reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 20 lipca. Imieniny Czesława, Hieronima, Eliasza.
23℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Jan Bronś do antyaborcjonistów: państwa działalność budzi niepokój wśród mieszkańców

Aktualności15.09.2023 o 11:29Komentarzy: 117
Burmistrz Jan Bronś odpowiada na list działaczki antyaborcyjnej fundacji.


Burmistrz Jan Bronś

***

Odpowiedź na list otwarty Kingi Małeckiej-Prybyło - członka zarządu Fundacji Pro-Prawo do życia.

W odpowiedzi na Pani pismo informuję, iż działalność Państwa Fundacji w naszym mieście budzi niepokój wśród mieszkańców Oleśnicy i pacjentów Powiatowego Szpitala.

Wbrew Państwa twierdzeniom nie wykazują się Państwo wrażliwością, bowiem prezentowane przez Państwa plakaty z pojęciem wrażliwości nie mają nic wspólnego.

Ludzie wrażliwi liczą się z wrażliwością innych: dzieci z pobliskich przedszkola i szkoły, pacjentek szpitala w ciąży, bądź tych, które ciążę straciły i przeżywają z tego powodu żałobę.

Wbrew Państwa twierdzeniom nie ograniczają się Państwo do modlitwy, a o realnej pomocy kobietom w potrzebie rzekomo świadczonej przez Państwa nikt (w tym ja) nie słyszał i bezpośrednio jej nie doświadczył.

W Powiatowym Szpitalu w Oleśnicy są udzielane świadczenia medyczne i realizowane legalne procedury ratujące życie i zdrowie kobiet.

Ich życie i zdrowie są bezcenne – są obywatelkami naszego kraju, które mają prawo do tego, by ich podstawowe dobra były chronione.

Szanując Państwa prawo do własnych poglądów na temat wykonywania zabiegu zakończenia ciąży, nie mogę zgodzić się ze sposobem prezentowania tych poglądów, ponieważ drastyczne plakaty i billboardy naruszają porządek publiczny i wywołują strach.

Jestem gotów się spotkać, ale tylko w celu omówienia zaprzestania przez Państwa rozpowszechniania drastycznych treści w Oleśnicy oraz zaprzestania szkalowania lekarzy pracujących w Szpitalu.

Burmistrz Miasta Oleśnicy Jan Bronś

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (117)

Czego nie rozumiesz?16.09.2023 o 15:06

zw-kowalski czytać nie potrafisz? .......są udzielane świadczenia medyczne i realizowane legalne procedury ratujące życie i zdrowie kobiet. Innymi słowy skrobanki dzieci z zespołem Downa i inne z powodów psychiatrycznych. Kluczowe jest słowo LEGALNE którego użył Bronś, to znaczy, że on akceptuje wszystko, co się dzieje w Szpitalu. Te zdjęcia płodów z bilbordów są wynikiem właśnie tych legalnych procedur. Jak napisała Pani Kinga, przedstawicielka Feundacji Prolive, wiele Szpitali zrezygnowało z tych legalnych procedur pod wpływem działalności tej Fundacji, po tym jakie jest stanowisko Bronsia nie ma na to szans. Oleśnica jest na moralnym dnie.

Zgłoś
zw-kowalski16.09.2023 o 14:22

Do @to chyba..., @ktos. Nie jestem jego fanem a wręcz wrogiem. On w tej odpowiedzi nie poparł aborcji. On jedynie jest przeciwny drastycznym zdjęciom. I tyle w temacie.

Zgłoś
To niemożliwe 16.09.2023 o 12:32

Nie może być katolikiem skoro popiera zabijanie nienarodzonych dzieci.

Zgłoś
ktoś 16.09.2023 o 10:07

@zw-kowalski pytałem się p. burmistrza, bo chyba jest katolikiem.

Zgłoś
były wyborca16.09.2023 o 09:58

Teraz już wiem na pewno, Bronś nie jest moim burmistrzem.

Zgłoś
zw-kowalski16.09.2023 o 09:17

Do @ktos. Skoro małe dzieci wierzą w świętego Mikołaja to ty masz prawo wierzyć w sąd ostateczny. Jakie jest twoje ustalania które wyznanie jest prawdziwe ? Ludnościowe czy geograficzne ?

Zgłoś
Kornel Pupa16.09.2023 o 09:16

Widzę tu dużo katobezmyślności. Takie rozgrzebanie mózgów i of the top ciemnoty zlepionej z głupotą. Albo po kościelnemu teodorowe teomydlenie...

Zgłoś
Nowoczesny 16.09.2023 o 09:08

Oczywiście materiały i zdjęcia prezentowane przez fundację nie są zbyt miłe dla oka, ale są prawdziwe. Ponadto ludzie, którym bez żadnych barier, z entuzjastycznym komentarzem, serwuje się codziennie w jak fantastycznyi sprytny sposób są przez Ukraińców likwidowani Rosjanie, uodpornili się na wiele rzeczy. Zatem zarzut burmistrza o wywoływanie strachu, jest nieco przesadzony. Cóż, takie czasy.

Zgłoś
Corky16.09.2023 o 07:31

Jan się urodził,bo wtedy nie było badań prenatalnych.W dzisiejszych czasach by nie przeszedł weryfikacji,przecież widać że on też ma zespół

Zgłoś
Fakty 16.09.2023 o 07:21

Burmistrz ubolewa nas tym, że billbordy naruszają porządek publiczny i wywołują strach. Powinien być zadowolony. W końcu społeczenstwo zastraszone jest bardziej podatne na manipulacje. Przecież temu właśnie służy bombardowanie nas informacjami o Wagnerowcach wdzierajacych się do Polski, o broni atomowej na nas skierowanej, o porwornosciach ruskich, a wcześniej o grozacej ludzkości zagładzie spowodowanej covidem, czy ociepleniem globalnym.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube