reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 28 maja. Imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma.
19℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Policja kontra nieodpowiedzialni motocykliści. Zapowiedź akcji

Aktualności15.09.2023 o 14:25Komentarzy: 18
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego już jutro na terenie województwa dolnośląskiego będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne "Motocyklista". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa motocyklistów.W celu poprawy bezpieczeństwa motocyklistów funkcjonariusze jutro będą prowadzić działania pod nazwą „MOTOCYKLISTA”. Podczas akcji policjanci ruchu drogowego będą egzekwować od kierujących motocyklami stosowania się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, obowiązku jazdy w kasku ochronnym.

Kierujący motocyklami najczęściej uczestniczą w wypadkach drogowych w miesiącach marzec – sierpień. Dokonując podziału wypadków na poszczególne dni tygodnia, najwięcej zdarzeń z udziałem motocyklistów odnotowano w dniach od piątku do niedzieli.

Pamiętajmy! Motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, jego pojazd nie posiada pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. W momencie zderzenia z drugim pojazdem, bądź inną przeszkodą narażony jest na duże niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W chwili gdy do tego dochodzi brawura, przecenianie własnych umiejętności, i niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego to taka jazda kończy się zazwyczaj tragicznie.

Brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. A przecież bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu. Kierowco - motocyklisto używaj kierunkowskazów i patrz w lusterka. Wszyscy powinniśmy przewidywać sytuacje na drodze.

st. asp. Bernadeta Pytel / Oficer Prasowy KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (18)

Anty 500 +16.09.2023 o 14:14

Do Poznania na tory do tego przeznaczone.

Zgłoś
Mieszkaniec 16.09.2023 o 10:09

Na lotnisku jest ochrona podaje telefon 885 854 600 . Teren należy do Amw Wrocław. Ja osobiście wielokrotnie informowałem Amw , że ochrona działa bardzo słabo. Dlatego my wszyscy powinniśmy zacząć działać z tą patologia na lotnisku. Telefon podany wyżej odbiera pracownik ochrony i powinien natychmiast reagować. Drift odbywa się zawsze w jednym miejscu. Na końcu pasa przy Cieślach.Mies,kancy Cieśli , Spalić , Bogusławic, osiedla Wileńska powinni za każdym razem dzwonić do pana z ochrony lub do AMW Wrocław.

Zgłoś
Kulpa16.09.2023 o 04:49

Przed wczoraj szczurek był świadkiem jak tomek ps śliski gadał do tajniaka źe stary masza ma towar z wrocławia gadał teź o jakimś marcinie z wałów jagiellonskich i o jakimś typie ksywa buli duźo typa wie źe śliski się rozpruwa

Zgłoś
Ha ha ha 15.09.2023 o 23:49

PISOLICJI nie ma - pilnuje leśnego dziada z Żoliborza....

Zgłoś
Ciekawy15.09.2023 o 23:48

Tego ciula co pali gumę w Bierutowie trzeba odstrzelić!!! Ostatnio podpisał się na Wodnej przy Markusie. Ile to jego mama musiała śniegu zjeść żeby takiego bałwana urodzić ??!!

Zgłoś
Też kiedyś miałem 20 lat15.09.2023 o 20:58

Na klombach tez darcie ryja co weekend . Zamknąć Orlen bo to zło i ostoja pijaństwa ... Ale jakoś nie jęcze, jak mi przeszkadza to zamykam okno a nie wisze jak monitoring. Kiedyś to była cecha ludzi starszych a teraz widzę że choroba ta dopada już 30 Latków. Smutne. Polecam zająć się hobby a nie życiem innych

Zgłoś
psychiatra15.09.2023 o 20:46

przecież chodzi o tych bandytów co nie wzięli leków - bo warcza jak wariaci

Zgłoś
Też kiedyś miałem 20 lat15.09.2023 o 20:37

UBU królu złoty już straciłem nadzieję w ludzi a Ty mi ją przywróciłeś

Zgłoś
ubu15.09.2023 o 20:34

EWUŚ i reszta.. oczywiście, że Powinni mieć przyzwoite tłumiki.. Nie sądzę by nocami jeździli po lotnisku.. jednak jak widać niektórym wszystko przeszkadza, nawet jak piłują te motory na lotnisku poza ruchem publicznym i nie stwarzając zagrożenia - też.. źle.. to może wszystkich to różańca męskiego wyślecie?

Zgłoś
:)15.09.2023 o 20:32

Darek p i..z .do to zamknij okna jak Ci przeszkadza i kup klimę za pieniądze ze skarpety którą chowasz przed starą

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube