwotę 66 594 660 zł brutto.

Oferty złożyli: BUDIMEX – 68 876 310,00 zł brutto, Berger Bau Polska – 54 895 651,76 zł brutto, SKB LDR – 58 926 476,02 zł brutto, Mostostal Warszawa – 57 642 240,30 zł brutto, ZAB-BUD – 47 393 000,00 zł brutto, Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM – 63 868 339,67 zł brutto, Firma Budowlana Anna–Bud – 73 037 400,00 zł brutto.

Koleje wymagają, aby inwestycja została zrealizowana w terminie do 105 tygodni od dnia zawarcia umowy, przy czym spółka oczekuje, aby dokumentacja projektowa została wykonana w terminie do 40 tygodni. Prawdopodobnie najpóźniej w pierwszej połowie grudnia przetarg zostanie rozstrzygnięty.


fot. Multikonsult

Wiemy jak obiekt będzie wyglądał po remoncie dzięki wizualizacji przygotowanej przez firmę Multikonsult. - Przywrócona zostanie ceglana elewacja, renowacji poddane zostaną stolarka okienna i drzwiowa, elementy drewniane oraz wiata peronowa przydworcowa. Założono wyburzenie wtórnej nadbudówki w skrzydle wschodnim, odtworzenie historycznej pergoli od strony północnej. Budynek toalet zostanie zaadaptowany na letnią poczekalnię. Pojawią się nowe wyjścia na patio. Rozebrany zostanie budynek techniczny przy dworcu - podaje portal transport-publiczny.pl.

- Wymienione zostaną wszystkie instalacje. Wewnątrz przewidziano hol dworcowy pełniący funkcję poczekalni, toalety oraz lokale usługowe (typu kiosk oraz gastronomia) – nad lokalem planowane jest umieszczenie stylizowanego napisu. Zapotrzebowanie na kasę zgłosiły Polregio. Również samorząd oczekuje na parterze pomieszczeń przeznaczonych na działalność edukacyjno-warsztatową – z salą wielofunkcyjną i częścią biurową. Na piętrze przewidziano lokale komercyjne na wynajem (skrzydło zachodnie – biura, skrzydło południowe – hostel). Na poddaszu umieszczone zostaną dwie sale konferencyjne, a część pomieszczeń pozostanie nieużytkowana. W budynku powstaną windy. Historyczne elementy – jak np. neony wewnętrzne "bagaż" i „kasy biletowe”, ściana z luksferów, powojenne stalowo-szklane przegrody, ceramiczne posadzki i okładziny ścian, kraty okienne, drewniane dekoracyjne stropy – podlegają ochronie i zachowaniu - czytamy.


fot. Multikonsult


fot. Multikonsult


fot. Multikonsult

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (29)

Małkowski 20.11 o 14:53

Marta dobrze że Niemcy wybudowali bo do dziś byłaby polna droga ale nasz nasz polska

Zgłoś
Marta_z_Bazin20.11 o 14:15

Mi to wygląda na więzienie ze spacerniakiem. Łapać tych co kierują po procentach i umieszczać w tym budynku, niech pracują po 8 godziny dla miasta. Sprzątanie ulic, rowów, przystanków , odśnieżanie. Ten będzie rynek jest poniemiecki, dobrze że miasto chce zadbać o niego. Teraz zabytki niemieckie w końcu będą szanowane coraz bardziej.

Zgłoś
Hhahahaa20.11 o 13:18

Część pomieszczeń zostanie nieuzytkowana xD ale ogrzać trzeba

Zgłoś
szkoda gadać20.11 o 13:06

@pasażer, czekaj tatka latka.

Zgłoś
pasażer20.11 o 12:03

POWODZENIA !!! czekamy Oleśnico .

Zgłoś
Sok z buraka20.11 o 11:49

To se jeszcze poczekacie na ten remont. Hahaha

Zgłoś
buahahahahahaaa20.11 o 11:26

Smutek i stagnacja w tym brudnym zaniedbanym mieście, żadnej , absolutnie żadnej inwestycji godnej miasta powiatowego w tej kadencji, bieżące remonty dróg i niepotrzebne rewitalizacje Parków, to wszystko nic więcej. Dlatego trzeba grzać stare , śmierdzące kotlety, bo nie ma czym za bardzo się chwalić. Pamiętajcie dwa razy obiecane to jak raz dane .

Zgłoś
Hejter 20.11 o 11:15

X Kur*a D ile już czekamy xd

Zgłoś
Zezem20.11 o 10:47

Przywracają wygląd do stanu Cesarstwa Niemiec ? Właśnie Niemcy zdążają do tego żeby na nowo powstało Cesarstwo Niemiec i nawet im to dobrze wychodzi pod pozorem Unii.Z drugiej stronie Putin chce przywrócić granice Cesarstwa Rosji i gdzie tu miejsce na Polskę ?

Zgłoś
Patriota.20.11 o 10:31

***** tfuska!!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2023 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube