reklama
reklamareklama
Dziś jest piątek, 21 czerwca. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa.
28℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Jan Bronś do antyaborcjonistów: państwa działalność budzi niepokój wśród mieszkańców

Aktualności15.09.2023 o 11:29Komentarzy: 117
Burmistrz Jan Bronś odpowiada na list działaczki antyaborcyjnej fundacji.


Burmistrz Jan Bronś

***

Odpowiedź na list otwarty Kingi Małeckiej-Prybyło - członka zarządu Fundacji Pro-Prawo do życia.

W odpowiedzi na Pani pismo informuję, iż działalność Państwa Fundacji w naszym mieście budzi niepokój wśród mieszkańców Oleśnicy i pacjentów Powiatowego Szpitala.

Wbrew Państwa twierdzeniom nie wykazują się Państwo wrażliwością, bowiem prezentowane przez Państwa plakaty z pojęciem wrażliwości nie mają nic wspólnego.

Ludzie wrażliwi liczą się z wrażliwością innych: dzieci z pobliskich przedszkola i szkoły, pacjentek szpitala w ciąży, bądź tych, które ciążę straciły i przeżywają z tego powodu żałobę.

Wbrew Państwa twierdzeniom nie ograniczają się Państwo do modlitwy, a o realnej pomocy kobietom w potrzebie rzekomo świadczonej przez Państwa nikt (w tym ja) nie słyszał i bezpośrednio jej nie doświadczył.

W Powiatowym Szpitalu w Oleśnicy są udzielane świadczenia medyczne i realizowane legalne procedury ratujące życie i zdrowie kobiet.

Ich życie i zdrowie są bezcenne – są obywatelkami naszego kraju, które mają prawo do tego, by ich podstawowe dobra były chronione.

Szanując Państwa prawo do własnych poglądów na temat wykonywania zabiegu zakończenia ciąży, nie mogę zgodzić się ze sposobem prezentowania tych poglądów, ponieważ drastyczne plakaty i billboardy naruszają porządek publiczny i wywołują strach.

Jestem gotów się spotkać, ale tylko w celu omówienia zaprzestania przez Państwa rozpowszechniania drastycznych treści w Oleśnicy oraz zaprzestania szkalowania lekarzy pracujących w Szpitalu.

Burmistrz Miasta Oleśnicy Jan Bronś

***

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (117)

Paweł 19.09.2023 o 07:51

Brawo Panie Burmistrzu

Zgłoś
ktoś18.09.2023 o 15:35

@Edmund Kaleciński "Zamiana marksizmu-leninizmu na katolicyzm to głupota wyrosła z niewiedzy" Pan tak na poważnie? :D

Zgłoś
Edmund Kaleciński18.09.2023 o 12:18

Chełpienie się byciem katolikiem jest pustotą mózgu. Szczycenie się takim wyznaniem to niestety wstyd. Zamiana marksizmu-leninizmu na katolicyzm to głupota wyrosła z niewiedzy. "Krytyka katolicyzmu jako ideologii oraz klerykalizmu ingerującego w działania partii politycznych, jest nie tylko uzasadniona, ale i niezbędna w dyskusji o kształcie naszego państwa" (Katolicyzm jako ideologia autorytarnej władzy; Mirosław Woroniecki; Wyd. Stapis, Katowice 2022). Konstytucyjne "świeckie państwo" mogłoby zostać wdrożone w życie, a na szczytach władzy tzw. politycy z prezydentem na czele, musieliby zachowywać świecki standard moralności. Zaś etyczne zachowania nie budowano by na klerykalizmie. Nawet Wojtyła nie mógłby "nie wiedzieć", że w całym świecie katolickim zboczeńcy w sutannach gwałcą i molestują dzieci. Papieskie ukrywanie tego procederu zawiodłoby go do więzienia, a nie na szczyty tzw. "świętości" !

Zgłoś
obserwator17.09.2023 o 11:30

Jesteś przeciwko aborcji ? To jej sobie nie rób ! Mówię to także do mężczyzn, którzy uważają, że prawo ma za zadanie także znieczulać ich sumienia. Po słowach Burmistrza wszyscy już wiemy, że nie mieszkamy w Ciemnogrodzie. Szanowni oleśniccy Ciemnogrodzianie, nie pozostaje Wam nic innego jak uznanie tego faktu. A zakaz aborcji możecie ustalać sobie na klatce schodowej bloku, w którym mieszkacie lub na swoim płocie (z plakatami płodów), ale nie w Polsce.

Zgłoś
Corky17.09.2023 o 09:39

Polecam YouTube :Debata prezydencka Kwaśniewski - Wałęsa z 1995 roku (I tura wyborów)czas 1:06:45 Wałęsa:"I gdyby było inaczej,to ja bym z panem nie rozmawiał,bo prawdopodobnie,wie pan,pan by popłynął gdzieś tam ze ściekami"

Zgłoś
Ws17.09.2023 o 08:15

Brawo Jaśku

Zgłoś
MK16.09.2023 o 23:19

Brava Panie Bronś! W koncu powiedzial pan to co myslimy w Olesnicy!

Zgłoś
Maria16.09.2023 o 23:17

W końcu Burmistrz powiedział to co myśli 90% Oleśniczan! Dziekuje, tego na prawdę było potrzeba, żeby ktoś konretnie zaznaczył tym histerykom, że mamy dość ich plakatów, wstydzilaby sie jedna z drugą!

Zgłoś
mieszkaniec16.09.2023 o 21:01

Zgadzam się z burmistrzem.

Zgłoś
Wolny człowiek chyba...16.09.2023 o 19:48

Ale macie problem. Kobieta powinna sama decydować sama będzie kiedyś odpowiadać przed Bogiem. To jest jej sumienie. A banda gówniarzy manifestujących pod szpitalem niech ida do pracy i zajmą się produkowaniem dzieci. No chyba że ich kobiety do 25 roku dawały w szyję........????????

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube