reklama
reklamareklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 5 czerwca. Imieniny Waltera, Bonifacego, Dobromira.
21℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Nudził się i zmyślił, że chcą go pobić. Odpowie za to przed sądem

Aktualności22.05 o 12:19Komentarzy: 5
Oleśniccy policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu wobec 37-letniego mężczyzny, który w miniony weekend zadzwonił na numer alarmowy informując, że potrzebuje pomocy. Jak się okazało, mężczyzna skłamał i chciał tylko sprawdzić czy policja przyjedzie. Teraz odpowie za to przed sądem.W miony weekend oficer dyżurny oleśnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta ma znajdować się mężczyzna, który potrzebuje pilnej pomocy policji. W treści zgłoszenia można było usłyszeć, że 37-latkowi grozi duże niebezpieczeństwo, gdyż grupa osób chce go pobić.

Policjanci pilnie udali się w miejsce wskazane w zgłoszeniu. Na miejscu zastali zgłaszającego, który siedział sobie na ławce i z uśmiechem patrzył na funkcjonariuszy. Podczas interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna zgłosił interwencję, gdyż chciał zobaczyć, czy policja przyjedzie. Przekazał również mundurowym, że nudziło mu się w domu i chciał zapewnić sobie atrakcji.

Niepotrzebne zaangażowanie Policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie pomoc jest konieczna.

Przypominamy treść artykułu 66 kodeksu wykroczeń:
• § 1. Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 złotych.
• § 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1 000 złotych.

st. asp. Bernadeta Pytel / KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (5)

Duszek 22.05 o 22:18

Tu co drugi to diler a co pierwszy to naćpaniec.

Zgłoś
Chudy.22.05 o 21:55

Za co,przecież i tak nie mieli nic innego do roboty,co innego jakby ich z akcji ściągnięto a nie ze snu obudzili w krzokach,

Zgłoś
Znudzony22.05 o 21:16

Ha ha ha. Dobre. No ale takie żarty to raz na kilka lat się zdarzają. Tymczasem bezzasadne wezwanie karetki to codzienność a nikt tematu nie podejmuje.

Zgłoś
Zq22.05 o 13:13

Jakiś psychol w Oleśnicy zamieszkuje psycholi głupków bata do pracy

Zgłoś
Iii22.05 o 12:53

Nudzi mu się w wieku 37lat,mam propozycję dla SĄDU Oleśnica śmierdzi psimi odchodami po co karać i do pierdla przes ROK SPRZATAC OLESNICE na świeżym powietrzu głupoty z głowy wyparują rozum się przewietrzy.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube