reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 21 czerwca. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa.
30℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Nowa aplikacja dla lekarzy do wystawiania zwolnień

Aktualności19.09.2023 o 06:04Komentarzy: 1
MZUS dla lekarza to kolejna aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Umożliwia ona szybki dostęp do procesów wystawiania i anulowania zaświadczeń lekarskich przez lekarzy i asystentów medycznych.Wszyscy lekarze i asystenci medyczni, którzy posiadają uprawnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich mogą już to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej ZUS. Aplikacja nazywa się mZUS dla Lekarza i można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS.

- My już od kilku lat przenosimy nasze usługi do sieci i obecnie jesteśmy chyba najlepiej zelektronizowanym urzędem w Polsce – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Dzięki elektronizacji stajemy się coraz bardziej przyjaźni nie tylko dla klientów, ale teraz także lekarzy, którzy dzięki tej nowej aplikacji łatwo mogą wystawiać zwolnienia podczas np. wizyt domowych – dodaje.

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Rzeczniczka, wyjaśnia, że w aplikacji mZUS dla lekarza można m.in.: wystawić lub anulować e-ZLA, wyświetlić szczegóły złożonych wystawionych zaświadczeń lekarskich e-ZLA, skontaktować się telefonicznie z infolinią ZUS czy wyświetlić komunikaty dla aplikacji mZUS dla Lekarza i powiadomienia PUE.

- W aplikacji są uruchomione dopiero pierwsze funkcje, które w przyszłości będą rozbudowywane – np. o kolejne wnioski dla lekarzy i wnioskowanie o Certyfikat ZUS – zapewnia Kowalska-Matis.

Aplikację mobilną mZUS dla Lekarza – po zainstalowaniu na smartfonie lub tablecie – trzeba połączyć ze swoim profilem na PUE ZUS. Opis jak to zrobić znajduje się w instrukcji na stronie zus.pl. Przed instalacją aplikacji trzeba się upewnić, że osoba zainteresowana instalacją aplikacji ma swój profil na PUE ZUS i jest on aktywny. MZUS dla lekarzy jest kolejną aplikacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wcześniej ZUS uruchomił aplikację, która umożliwia szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. +500 plus+ czy +Dobry start+. Aktualnie liczba urządzeń mobilnych z aplikacją mZUS powiązanych z PUE ZUS wynosi prawie 140 tys. szt.

źródło: ZUS

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

Edek19.09.2023 o 10:53

A nie ma aplikacji do wystawiania wiz afrykańczykom?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube