reklama
reklamareklamareklamareklama
Materiał wyborczy KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
reklama
Dziś jest wtorek, 3 października. Imieniny Teresy, Józefy, Heliodora.
26℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu w Świerznej?

Aktualności15.03 o 10:18Komentarzy: 20
Czy na skrzyżowaniu w Świerznej będzie bezpieczniej? Właśnie stanął tam znak o którego umiejscowienie apelowali kierowcy.- Dobra wiadomość. Wielu z nas zauważyło dowieszony znak na skrzyżowaniu opisywanym we wcześniejszych postach. W odpowiedzi na mój wniosek dotyczącego dodatkowego oznakowania otrzymałem informacje od Sekcji Dróg Miejskich, że wystąpiono do administracji drogi wojewódzkiej o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu. Jak na razie mimo deszczowej aury nie dochodzi już do przejeżdżania z impetem - czytamy na facebookowym profilu Świerznej.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (20)

e16.03 o 13:38

Znak STOP ustawic a na odcinku skrotu progi zwalniajace, wiekszosc to z impetem wjezdza na glowna, aby tylko byc pierwszym. Miejsce o notorycznym wymuszaniu. Sam dojazd to takze wyprzedzanie na 3 aby tylko zdazyc zanim dojedzie kolumna od ostatniego ronda.

Zgłoś
kierowca16.03 o 12:48

Jak się nie mylę to jest to skrzyżowanie z ul. Strefową , gdzie moim zdaniem powinien być ograniczony ruch. Wydali tyle pieniędzy na obwodnicę aby poprawić bezpieczeństwo na drodze - bezkolizyjne rondo które znajduje się parędziesiąt metrów dalej. Można spokojnie a przede wszystkim bezpiecznie przejechać, to nie , dużo kierowców skraca drogę przez ul.Strefową bo będzie parę sekund szybciej. Stwarzając zagrożenie jadącym od strony Bierutowa np; dużo kierowców skręca tam włączając kierunkowskaz w ostatniej chwili. Natomiast wyjeżdżając z ul. Strefowej na DW 451 ,albo wymuszają pierwszeństwo lub ' zapierdzielają byle szybciej przejechać- kończąc np; jak w artykule po drugiej stronie rowu. Natomiast zjazdy na Świerzną są w takim miejscu, gdzie od pamiętnych czasów jest niebezpieczni- dwa zakręty, lekkie wzniesienie , a przede wszystkim ślisko czy zimą, czy podczas deszczu. Dlatego powinno tam być ograniczenie prędkości . Kto dobrze zna tą drogę i 'rozum' zawsze zwalnia na tym odcinku .

Zgłoś
,16.03 o 09:40

Jaka różnica Świerzna ,czy Strefowa wszyscy wiemy o jakie skrzyżowanie chodzi i jest to duży problem ,miejmy nadzieję ,że tam się nikt nie zabije. Coś jest nie tak z tym skrzyżowaniem na etapie projektu i nie wiem czy same znaki zniwelują problem.

Zgłoś
Zuza16.03 o 09:24

znak powinien stanąć kilka dobrych metrów przed skrzyżowaniem a nie na samym końcu drogi zanim go ktoś zobaczy to i tak przeleci przez drogę.

Zgłoś
Edmund Kaleciński16.03 o 06:02

Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!Stalin pokaże nam przyszłość!Precz z autami-wymysłęm burżuji.

Zgłoś
,15.03 o 23:49

Tytuł z do..y. To nie skrzyżowanie w Świerznej tylko ul. Strefowa.

Zgłoś
dbsjd15.03 o 22:41

Przecież to nie wyjazd ze Świerznej tylko ulica strefowa

Zgłoś
***** ***15.03 o 21:04

Apropos tablic OKL i ONA to fakt, jeśli gdzieś nie można/ nie powinno się wyprzedzać to oni pokazują że zdrowy rozsądek ich nie dotyczy. Nie wspomnę o zasadach ruchu drogowego. Brak radiowozu nieoznakowanego z kamerą daje o sobie znać. Kaczor zamiast ładować kasę w tvpis i rydzyka wsparłby ruch drogowy a co za tym idzie nasze bezpieczeństwo.

Zgłoś
Kierowca15.03 o 20:36

Znak A7 i D47 jaki to ma sens. Wyjeżdżający że Świeżnej, bez dodatkowego znaku i tak mają "problem" z wyjazdem na drogę główną. Ograniczenie prędkości powinno być na drodze Bierutów Oleśnica.

Zgłoś
Kierowca15.03 o 20:27

Po załączonym zdjęciu nie wiem jaki to znak. Faktem jest, że zmotoryzowani, wyjeżdżając z tego skrzyżowania muszą mieć na baczności. Szczególnie dotyczy to samochodów z rejestracją ONA i OKL. Przykre, ale jeżdżą jak wariaci. Oczywiście nie można wszystkich wrzucić do jednego worka i negować ale samochody z w/w rejestracjami stanowią większość. Skrzyżowanie na łuku drogi, bez ograniczenie prędkości, faktycznie stwarza zagrożenie kolizji. Poza tym podwójny łuk "lewo" I "prawo" powinien być ograniczony prędkością. Pobliski rów (opary zamarzające) i zacienienie wielokrotnie powoduje poślizg do rowu ale to już indywidualna gestia kierowcy zachowując prędkość do warunków na drodze. Niezależnie od pory roku zawsze na tym dwuzakręcie puszczam nogę z gazu. Pozdrawiam innych kierowców.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2023 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube