reklama
reklamareklama
Dziś jest czwartek, 23 marca. Imieniny Oktawiana, Pelagii, Zbisława.
12℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Były policjant trafił do aresztu. Dostał nowe zarzuty [WIDEO]

Aktualności16.03 o 11:07Komentarzy: 65
32-letni policjant, znany ze styczniowej kradzieży radiowozu, tym razem trafił do aresztu. O co jest podejrzany?W miniony weekend oleśniccy policjanci interweniowali w sprawie znęcania się nad członkiem rodziny przez 32-letniego mieszkańca powiatu. W chwili składania zawiadomienia, sprawcy nie było w miejscu zamieszkania, jednak zadysponowani do tego zgłoszenia policjanci wykonali niezbędne czynności skutkujące zatrzymaniem sprawcy przemocy. Kiedy 32-latek był już w rękach policjantów okazało się, że posiada przy sobie narkotyki. Zabezpieczona amfetamina wystarczyłaby na przygotowanie nawet 10 porcji rynkowych.

Zatrzymany mężczyzna nie pierwszy już raz znalazł się w kajdankach na terenie oleśnickiej jednostki. Podczas zatrzymania policjanci szybko skojarzyli, że na przestrzeni ostatnich miesięcy kilka razy mieli już do czynienia z niewłaściwym i sprzecznym z literą prawa zachowaniem tego mieszkańca powiatu. Śledczy dotarli do akt poprzednich spraw prowadzonych wobec 32-latka. Wśród popełnionych występków znalazły się: znieważenie funkcjonariuszy Policji, uszkodzenia mienia, krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia ciała. Do tego przewinienia z ostatniego weekendu czyli znęcanie się nad członkiem rodziny i posiadanie narkotyków. Okazało się również, że poprzednie postępowania były jeszcze procedowane, jednak dotychczas zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze nie spowodowały poprawy zachowania zatrzymanego mężczyzny. To była główna przesłanka, aby tym razem wystąpić do sądu z wnioskiem o izolację 32-latka. Prokurator nadzorujący wszystkie postępowania w sprawie tego mieszkańca powiatu oleśnickiego poparł wniosek śledczych, dzięki czemu wszystkie materiały dowodowe dotychczas zgromadzone w sprawach trafiły do sądu. Wobec takiej sytuacji decyzja sądu była bezdyskusyjna – 3 miesiące aresztu tymczasowego dla 32-latka.

Mężczyzna usłyszał łącznie osiem zarzutów popełnienia przestępstw: znieważenie funkcjonariuszy Policji, uszkodzenia mienia, krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, uszkodzenia ciała, a także znęcanie się nad członkiem rodziny i posiadanie narkotyków. O dalszym jego losie zdecyduje sąd.

st. asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (65)

Renka człowieka charakternego 18.03 o 07:49

Przed więzieniem: * , po więzieniu: O.

Zgłoś
znajoma17.03 o 21:53

A mi tam szkoda chłopaka, sympatyczny i uczynny tylko te prochy mu w głowie namieszały, dać Go na odwyk!

Zgłoś
Wqrwiony17.03 o 21:34

A jak tam prorosyjscy kibole śląska ? Zdrajcy. W ramach kary zesłanie na front. Dzięki takim akcjom właśnie wyrzuciłem karnet. Niech się klub ogarnie z kim chce się identyfikować!!!

Zgłoś
Józek17.03 o 19:48

Ale akcja byly policjant kradnie radiowóz i ma narkotyki a drugi chleje jako ochroniarz na lotnisku...

Zgłoś
Ppp17.03 o 15:11

To chłop w więźniu dopiero się rozkręci jak mu gwint zerwą a zamiast krat celi będzie miał drzwi obrotowe.

Zgłoś
Brajanusz17.03 o 14:14

Ciągle ten policjant. Ciul był kilka miesięcy zatrudniony w policji i go wywalili. Taki z niego policjant.

Zgłoś
Se17.03 o 13:52

Kibole Śląska- ruscy agenci.

Zgłoś
Acab17.03 o 10:37

To powinna być sprawa dla reportera pare lat temu co się na policji działo.Mnie skatowali jako nieletniego chłopaka dlatego wyjechałem z kraju

Zgłoś
Niepisowiec17.03 o 09:27

I znowu usunięte treści dotyczące kibola Bielańskiego, treści dotyczące Krzesińskiej.

Zgłoś
Polka też potrafi17.03 o 07:01

Szalony rajd Polki po niemieckiej A9. Gdy zatrzymała ją policja, ukradła radiowóz . Niemiecka policja Źródło: Shutterstock / Heiko Barth W nocy ze środy na czwartek 16 marca obywatelka Polski popełniła na niemieckiej autostradzie szereg naruszeń prawa. W kilka z nich trudno nawet uwierzyć. Policyjna operacja na autostradzie A9 w pobliżu Lipska rozpoczęła się około 3 w nocy. Kierowcy jadący z Monachium do Berlina na wysokości miejscowości Wiedemar w Północnej Saksonii zaczęli zawiadamiać służby o samochodzie jadącym pod prąd. Polka jechała pod prąd na autostradzie Funkcjonariusze dogonili wskazany pojazd w okolicach lotniska w Lipsku. Okazało się, że Volkswagenem Golfem z polskimi tablicami rejestracyjnymi kierowała 29-letnia kobieta, obywatelka naszego kraju. Polka zaparkowała w niebezpiecznym miejscu ? na pasie szybkiego ruchu. Policjanci postanowili więc przeparkować jej wóz. Ją samą zostawili w radiowozie z włączoną sygnalizacją. Na swoje nieszczęście, zostawili też włączony silnik. 29-latka skorzystała z nieuwagi funkcjonariuszy i odjechała ich radiowozem, kiedy tylko zauważyła okazję. Niemieckie służby ponownie rozpoczęły pościg, zatrzymując ostatecznie kobietę 5 kilometrów dalej. Ukradła radiowóz i jechała po prąd. Wszystko na trzeźwo Jak się okazało, obywatelka naszego kraju była trzeźwa ? negatywnie wyszły także testy na narkotyki. Wystawiono jej mandat, dowiadując się przy okazji, że tej samej nocy, około 1:40, kobieta była karana za prędkość. Jechała 140 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. Przeciwko Polsce prowadzone jest teraz dochodzenie w sprawie nieuprawnionego użycia pojazdu i stworzenia zagrożenia dla ruchu drogowego. Poszukiwani są także świadkowie jej drogowych popisów, którzy mogliby poinformować o ewentualnych innych jej wykroczeniach czy przestępstwach. A co na to panie które twierdzą, że Oleśnica jest kobietą ?

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube