reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-5℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Były dyrektor pozwał gminę wiejską Oleśnica. Dwie sprawy w sądzie

Aktualności25.01 o 10:01Komentarzy: 58
Maciej Syta w zeszłym roku stracił posady dyrektora Centrum Usług Wspólnych i kierownika gminnej promocji. Teraz będzie się sądził z samorządem.Maciej Syta jeszcze do niedawna był kierownikiem referatu promocji w Urzędzie Gminy Oleśnica oraz dyrektorem Centrum Usług Wspólnych. Od początku 2022 roku przebywał na zwolnieniu lekarskim. Po powrocie czekało na niego wypowiedzenie, o czym w czerwcu informowaliśmy na łamach portalu MojaOlesnica.pl.

- W przypadku CUW-u jest to wypowiedzenie z mojej strony, a w przypadku referatu mamy likwidację stanowiska, bo jednostka weszła w skład Centrum - mówił wtedy wójt Marcin Kasina.

Podał też powód rozstania się z pracownikiem - Powiem krótko - jest to brak zaufania ze strony pracodawcy. Wypowiedzenie jest jednostronne, zostało mu skutecznie dostarczone przy świadkach, jednak pan Syta go nie podpisał - dodawał M. Kasina.

Jak się dowiedzieliśmy, zwolniony pracownik skierował sprawę do sądu pracy, do którego wpłynęły dwa pozwy. Jeden z nich dotyczy "uznania wypowiedzenia za bezskuteczne", a drugi o "zawezwanie do próby ugodowej". W obu przypadkach wyznaczono już terminy posiedzeń.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (58)

Obserwator27.01 o 20:34

Jego powinni pozwać wszyscy którzy doznali mobbingu i upokorzenia z jego strony kiedy był dyr.

Zgłoś
Nemo27.01 o 16:26

Rżnąć pracodawców konwencjonalnie nożem jak Bańbuła...., też bym tak zrobił:)

Zgłoś
Hh26.01 o 16:04

Ale się trzymają pazurami że wszystkich sił na państwowych posadkach, darmozjady.

Zgłoś
Prawda.26.01 o 10:59

@Wyborca, dokładnie, wójt nic nie traci, operuje środkami finansowymi urzędu gminy, czyli podatnika, a nie z własnej kieszeni. Nigdy nie dbał o dobro mieszkańców.Tyle w temacie.

Zgłoś
Wyborca26.01 o 10:40

Korzępa się zgodził zagłosować za podwyżką wójta jak wywalili Maćka.Tak też zrobił.Syta opłaca prawnika sam A Kasia ma prawnika z gminy .odszkodowanie też będzie z gminnych pieniędzy. Nic nie traci A zyskał .Czego jeszcze nie rozumiecie?

Zgłoś
Haha26.01 o 10:35

Stracił zaufanie bo nie dowiózł wójtowi flaszki na czas.

Zgłoś
Mieszkaniec Bogusławic26.01 o 10:12

Ha ha . Panie Syta , a pamięta pan zebranie w świetlicy w Bogusławicach. Jakie bajki opowiadał pan zebranym . O zakupie sprzętu AGD do świetlicy o już trwających pracach o nadaniu numerów posesji. Okłamywal pan mieszkańców, starałem się wszystkim na miejscu uświadomić że to tylko pana kłamastwa. A teraz się skonczyło i bardzo dobrze.

Zgłoś
Kolega26.01 o 10:09

Dobrze mówisz MOI Pan Maciek powinien wszystko powiedzieć co tam się dzieje a wie dużo. Bardzo dużo

Zgłoś
moi26.01 o 01:21

Pan Maciej został kozłem ofiarnym, bo był niewygodny dla pewnych osób w UG. Na szczęście oliwa sprawiedliwa... Coś czuję, że to nie (tylko?) jego kariera dobiega tam końca.

Zgłoś
Prawdda25.01 o 22:48

Szkolenie z gminy pamiętamy kto wyszedł z pkoju

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube