reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 21 czerwca. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa.
30℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Uczniowie SPGO w sejmie dzieci i młodzieży

Aktualności5.06.2023 o 09:46Komentarze Facebooka
Jan Cichosz i Maja Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnicy uczestniczyli w XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.* * *

W tegorocznej XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie uczestniczyło dwoje uczniów z naszej szkoły - Jan Cichosz i Maja Kowalczyk.

Oto ich relacja:
"W dniu 1 czerwca mieliśmy zaszczyt reprezentować 7 milionów młodych ludzi na Sejmie Dzieci i Młodzieży. Wizyta w parlamencie dała nam możliwość przeprowadzenia licznych rozmów na tematy dotyczące młodzieży. Była to także okazja do zwiedzenia budynku Sejmu RP, poznania codziennej pracy posła oraz spotkania z parlamentarzystami z różnych klubów poselskich i partii.

Mamy wielką nadzieję, że dorośli odpowiedzą na apele, które wygłosiła młodzież na SDiM. W czasie prac, jako posłowie mieliśmy możliwość wniesienia poprawki nr 6 do uchwały w sprawie popularyzacji bohaterstwa obywateli polskich pochodzenia żydowskiego w walce z okupantem w czasie II wojny światowej. Nasza poprawka została poddana pod głosowanie i przyjęta. Udział w SDiM był dla nas wspaniałym doświadczeniem i przeżyciem."

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

SPGO

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube