reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 23 marca. Imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława.
13℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Książka na weekend. Poradnik od wybitnych autorów

Aktualności18.03 o 06:43Komentarze Facebooka
- Złap w bibliotece za genialny poradnik stworzony przez wybitnych polskich autorów książek dla dzieci! - zachęca oleśnicka biblioteka.* * *

W ramach akcji "Książka na weekend" propozycja od Ani z Biblioteki "Pod Sową".

„12 dziecięcych wyzwań. Polscy autorzy o tym, jak poradzić sobie z problemami”.

Problemy, przykre sytuacje, nieprzewidziane wydarzenia - to wszystko sprawy, które wpisane są w wychowanie dzieci. Wiedzą o tym dobrze rodzice, którzy często są bezradni wobec nich lub niekoniecznie umiejętnie potrafią sprostać takim wyzwaniom. Pomocną dłoń kolejny raz wyciąga do nas jednak literatura.

Książka, którą Państwu polecam, to genialny poradnik stworzony przez wybitnych polskich autorów książek dla dzieci między innymi L. Fabisińską, B. Ostrowską, E. Piotrowską, J. Krzyżanek i innych. Rodzice i dzieci znajdą w nich sytuacje z życia wzięte, które uzmysłowią problem i wskażą jak sobie z nim radzić. W cyklu „książka na weekend” często polecam Państwu lekturę do czytania razem z dziećmi i ta pozycja należy właśnie do takich. Czas poświęcony na jej czytanie to bezcenne chwile poświęcone całkowicie dzieciom, które dzięki tym tekstom literackim mają szansę uwierzyć w siebie, zrozumieć innych, a także spróbować coś zmienić w zachowaniu. Każde z opisanych 12 wyzwań wymaga odwagi, bo może wzbudzać lęk. Mowa o agresji, manipulacji czy presji grupy - co jest trudne zarówno dla dzieci jak i rodziców. Możliwe, że pewne z wymienionych wyzwań szczęśliwie omijają Państwa pociechy, ale warto zapoznać z nimi dzieci i „przegadać” strategię zachowania na wypadek ich zaistnienia. Książkę rozpoczyna wstęp Małgorzaty Swędrowskiej - wybitnej pedagog, znawcy literatury dla dzieci, autorki koncepcji czytania wrażeniowego. Życzę Państwu, aby lektura „12 wyzwań…” była jak spotkanie z przyjacielem, który delikatnie doradzi, a rada ta dodatkowo będzie wyrażona pięknym, literackim językiem i opatrzona równie wybornymi ilustracjami Eluty Kidackiej.

Serdecznie polecam!

Ania

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube