reklama
reklamareklama
Materiał wyborczy KWW Komitet Wyborczy Adama Horbacza
reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 lutego. Imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

W weekend rusza system rowerów miejskich Olbike. Co warto wiedzieć?

Aktualności26.05.2023 o 06:16Komentarzy: 20
Urząd Miasta Oleśnicy informuje, że od soboty rusza system rowerów miejskich Olbike. Co warto wiedzieć na temat tego środka transportu?* * *

Wiemy, że nie mogliście się doczekać! Od soboty rusza system rowerów miejskich. Będzie z nami przez kolejne trzy lata. Obsługuje go to samo konsorcjum firm, co w poprzednich latach. Oznacza to, że aplikacja pozostaje ta sama – „Roovee”. Miasto wydatkowało na rowery 800 tys. złotych.

Rowery będą ustawiane na stacjach dzisiaj, ale system zadziała dopiero od soboty, dlatego prosimy nie podejmować prób uruchomienia rowerów. Nie zadziałają.

Podobnie jak w latach poprzednich na terenie miasta będzie 8 stacji, w dotychczasowych lokalizacjach (Wrocławska - Bank, Rynek - Ratusz, MOKiS, Biblioteka Publiczna, II LO, stawy miejskie/ATOL, SP 8 - Parking, Wileńska - Krzywa). W planie są dwie dodatkowe – na ul. Ludwikowskiej w rejonie przychodni zdrowia i przy dworcu PKP. Zostaną one utworzone dopiero po zakończeniu inwestycji jakie będą realizowane w tych miejscach – budowa Parku Południowego oraz drogi i parkingów na pl. Fatimskim, remont budynku dworca kolejowego. W ramach systemu operator dostarczy 58 nowych rowerów, z których będzie można korzystać w okresie wiosenno – letnim.

Ceny pozostaną takie same jak w poprzedniej edycji. Kończąc trasę i blokując rower w jednym z 8 punktów w mieście - system pobierze z naszego konta kwotę adekwatną do przejechanego czasu, przy czym pierwsze 20 minut jest za darmo. Za każdą kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli 3 złote za godzinę.

Przed skorzystaniem z systemu trzeba załadować konto na kwotę 10 zł. Cennik oraz regulamin korzystania z rowerów jest dostępny na stronie www.olbike.pl

Wiemy, rowery miejskie ułatwiają oleśniczanom poruszanie się po mieście. Bardzo polubili tę formę transportu, dlatego wciąż dbamy o to aby rower miejski był z nami w Oleśnicy jak najdłużej. Apelujemy także, aby oleśniczanie dbali o te rowery, żeby mogły służyć jak najdłużej.

Urząd Miasta Oleśnicy

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (20)

zw-kowalski28.05.2023 o 08:58

Do @lo matko. Nie narzekaj. Mogli oddać około 20 czerwca i emerytowana policjantka też by napisała o wiośnie. Mądre podejście do sprawy. Na rower wyszło ci 15 tys. To oddaje patologię inwestycji.

Zgłoś
zw-kowalski26.05.2023 o 23:17

Nie taniej byłoby kupić za tę kwotę rowery i wypożyczyć lub przekazać je potrzebującym poprzez szkoły, MOPS, ATOL ? Ile rowerów można kupić za 800 tys. ?

Zgłoś
Nic nie poradzę26.05.2023 o 17:00

Rower miejski miał ruszyć w długi majowy weekend, mamy obsuwę blisko miesiąc. Cóż, taka kadencja , nie wierzę w ani jedno słowo tych ludzi.

Zgłoś
Hue Hue 26.05.2023 o 16:57

Oooo, już drugi raz rusza rower miejski w tym roku. Pamiętajcie, dwa razy obiecane to tak jak raz dane.

Zgłoś
Aśka26.05.2023 o 16:08

Jusz się nie mogłam doczekać. Szkoda tylko że nie ma stacji koło dworca centralnego PKP.

Zgłoś
Emeryt z Bykowa 26.05.2023 o 15:05

Czy serwis rowerowy będzie obsługiwać firma że Szwecji

Zgłoś
Grazyna26.05.2023 o 13:37

To dobrze bo potrzebuje dentke i oponę 26

Zgłoś
Macie PiS i Bronsia26.05.2023 o 12:47

Mało tego, na rowery które powinny od dwóch miesięcy jeździć po Oleśnicy. To jest szok co teraz dzieje się w Oleśnicy.

Zgłoś
Człowiek z Choroszczy26.05.2023 o 12:45

Takimi interesami powinna NIK się zainteresować. Wyrąbali 800k na 56 rowerów. To wychodzi 15 tysięcy za rower. Ręce opadają.

Zgłoś
ło matko26.05.2023 o 11:22

Wygląda na to, że Oleśnicą rządzą ludzie którzy nie mają bladego pojęcia o porach roku, albo po prostu nie wiedzą co mówią i co robią. Nie jest to dobra wiadomość, bo to znaczy , że to miasto jest w czarnej ..... ..

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube