reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
22℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Zaginął kot. Właściciel prosi o informacje na temat zwierzęcia

Aktualności23.05 o 12:31Komentarze Facebooka
Zaginął kot, który był leczony. Czy ktoś go widział? Publikujemy wiadomość od właściciela zwierzęcia.* * *

Na działkach na „Zdrowie” przy ul. Wileńskiej w Oleśnicy zaginął 11 miesięczny czarny kot ostatni raz widziany w dniu 14.05.2023r. w godzinach popołudniowych ok. 16. Kocur jak na swój wiek jest mały i waży około 2,5 kg obecnie jest w trakcie końca leczenia, dlatego był ufny w stosunku do ludzi, nie nabył do nich lęku. Znak szczególny: przysłonięte częściowo lewe oko przez powiekę. Istnieje podejrzenie, że kot został celowo wywieziony z działki na której mieszkał, ponieważ takie informacje otrzymaliśmy przed jego zniknięciem w dniu 01.04.2023r., a on sam nie oddalał się z miejsca swojego bytowania. Podczas tegorocznego zebrania ustalono, że koty nie stanowią na działkach problemu, działkowcy są świadomi, wysterylizowali cztery kotki, realnie ograniczając nadmierny ich przyrost.

Koty wolno żyjące są elementem ekosystemu miejskiego, a ich obecność w naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni takich jak myszy i szczury. Dlatego kotów wolno żyjących nie powinno się wyłapywać i wywozić ani w żaden sposób utrudniać im bytowania w ich naturalnych schronieniach, na terenach zabudowanych, jak osiedla i piwnice. Wszelkie przejawy okrucieństwa i niehumanitarnego traktowania czy jakiekolwiek naruszenia praw zwierząt z ustawy o ochronie zwierząt będę zgodnie z prawem przedmiotem postępowania sądowego wobec osób ich nieprzestrzegających.

Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania zgodnie z art. 5 ustawy o ochronie zwierząt. A przez „humanitarne traktowanie zwierząt” rozumie się traktowanie uwzględniające potrzeby zwierzęcia i zapewniające mu opiekę i ochronę, art. 4 ust. 2 u.o.z. Koty jako zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu, naruszenie tych zasad poprzez przepędzanie ich, zamykanie piwnicznych okienek i uniemożliwianie swobodnego bytu w miejscu ich życia jest naruszeniem ustawy.

Podsumowując zacytuję słowa osoby opiekującej się nim: „Kot wygrał z chorobą, przegrał z rabatką kwietną. I jaki sens był go leczyć?”

Osoby, które mogą udzielić jakiejkolwiek informacji proszone są o kontakt pod numerem telefonu 696-685-520.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube