reklama
reklamareklamareklamareklamareklama
Dziś jest wtorek, 28 maja. Imieniny Augustyna, Jaromira, Wilhelma.
18℃
(umiarkowane opady deszczu). Zobacz prognozę pogody

Policja kontra nieodpowiedzialni motocykliści. Duża akcja w regionie!

Aktualności24.05.2023 o 13:56Komentarzy: 32
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Oleśnicy na terenie powiatu oleśnickiego jutro będą prowadzili wojewódzkie działania kontrolno-prewencyjne "Motocyklista". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa motocyklistów.W celu poprawy bezpieczeństwa motocyklistów poruszających się po terenie powiatu oleśnickiego funkcjonariusze w dniu jutrzejszym będą prowadzić działania pod kryptonimem „Motocyklista”. Policjanci ruchu drogowego będą egzekwować od kierujących motocyklami stosowania się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych, obowiązku jazdy w kasku ochronnym.

Pamiętajmy! Motocyklista jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, jego pojazd nie posiada pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. W momencie zderzenia z drugim pojazdem, bądź inną przeszkodą narażony jest na duże niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W chwili gdy do tego dochodzi brawura, przecenianie własnych umiejętności, i niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego to taka jazda kończy się zazwyczaj tragicznie.

Brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. A przecież bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu. Kierowco - motocyklisto używaj kierunkowskazów i patrz w lusterka. Wszyscy powinniśmy przewidywać sytuacje na drodze.

st. asp. Bernadeta Pytel / Oficer Prasowy KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (32)

oleśniczanin24.05.2023 o 14:21

Akcja, nie na niechronionych tylko na nietykalnych. I tak im G. zrobią.

Zgłoś
77724.05.2023 o 14:11

Zapraszam na Krzywoustego limanowskiego jeździ tam zjeb zawsze i ryje tym komarkim

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube