reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 27 września. Imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli.
22℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Seria pożarów trwa. Spłonęły trzy budynki gospodarcze w Sokołowicach!

Aktualności17.09 o 14:10Komentarze Facebooka
Siedem zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru budynków gospodarczych w Sokołowicach. Publikujemy relacje strażaków z miejscowej jednostki OSP.


fot. OSP Sokołowice

***

Dzisiejszej nocy, o godzinie 3:40 nasza jednostka została zaalarmowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy. Pełniący służbę Dyżurny zadysponował nas do pożaru budynku gospodarczego na obrzeżach naszej miejscowości.

Do zdarzenia udaliśmy się w sile dwóch zastępów. Już w trakcie dojazdu z dużej odległości widoczne były oznaki rozwiniętego pożaru większych rozmiarów.

Po dotarciu we wskazaną lokalizację potwierdzono zgłoszenie - płonęły zabudowania gospodarcze w bliskości budynku mieszkalnego. Zagrożone były również pozostała infrastruktura gospodarcza przyległa do objętych ogniem zabudowań.

Przystąpiono niezwłocznie do budowy linii gaśniczych oraz zasilania. W pierwszej fazie działań, współpracując z zastępami JRG PSP Oleśnica, podano 4 prądy wody- jeden w obronie oraz trzy w natarciu bezpośrednio na płonące dwa budynki gospodarcze oraz maszyny rolnicze. Siły i środki na miejscu zdarzenia okazały się niewystarczające, KDR polecił zadysponowanie dodatkowych zastępów celem zapewnienia ciągłości podawania wody.

Po około godzinie pożar udało się zlokalizować. Następnie przystąpiono do dogaszania, przelewania pogorzeliska, prac rozbiórkowych - m.in. wycinania otworów w dachu przy użyciu pilarki ratowniczej, oświetlania miejsca działań oraz sprawdzania pogorzeliska przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku działania ognia doszczętnie spłonęły trzy budynku gospodarcze wraz z przechowywanym tam wyposażeniem oraz ciągnik rolniczy, poważnie uszkodzona została również zaparkowana w pobliżu koparko- ładowarka.

Nikt szczęśliwie nie został poszkodowany. Działania na miejscu zakończono chwilę przed godziną 8:00. Miejsce zdarzenia przekazane zostało protokołem właścicielowi z dalszymi zaleceniami. Zastępy powróciły do koszar przywracając gotowość bojową chwilę po godzinie 9:00.

Ochotnicza Straż Pożarna w Sokołowicach

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2023 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube