reklama
reklamareklama
Materiał wyborczy KWW Komitet Wyborczy Adama Horbacza
reklama
reklama
Dziś jest niedziela, 14 kwietnia. Imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi.
20℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Bezpieczeństwo Polski. Temat spotkania posła Pawła Hreniaka w Oleśnicy [ZDJĘCIA]

Aktualności18.03.2023 o 15:41Komentarzy: 140
Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne Polski było omawiane na spotkaniu posła Pawła Hreniaka (PiS) w oleśnickiej bibliotece.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaDzisiaj w sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej imienia Mikołaja Reja odbyło się spotkanie z posłem Prawa i Sprawiedliwości Pawłem Hreniakiem. Temat przewodni wydarzenia to bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne Polski.

Jak podkreślał poseł, spotkanie miało na celu pomoc w stworzeniu programu PiS, który partia chce zaprezentować przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. - Mogę państwu powiedzieć, że sojusz NATO wyciąga wnioski, wzmacnia się również poprzez przyjęcie nowych członków, mam tu na myśli Finlandię i Szwecję - mówił P. Hreniak.

Według niego, Włosi, Niemcy czy Hiszpanie uważali w Europie Polaków za rusofobów. - Teraz przyznają nam rację. Jesteśmy tymi, którzy potrafią wyczuć, w którym kierunku idą i jakie mają zamiary. Przyznano nam po latach rację - powiedział. Za męża stanu, który potrafił przewidywać pewne kwestie, uznał m.in. zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Politykę energetyczną i sojusze „oponentów” z Niemcami wymieniał w negatywnym kontekście, między innymi poprzez problemy z częściami do czołgów typu Leopard. - Ta naiwność wychodziła przez wiele lat ze strony opozycji - oceniał P. Hreniak, który środowisko PiS uważa za „racjonalne”.

Poseł wymieniał ostatnie kontrowersje wokół Jana Pawła II, krytykę opozycji w sprawie budowy zapór przy granicy z Białorusią czy likwidacje jednostek wojskowych na wschodzie Polski przez poprzednie władze krajowe. - Taka naiwność już chociażby po interwencji w Gruzji, że po stronie Rosji nam nie grozi, bo są prowadzone interesy pomiędzy Rosją a Niemcami - oświadczył, a zachowania oponentów określił jako „głupawe”.

PiS chce do 2030 roku powiększyć wojsko do łącznej liczby 300 tysięcy osób. - To będzie jedna z największych armii w Europie i być może Unii Europejskie - komentował. Chwalił ustawę o obronie ojczyzny, a Polacy mogą wstępować do Wojsk Obrony Terytorialnej, odbywać dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, zawodową oraz być w rezerwie w sposób bierny i czynny. - Ta ustawa to jest trochę „kobyła”, która ma około 600 artykułów i była tworzona wcześniej. Nie działaliśmy pod wpływem zjawisk, tylko była przyjęta przed lutym 2022 roku - zaznaczał.

Dokument przewiduje wzrost finansowania dla wojska. - Dzisiaj wydajemy 137 miliardów złotych. Gdyby nie było zagrożenia ze strony Rosji, mogłyby pójść na inne rzeczy - zaznaczał Hreniak, dodając, że trzeba zabezpieczyć suwerenność i niepodległość naszego kraju.

- Żeby zadbać o politykę zewnętrzną, bezpieczeństwo militarne, musimy być silni wewnętrznie - oświadczył poseł. Jak wyjawił, szykowana jest ustawa o ochronie ludności. - Ta ustawa między innymi będzie mówiła o tym, że państwowa straż pożarna i ochotnicza straż pożarna będą zabezpieczały ludność w razie „w” - zapowiedział. - Musimy nasycić te jednostki straży sprzętem, który będzie w sytuacji trudnej również dawał im możliwość działania jako obrona cywilna. Stąd między innymi te rekordowy liczby, jeśli chodzi o wozy strażackie - usłyszeliśmy. Na wszystkie służby mundurowe rządzący chcą wydatkować 10 mld złotych, choćby na budowę nowych jednostek policji czy straży. - Za naszych poprzedników mieliśmy, z tego, co pamiętam 880 posterunków, z czego 400 zostało zlikwidowanych na terenie kraju - opowiadał poseł.

W październiku odbędą się wybory i pytał, czy ludzie zagłosują na PiS „jako partię, która potrafi przewidywać zdarzenia”. Padło też kolejne pytanie. - Czy Platforma Obywatelska, która w momencie zagrożenia, nawet w momencie zagrożenia, głosowała przeciwko zaporze, która miała przeciwdziałać wojnie hybrydowej ze strony Rosji i Białorusi? - pytał ogólnie. Poseł poprosił też zgromadzonych w sali o pomysły na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (140)

zw-kowalski19.03.2023 o 21:36

Panie Edmundzie, Joanno Bylicka i racjonalisto Domański. Wyluzujcie. Od kilku lat piszę, że nikt tak bardzo nie kompromituje kościoła jak on sam. Pochodzę z katolickiej rodziny. I oni wracając z kościoła po mszy puszczają tylko curvy. Bo zamiast liturgii jest tylko polityka i peany nz część PiS. Dwa miesiące temu w Egipcie poznałem osobę która w czasach wizyt JP II woziła ich tyłki. Zostały mu super kontakty. Jemu Dziwisz sprzedał Lexusa za 1/3 ceny. Powód tak przytył , że się nie mieścił. Nie będę cytował słów Dziwisza na ten temat.

Zgłoś
Oleśniczanin 19.03.2023 o 20:40

Mamy dobry rząd, wybitnych fachowców, gospodarka idzie coraz szybciej do przodu, a ludziom się żyje coraz lepiej!

Zgłoś
PiS = PZPR19.03.2023 o 19:22

OX - przy korycie PiSu ostatnie chwile na ochłapy ..

Zgłoś
OX19.03.2023 o 17:30

@Po co - pierdzielę ten wątek z głodnymi się nie najem....

Zgłoś
OX19.03.2023 o 17:19

Trzeba być babskiem żeby z tego krótkiego filmiku nie wyciągnąć żadnych wniosków.

Zgłoś
OX19.03.2023 o 17:14

Wszyscy sikamy do tego oleśnickiego basenu a nasz guru Edmund sika z trampoliny.

Zgłoś
Po co19.03.2023 o 17:04

O czym te rozmowy? Przecież największym zagrożeniem dla Polski jest pis

Zgłoś
Joanna Bylicka19.03.2023 o 16:57

do OX - Edmund się podpisuje i wiadomo kim jest. Musisz pamiętać głupcze, że Edmund Kaleciński nie dyskutuje o poważnych sprawach z laikami czy wręcz z ciemniakami, a wszyscy boicie się podpisać. Truchlejecie i czuć od was to tchórzostwo. Ja myślę, że z tego filmiku nic nie wynika poza jakąś kombinacją. Ale powiedział mi, że dopóki Kaczyński Jarosław nie odpowie czy kazał bratu lądować, to jego i pisopatriotów bredzenie w sprawie można o dupę potłuc. Przecież w Warszawie ciągle jest o to pytany i dalej ten psychopata rżnie głupa. Kompletnie chora bestia ludzka, która teraz znalazła sobie ratunek w Wojtyle odpowiedzialnym za zbrodnie pedofilii. Ten gnom, jak się domyślam, razem z Jędraszewskim nakazali zamknąć na wieki archiwa kościelne. Żeby nikt nie wiedział czego dopuścił się JP II. To ty jesteś za głupi aby w ogóle pojąć co to było papież JP II. Na razie panuje omerta w kościelnej mafii, ale to się będzie po woli sypać...

Zgłoś
wet19.03.2023 o 14:16

Weterynarz z Sycowa siedzi w pierwszym rzędzie, widocznie ma dyżur i pilnuje, że gdyby pissowcy się nie wściekli, to ich zaszczepi przeciwko wściekliźnie. W sumie, to mógłby już strzykawkę wyciągać, bo niektórym pisuarom w komentarzach aż ślina pociekła.

Zgłoś
OX19.03.2023 o 13:00

@Joanna Bylicka prosiłem Edmunda żeby dla mnie skomentował ten filmik :https://youtu.be/PxIFh3NkEvM ale on jest niestety na to za głupi.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube