reklama
reklamareklamareklamareklama
Materiał wyborczy KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
reklama
Dziś jest wtorek, 3 października. Imieniny Teresy, Józefy, Heliodora.
25℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Oleśnicy. Co warto wiedzieć?

Aktualności24.01 o 13:10Komentarzy: 19
Sekcja Dróg Miejskich poinformowała, że od 26 stycznia zmieniają się zasady funkcjonowania w obrębie Strefy Płatnego Parkowania w Oleśnicy. O czym warto pamiętać?* * *

Informujemy, że od dnia 26 stycznia br. wchodzi w życie zmiana uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania.

Zmiany będą dotyczyły w szczególności: zwiększenia opłaty za pierwsze rozpoczęte 30 minut postoju z kwoty 0,50 zł na kwotę 1 zł, ograniczenia nabywania preferencyjnych abonamentów typu M przysługujących na jeden lokal mieszkalny do trzech sztuk (jednemu mieszkańcowi wydawany będzie tylko jeden abonament wyłączenie na jeden pojazd samochodowy), wprowadzenia opłaty manipulacyjnej w wysokości 10 zł za wydanie duplikatu abonamentu lub abonamentu z naniesionymi zmianami danych.

Jednak najistotniejsza zmiana dotyczy opłat dodatkowych za nieuiszczenie opłaty za postój pojazdu samochodowego w strefie płatnego parkowania. Po wejściu w życie zmian dotychczasowe opłaty 50 zł i 30 zł będą obowiązywały tylko wtedy, gdy opłata zostanie uiszczona do 5 dni od dnia wystawienia zawiadomienia o pobraniu opłaty dodatkowej, a po upływie tego czasu opłaty do uiszczenia będą dwukrotnie wyższe, czyli odpowiednio 100 zł i 60 zł. Zmiana ta ma spowodować zwiększenie skuteczności pobierania opłat dodatkowych a tym samym zmniejszenie bardzo wysokich kosztów windykacji należności.

Wszystkie wprowadzane zmiany wynikają z zebranych doświadczeń w prowadzeniu oleśnickiej Strefy i mają na celu usprawnienie jej funkcjonowania oraz wyeliminowanie niekorzystnych zjawisk powodujących zwiększanie kosztów jej prowadzenia.

Wszelkie informacje o zasadach korzystania z oleśnickiej SPP znajdują się na stronie internetowej operatora SPP http://olesnicaspp.pl/.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (19)

Miś26.01 o 08:28

Likwidacja płatnych parkingów? Tylko ćwierć inteligent wpadłby na taki pomysł. Dodatkowe parkomaty pod Starostwem i Hertem na Krzywoustego by się przydały, bo jest tragedia by w tych dwóch miejscach zaparkować w ciągu dnia.

Zgłoś
KryjRyj25.01 o 15:35

Likwidacja parkingów płatnych - Kto jest za ? To dobija wszystkich mieszkańców oraz Firmy. ale nie urząd miasta. oni mają gratis etykietki więc mają free ko Parkingo... wole zaparkować w miejscu w oddali niż dać im zarobić. Nie będzie płatnych parkingów ? będzie dużo wolnych miejsc w całym mieście

Zgłoś
ping25.01 o 10:11

Pod Aldi jest parking/teren prywatny i ząrządza tym terenem firma prywatna. Gorzej jest pod Mokisem, odkąd znieśli płatny parking, to nie ma gdzie palca wcisnąć, mimo ogromnego parkingu...

Zgłoś
Ciekawy25.01 o 08:33

To czemu jak stanalem na chwile pod aldi to dostałem od razu wezwanie do zapłaty na 90 zl. ?

Zgłoś
J25.01 o 08:11

No i sklepy w Rynku dobite...

Zgłoś
mieszkaniec oels25.01 o 06:27

parkowanie dobija biznes w rynku

Zgłoś
:) :(25.01 o 03:08

Kpina z ludzi, może być darmowa komunikacja miejska za grubą kasę rocznie ,a kierowców zmusza się do płacenia za parkowanie w centrum miasta .Jaki zysk dla miasta?Kilka kilanaście tysięcy miesięcznie? Jaki spadek obrotów dla przedsiębiorców mających lokale w strefie? W innych częściach miasta jakoś sprawdzają się wyznaczone 15minutowe miejsca do parkowania i to wg mnie powinno wystarczyć .Gdzie się zapadł pod ziemię pomysł z 2011 roku piętrowego parkingu w okolicach rynku ,a w planowanym miejscu deweloper budynki postawił

Zgłoś
fx25.01 o 00:04

nie kupiłem nic w rynku od czasu wprowadzenia opłat

Zgłoś
Q24.01 o 23:20

Wprowadzić płatność 24 godz. na dobe i łykęndy a zostawić stare ceny !!!!!!

Zgłoś
emeryt24.01 o 20:40

otworzyć Rynek dla samochodów i dla biznesu.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009- 2023 @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube