reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest środa, 27 września. Imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli.
22℃
(zachmurzenie małe). Zobacz prognozę pogody

Walczyli o życie ofiar wypadku. Relacja strażaków

Aktualności4.06 o 09:09Komentarze Facebooka
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowicach opublikowali relację z dramatycznej walki o życie ofiar wypadku, do którego doszło w sobotę pomiędzy Oleśnicą a Smardzowem.


fot. OSP Sokołowice

* * *

O godzinie 13:25 zostaliśmy zaalarmowani przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Oleśnicy w związku z bardzo poważnym wypadkiem drogowym, do jakiego doszło na DW 368 w miejscowości Smardzów. Pełniący służbę Dyżurny zadysponował do zdarzenia z naszej jednostki dwa zastępy, które po kilku minutach od zaalarmowania udały się na miejsce. W trakcie dojazdu otrzymaliśmy już informację, że w zdarzeniu uczestniczy co najmniej 5 osób, w tym jedna znajduje się w zatrzymaniu krążenia.

Po dojeździe na miejscu obecne były już zastępy JRG PSP Oleśnica, które m.in. wraz z świadkami zdarzenia prowadziły resuscytację jednej z osób oraz wykonywały dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych do uwięzionej osoby poszkodowanej z samochodu osobowego. W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy - osobowy Volkswagen i pojazd specjalny Mercedes, które zderzyły się czołowo. W Volkswagenie w momencie wypadku podróżowało łącznie 5 osób (w tym dwoje dzieci) oraz pies, natomiast w Mercedesie kierowca wraz z pasażerką.

Nasze działania skupiły się na wsparciu prowadzonych resuscytacji dwóch osób poszkodowanych z samochodu osobowego, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy Mercedesa przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ewakuacji z samochodu, udzieleniu mu pomocy oraz wsparcia psychicznego, a także szeregu działań wspomagających - m.in. zabezpieczenia miejsca zdarzenia, rozłożeniu parawanu osłaniającego, ograniczeniu rozlewiska płynów eksploatacyjnych, pomocy zespołom PRM, itd.

Po przybyciu na miejsce zadysponowanych ZRM poszkodowani zostali przekazani pod opiekę zespołów. U dwóch osób, decyzją Lekarza, odstąpiono od dalszych czynności ratunkowych, pozostali poszkodowani zostali przekazani do ambulansów a następnie przetransportowani do szpitali.

Działania na miejscu zakończyliśmy po godzinie 15:30, do koszar powróciliśmy około godziny 16, przywracając następnie gotowość bojową samochodów.

OSP Sokołowice

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2023 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube