reklama
reklamareklama
Materiał wyborczy KWW Komitet Wyborczy Adama Horbacza
reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 lutego. Imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Bezpieczeństwo Polski. Temat spotkania posła Pawła Hreniaka w Oleśnicy [ZDJĘCIA]

Aktualności18.03.2023 o 15:41Komentarzy: 140
Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne Polski było omawiane na spotkaniu posła Pawła Hreniaka (PiS) w oleśnickiej bibliotece.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzeniaDzisiaj w sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej imienia Mikołaja Reja odbyło się spotkanie z posłem Prawa i Sprawiedliwości Pawłem Hreniakiem. Temat przewodni wydarzenia to bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne Polski.

Jak podkreślał poseł, spotkanie miało na celu pomoc w stworzeniu programu PiS, który partia chce zaprezentować przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. - Mogę państwu powiedzieć, że sojusz NATO wyciąga wnioski, wzmacnia się również poprzez przyjęcie nowych członków, mam tu na myśli Finlandię i Szwecję - mówił P. Hreniak.

Według niego, Włosi, Niemcy czy Hiszpanie uważali w Europie Polaków za rusofobów. - Teraz przyznają nam rację. Jesteśmy tymi, którzy potrafią wyczuć, w którym kierunku idą i jakie mają zamiary. Przyznano nam po latach rację - powiedział. Za męża stanu, który potrafił przewidywać pewne kwestie, uznał m.in. zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Politykę energetyczną i sojusze „oponentów” z Niemcami wymieniał w negatywnym kontekście, między innymi poprzez problemy z częściami do czołgów typu Leopard. - Ta naiwność wychodziła przez wiele lat ze strony opozycji - oceniał P. Hreniak, który środowisko PiS uważa za „racjonalne”.

Poseł wymieniał ostatnie kontrowersje wokół Jana Pawła II, krytykę opozycji w sprawie budowy zapór przy granicy z Białorusią czy likwidacje jednostek wojskowych na wschodzie Polski przez poprzednie władze krajowe. - Taka naiwność już chociażby po interwencji w Gruzji, że po stronie Rosji nam nie grozi, bo są prowadzone interesy pomiędzy Rosją a Niemcami - oświadczył, a zachowania oponentów określił jako „głupawe”.

PiS chce do 2030 roku powiększyć wojsko do łącznej liczby 300 tysięcy osób. - To będzie jedna z największych armii w Europie i być może Unii Europejskie - komentował. Chwalił ustawę o obronie ojczyzny, a Polacy mogą wstępować do Wojsk Obrony Terytorialnej, odbywać dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, zawodową oraz być w rezerwie w sposób bierny i czynny. - Ta ustawa to jest trochę „kobyła”, która ma około 600 artykułów i była tworzona wcześniej. Nie działaliśmy pod wpływem zjawisk, tylko była przyjęta przed lutym 2022 roku - zaznaczał.

Dokument przewiduje wzrost finansowania dla wojska. - Dzisiaj wydajemy 137 miliardów złotych. Gdyby nie było zagrożenia ze strony Rosji, mogłyby pójść na inne rzeczy - zaznaczał Hreniak, dodając, że trzeba zabezpieczyć suwerenność i niepodległość naszego kraju.

- Żeby zadbać o politykę zewnętrzną, bezpieczeństwo militarne, musimy być silni wewnętrznie - oświadczył poseł. Jak wyjawił, szykowana jest ustawa o ochronie ludności. - Ta ustawa między innymi będzie mówiła o tym, że państwowa straż pożarna i ochotnicza straż pożarna będą zabezpieczały ludność w razie „w” - zapowiedział. - Musimy nasycić te jednostki straży sprzętem, który będzie w sytuacji trudnej również dawał im możliwość działania jako obrona cywilna. Stąd między innymi te rekordowy liczby, jeśli chodzi o wozy strażackie - usłyszeliśmy. Na wszystkie służby mundurowe rządzący chcą wydatkować 10 mld złotych, choćby na budowę nowych jednostek policji czy straży. - Za naszych poprzedników mieliśmy, z tego, co pamiętam 880 posterunków, z czego 400 zostało zlikwidowanych na terenie kraju - opowiadał poseł.

W październiku odbędą się wybory i pytał, czy ludzie zagłosują na PiS „jako partię, która potrafi przewidywać zdarzenia”. Padło też kolejne pytanie. - Czy Platforma Obywatelska, która w momencie zagrożenia, nawet w momencie zagrożenia, głosowała przeciwko zaporze, która miała przeciwdziałać wojnie hybrydowej ze strony Rosji i Białorusi? - pytał ogólnie. Poseł poprosił też zgromadzonych w sali o pomysły na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (140)

Obserwer22.03.2023 o 11:55

Nędznie panie Hreniak z tą opowieścią o bezpieczeństwie. Takie nowości od lat głoszą pisowskie media!! No cóż, trzeba powoli przygotować "szarańczę", że zabawki wymagają profesjonalnej ZMIANY.

Zgłoś
****21.03.2023 o 00:12

@Błaszczyk!..ujta ujta pocałuj w d..pe wójta - bezmózgowcu!!

Zgłoś
Gar20.03.2023 o 14:43

Mnie też PiS upasł

Zgłoś
Koń20.03.2023 o 14:42

Edmund@Jestem prominentem PIS i mam wszystko.Moja rodzina też

Zgłoś
Edmund20.03.2023 o 14:28

Taka jest nędza za PiSu

Zgłoś
Edmund20.03.2023 o 13:48

@Koń wiesz dlaczego twoje pociechy płaczą jak sąsiad robi grila? nie dlatego że je dym szczypie w oczy. One kiełbasy nie jadły.

Zgłoś
Koń20.03.2023 o 12:08

Wyborcy@Przestań wciskać ciemnotę.Za rządów PIS ubóstwo się zwiększyło.Niech PIS nie pomaga samorządom a odda to co im ukradł.Widać efekty lejącej się strumieniem tępej propagandy w TVP

Zgłoś
Ola20.03.2023 o 11:59

A dlaczego na tym spotkaniu nie było Kasiny, Bronsia, Sawickiego ,Cioska? Przecież tak chętnie liczą na pomoc od władz PiS a teraz ich nie ma? Dziwne!

Zgłoś
Wyborcy20.03.2023 o 08:14

PIS JEST GÓRA TO PATRIOCI I POLACY . WYGRAJA I TO PONAD 50%. LUDZIE SĄ ZADOWOLENI I MŁODZIEŻ I CIECI KTORE NIE SĄ W KONCU GŁODNE I UBRANE I WYJEŻDŻAJĄ NA WCZASY GDZIE TO NIE BYŁO MOZLIWE ZA platfusów i lewaków i psl. NIE BÓG BRONI PRZED opozycją.

Zgłoś
Aleksander Kwaśnicki20.03.2023 o 04:15

Mądrej głowie dość po słowie panie Edmundzie. Cogito ergo sum. Faux pass! Deja -vu! Auf wiedersehen!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube