reklama
reklamareklama
Materiał wyborczy KWW Komitet Wyborczy Adama Horbacza
reklama
reklama
Dziś jest czwartek, 22 lutego. Imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra.
10℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Mieszkańcy odcięci od działek po modernizacji Dobroszyckiej

Aktualności3.02.2023 o 10:36Komentarzy: 25
Opozycyjny radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem) zwraca uwagę, że po modernizacji ulicy Dobroszyckiej pojawił się problem z dostępem do działek.


źródło: DSDiK

* * *

Budowa ronda przy Dobroszyckiej odcięła mieszkańców od działek

O problemach mieszkańców dowiedziałem się w listopadzie ubiegłego roku, wówczas spotkałem się z nimi na miejscu, by przekonać się naocznie o zaistniałej sytuacji. Sprawa jest skomplikowana, dlatego wówczas zaprosiłem mieszkańców na komisje budżetu i infrastruktury.

Na posiedzeniu komisji, które odbyło się 25.stycznia br., pięcioosobowa delegacja mieszkańców przedstawiła problem braku dojazdu z drogi publicznej do ich nieruchomości. Okazało się, że na etapie projektowania nie uwzględniono dojazdu do wszystkich działek. Bezpośredni zjazd posiada tylko jeden z właścicieli działek (nieobecny na posiedzeniu komisji). Reszta właścicieli i dzierżawców została odcięta od użytkowanych nieruchomości. Działki są użytkowane rolniczo m.in. jest tam plantacja truskawek. Wcześniej przez kilkadziesiąt lat do komunikacji była wykorzystywana droga gruntowa, widoczna jeszcze na mapach Google (w zał.). Jednak poszerzenie ulicy Dobroszyckiej oraz powiększenie skarp ziemnych przy rondzie odbyło się właśnie kosztem byłej drogi.

Na komisji jeden z właścicieli działek odczytał korespondencję, jaką prowadził z przedstawicielami firmy projektowej, gdy wnioskował o zapewnienie dojazdów do wszystkich działek. Wówczas projektant odpowiedział tak:

"W toku prac projektowych proponowaliśmy wykonać sięgacz do placu do zwracania, który obsłużył by dojazd do działek, ale spotkało się to z protestem ze strony wodociągów i miasta(...)".

W efekcie obecnie mamy taką sytuację, że właściciele oraz wieloletni dzierżawcy tego terenu nie mają jak dojechać do swoich nieruchomości. Również miejska spółka MGK, której infrastruktura (zasuwy) znajduję się na jednej z działek nie ma bezpośredniego dojazdu do swojego terenu. Dodatkowo część z właścicieli ogrodziła swoje nieruchomości i przejazd jest obecnie całkowicie niemożliwy.

Pod naciskiem mieszkańców i radnych obecni na komisji przedstawiciele urzędu miasta zdeklarowali mieszkańcom pomoc w rozwiązaniu tego problemu. W ciągu dwóch tygodni ma dojść do spotkania roboczego w tej sprawie.

Przypomnę, że głównym wykonawcą tej inwestycji była firma Eurovia, a inwestorem Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, miasto Oleśnica partycypowało w kosztach.

Paweł Bielański
Radny Rady Miasta Oleśnicy
Oleśnica Razem

* * *

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (25)

pogromca bubli5.02.2023 o 16:54

A te głębokie rowy bez barierek...kolejne błędy wychodzą jeden za drugim. Limit już dawno przekroczony ..niech się wypowiedzą ci co wstęgę przecinali.Znaki połamane , studzienka ostatnio wyskoczyła, a posypywanie służby zaczynają o tego ronda na wszelki wypadek. A to że ono tak pochyłe na południowy kierunek , to dlatego że podobno ma być wykorzystane pod fotowoltaikę.Jedyne takie rondo w Polsce.

Zgłoś
bez pardonu5.02.2023 o 13:42

Do czytelnik np tobie końska spierdolino

Zgłoś
Ona5.02.2023 o 01:51

Ale wybudowali wielki mur i pochyłe rondo

Zgłoś
olo4.02.2023 o 23:32

masakra. Co to za ciemni ludzie, akceptują projekt z błędami i stawiają opór nawet po wnioskach od projektanta aby zapewnić dojazd do działek a potem okazuje się, że zablokowali nawet dojazd do działki własnej spółki. To miasto to jakaś farsa. Ostatnio słyszałem od nowej ścieżce rowerowej z kostki na której nie usunięto znaku reklamowego gdzie rowerzyści mogli doznać poważnych obrażeń lub kalectwa. Podawać nazwiska tych osób decyzyjnych!

Zgłoś
Kopycki4.02.2023 o 16:43

Dobroszycka już cała pięknie na biało oświetlona.

Zgłoś
co to ma być?4.02.2023 o 11:21

I kolejny wstyd.

Zgłoś
Ula4.02.2023 o 09:17

Jeszcze kogoś to dziwi? Było oczywiste, że coś będzie nie tak xD

Zgłoś
użytkownik4.02.2023 o 09:08

Czy jest odpowiedz kiedy będzie włączone oświetlenie na dobroszyckiej ? Przejścia dla pieszych nieoświetlone ! a białe pasy już niewidoczne !

Zgłoś
Przemysław Kasprzak4.02.2023 o 04:08

A za to, to władze miasta powinny podać się do dymisji i przedwczesne wybory na wiosnę.

Zgłoś
Kol3.02.2023 o 20:48

Kiedy będzie działające oświetlenie na dobroszyckiej !!!

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2024 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube