reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest piątek, 21 czerwca. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa.
32℃
(pochmurnie). Zobacz prognozę pogody

Bajkowa biblioteka. Zaproszenie na Dzień Dziecka

Kultura25.05.2023 o 06:12Komentarzy: 1
1 czerwca biblioteka przygotowała wiele atrakcji dla młodszych i starszych dzieci z okazji ich święta. Wydarzenie odbędzie się na Rynku w Oleśnicy.* * *

Już wkrótce obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji, Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja wraz z partnerami, przygotowuje dla Was na 1 czerwca „bajkowe” atrakcje!

W ramach akcji „Bajkowa biblioteka” łączymy siły m.in. z grupą rowerową „Oleśnica Bajk Stajl” oraz z niezwykłym i jedynym w Polsce rowerowym teatrem, który zabierze Was w świat bajek i baśni! Mowa o „Teatrze Miejsca”, który jest połączeniem pracowni lalkarskiej oraz teatru wędrownego przemierzającego kraj rowerem przekształconym w scenę teatralną. Jego założycielem jest Robert Poryziński - lalkarz, reżyser i opowiadacz baśni.

Już wkrótce Robert wyruszy swoim pięknym baśńrowerem w podróż do Oleśnicy by w ramach obchodów Dnia Dziecka, na rynku, zaprezentować Wam spektakl „Opowieści Papierowego Teatru”! „Opowieści Papierowego Teatru” to wyjątkowe widowisko lalkowe i autorska adaptacja baśni napisanych przez H. Ch. Andersena. Spektakl łączy w sobie tradycyjny teatr lalkowy z elementami średniowiecznego teatru retablo i sztuki kamishibai. Mostem łączącym obie konwencje jest postać opowiadacza, który poprowadzi Was przez świat opowieści! 1 czerwca zaplanowaliśmy dla Was dwa wejścia - o godzinie 10.00 i o godzinie 12.00!

W ramach „bajkowych” atrakcji działać będzie też, od 09.00 do 15.00, plenerowa strefa zabaw literacko-plastycznych. Z Biblioteką „Pod Sową” m.in. zaprojektujecie rower dla Waszej ulubionej postaci bajkowej! Jak wyglądałby rower dla Harrego Pottera, a jak dla Piotrusia Pana? Mamy nadzieję, że puścicie z nami wodze fantazji i stworzymy wspólnie wyjątkową wystawę wyjątkowych projektów!

Tego dnia, na rynku, pojawią się również rowerowe atrakcje od grupy „Oleśnica Bajk Stajl”! Każdy z Was będzie miał okazję przejechać się wygodną rikszą oraz „złapać” za książkowe niespodzianki z roweru bibliotecznego BOOKWORM!

Dla starszych „moli książkowych” 1 czerwca wystartuje także dwudniowa, plenerowa Giełda Książki!

Zachęcamy Was do rodzinnych odwiedzin - najlepiej na rowerach bo wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Oleśnicy szykujemy dla Was do 11.00 do 12.00 znakowanie rowerów!

Zapraszamy!

Organizację wydarzenia wspiera Forma Otwarta Oleśnica oraz Fundacja OFCA.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (1)

ewka27.05.2023 o 15:02

o 11.00 to ja jestem w pracy,a dziecko w szkole.To jak mam przyjść z dzieckiem? dla kogo ta impreza?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube