reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-4℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Bezpieczne ferie. Policjantka z wizytą w szkole

Aktualności22.01 o 07:43Komentarze Facebooka
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku, zabaw na śniegu i lodzie. Aby przebiegały one szczęśliwie jak co roku policjanci edukują dzieci w zakresie ich bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.Od połowy stycznia oleśniccy policjanci wdrożyli działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2023”. Działania te, jak co roku, ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Od początku trwania działań policjanci rozmawiają z dziećmi w szkołach o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przypominali im o niebezpieczeństwach z jakimi mogą się spotkać podczas zabaw na śniegu, uczyli jak postępować w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, oraz sprawdzali znajomość numerów alarmowych. Każdorazowo policjanci wspominali także o zasadach bezpieczeństwa na drogach. Przypominali wspólnie z uczestnikami spotkań w jakich miejscach można przechodzić na drugą stronę jezdni uwzględniając sygnalizatory świetlne, którą stroną jezdni należy poruszać się w obszarze niezabudowanym.

Oprócz działań profilaktycznych funkcjonariusze prowadzą również wzmożone kontrole na drogach. Można zaobserwować zwiększoną liczbę patroli kontrolujących trzeźwość kierujących pojazdami, a w szczególności tych transportujących dzieci czy młodzież.st. asp. Bernadeta Pytel / oficer prasowa KPP Oleśnica

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube