reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 22 lipca. Imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii.
22℃
(słabe opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Siłowe wejście do mieszkania. Policja zatrzymała poszukiwanego alimenciarza

Aktualności18.09.2023 o 08:30Komentarzy: 54
Poszukiwany alimenciarz został namierzony przez policję na terenie Oleśnicy. Funkcjonariusze musieli użyć siły, aby wejść do mieszkania, w którym przebywał.


fot. KMP Częstochowa

Niedawno częstochowska policja przeprowadziła akcję na terenie Oleśnicy. Mundurowi podali szczegóły na temat przeprowadzonych działań. Okazało się, że zatrzymany przez nich mężczyzna był poszukiwany za niepłacenie alimentów.

- Kryminalni z referatu poszukiwań zatrzymali 55-latka ukrywającego się na terenie Oleśnicy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym oraz nakazem zatrzymania i doprowadzenia do aresztu przez Sąd Rejonowy w Oleśnicy. Policjanci musieli wejść siłowo do zajmowanego przez niego mieszkania. Za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego w więzieniu spędzi 9 miesięcy - podaje Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (54)

Irena 19.09.2023 o 13:50

Dokładnie jest tak jak P.Arek pisze,samo życie, potem wychodzi z sądu i się żewnie w oczy śmieje z sądu i nas wszystkich wokół

Zgłoś
Arek19.09.2023 o 13:01

Do Kordek. Skąd ty wiesz jak to było i jest z tymi alimentami. Najczęściej przyczyną rozwodów jest wina obu stron ale podczas rozprawy, tzw. prania brudów w sądzie kobieta kłamie aby uzyskać na siebie i dzieci jak największe alimenty. Potrafi się w sądzie popłakać, wymyśla ile to ona wydaje pieniędzy na dzieci, np. lata z dziećmi do prywatnych lekarzy aby udokumentować wydatki. Na tym wszystkim to korzystają finansowo adwokaci, sądy mają pracę a tracą dzieci. Mściwa i była żona utrudnia kontakty z dziećmi, wymienia zamki w drzwiach wspólnej nieruchomości i od razu bez poinformowania leci do komornika. Ten blokuje konta bankowe, nalicza odsetki i dla siebie tzw. koszty komornicze a powinny te pieniądze być dla dzieci a nie dla komornika. I tak to w ten sposób osoba zobowiązana do alimentacji wpada w tzw. spiralę zadłużenia. Brakuje jej pieniędzy na swoje utrzymanie, mieszkanie, dojazdy do pracy i jak ma pracować na alimenty. Osoba ta powinna mieć środki na swoje utrzymanie ale np. przy umowach zlecenia komornik może jej zabrać 100% wynagrodzenia. Ciekawe co za idiota to wymyślił a potem traktuje się te osoby jak jakichś przestępców bo nie płacą alimentów. Zdarza się, że niektórym sędziom wydaje się, że to kobieta mówi prawdę, nie uznają wyjaśnień drugiej strony i ustalają wysokie alimenty na dziecko nawet wyższe niż emerytury osób po ok. 40 latach pracy. Kwalifikacje zawodowe nie gwarantują wysokich zarobków bo środowisko pracy i rynek pracy często się zmienia ale sądy ustalają wysokość alimentów na podstawie jakichś informacji z urzędów pracy o teoretycznych możliwościach zarobkowych a nie na podstawie realnych zarobków danej osoby. Kordek, nie mogę się doczekać kiedy ty zostaniesz tzw. alimenciarzem i zostaniesz osobą bezdomną. Nigdy nie wiadomo co komu pisane. Alimenty należy płacić ale muszą być spełnione warunki aby była możliwość zarobienia na te alimenty, które ustali sąd. Niektórych sędziów należałoby przeszkolić, jak się teraz aplikuje w sprawie pracy, że to trwa, że na jedną ofertę jest nawet 100 osób chętnych i teraz często środowisko i rynek pracy zmieniają się. Kiedy będą obiecane przez PIS tabela alimentów jak na zachodzie a nie ustalanie ich bo ktoś ma kwalifikacje zawodowe to ma zarabiać......

Zgłoś
zw-kowalski19.09.2023 o 07:57

Do @Kordek. A na podstawie czego tak sądzisz ? Wprost przeciwnie. Dłużnikiem pozostanie dalej. A jego dług wzrośnie o 9 rat za okres pobytu w ZK. Czy o to chodzi aby zadłużenie rosło a nie malało.

Zgłoś
Kadet19.09.2023 o 02:17

Ostatnio było zatrzymanie pewnego kaprala na bocznej i wiadomo za co no bo jego krewna za duźo mówiła do jednego kaleki co ma gumowe ucho

Zgłoś
MojaOlesnica.pl18.09.2023 o 21:15

Treści usunięte z powodu naruszenia regulaminu.

Zgłoś
Fajnie 18.09.2023 o 20:23

Wczasy na koszt pisu, nie ma Sue czym chwalić

Zgłoś
Mo18.09.2023 o 19:20

I teraz będzie za nasze podatki żył jak bułka w maśle w więzieniu

Zgłoś
Matkaaaa18.09.2023 o 18:55

Do alimenciarza az z czestochowy?

Zgłoś
xmen18.09.2023 o 16:53

i dali se rady z groznym przestepcom mogli antyterrorystow wyslac HAHAHAHA

Zgłoś
Obiektywnie pytam18.09.2023 o 16:19

Do AnnyD a poglądy konfederacji na temat kobiet znasz ? Jak w III Rzeszy za Adolfa: rodzić dzieci, ogarniać kuchnię i do kościoła najlepiej na klęczkach... I coś ostatnio było o porównywaniu kobiety do małpy ? Odpowiada ci to ??

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube