reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-5℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Uwaga, kierowcy! Trudne warunki na drogach

Aktualności21.01 o 08:05Komentarzy: 39
Kierowcy ostrzegają przed trudnymi warunkami na drogach powiatu oleśnickiego. Jest bardzo ślisko, a wiele miejsc jest nieodśnieżonych. - Czekamy na reakcję służb drogowych - napisał do redakcji MojaOlesnica.pl jeden z kierowców.rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (39)

...22.01 o 11:52

No i pogoda pomogła naszym drogowcom dzielnie walczącym ostatniej doby. Śnieg topnieje .

Zgłoś
Trzaskowski21.01 o 23:58

Haha to wy śniegu chyba nie widzieliście.to to nalot tylko.jak byście jechali w 15 cm. to byście wiedzieli co to śnieg

Zgłoś
Krzysztof Górecki 21.01 o 23:42

Oczywiście literówki i ewentualne błędy we wpisie są ale nie chce mi się poprawiać.

Zgłoś
Krzysztof Górecki 21.01 o 23:13

Panowie, z przykrością stwierdzam, że trochę się pogubiliście (oczywiście chodzi o dwa poprzednie komentarze). Po pierwsze, Polska to nie Szwecja. A tyle pogardy dla Polski ile jest we wpisach niejakiego zw-kowalski dawno nie widziałem. Zawsze powtarzam, że nasz (Polski) problem wynika z faktu, że my ostatnią wojnę wygraliśmy, choć strona po której się znaleźliśmy faktycznie była przegraną. Przynajmniej politycznie i ekonomicznie. I to nie nasza wina, że tak właśnie jest. Może i jesteśmy zabici dechami a może nie. Gdyby w moim pobliżu był człowiek, który miałby sprzęt do odśnieżania to pewnie by odsniezał. Jednak nie ma takiego choć wsi jest przeszło 30. Więc musimy sobie z tym radzić sami. Jak Pan zw-kowalski sobie chce to niech sobie kupi stara piaskarkę za 200 000 -300 000 zł i zarabia nią 7 dni w roku. Zapewne Pana dzieciom się ten interes zwroci chyba ze rdza od soli zeżre sprzet. Jak nie całą, starą piaskarkę to osprzęt do ciężarówki za 100 000 tyś i też zwróci się za 20 lat. Takie są realia, jak prawdziwa zimą jest kilka dni w roku to nikt nie zainwestuje i takie podstawy ekonomii to zapewne w Szwecii dzieci w przedszkolu już rozumieją. A tak wybitny Zw-kowalski nie. Więc niech Pan przestanie pito.....c te swoje mądrości i cieszy się tym szwedzkim rajem. Takich madral jak Pan sporo w życiu spotkałem i wszyscy to mocni byli w teorii, nie w pracy. Gdybyśmy w Polsce mieli zimę przez kilka miesięcy to nie musielibyśmy się martwić o to kto będzie się nią zajmował. Chętni pewnie byli by w każdej wsi. Co do drugiego komentarza albo komentującego, ja nie pracuje w ZDP od dwóch lat. Więc te Pana przykłady raczej do mnie sie nie odnoszą. A we wrześniu to pewnie kogoś innego Pan słuchał. I podsumowując cały wątek powiem to co od zawsze powtarzam. Piasek w odróżnieniu od śniegu z nieba nie pada i każdy kto komentując, nie kieruje się tylko chęcią oplucia innego, a zdrowym rozsądkiem, wie to doskonale.

Zgłoś
Można 21.01 o 22:56

Co roku tak jest że zima zaskakuję drogowców

Zgłoś
...21.01 o 22:24

Zwk, Szwecja! Czy Ty jesteś tam pielęgniarzem osób starszych? Tak na marginesie zapytałem. Chyba we wrześniu, Pan Gó...ki zapowiedział,że zima im nie straszna, swoje obowiązki wypełnią w 100%. Czytając komentarze typu "skoda w rowie" czy "tir w rowie" śmiem wątpić w zakres pracy ZDP.

Zgłoś
zw-kowalski :-)21.01 o 22:11

Panie Górecki. Pan nie ma pojęcia o swojej pracy. Pisałem to panu kilka razy. U mnie we wsi kilku rolników i właścicieli firm ma podpisane umowy z gminą. Mają sprzęt tak wyposażony, że Wrocław czy Warszawa nie mają takiego. Jak potrzeba to telefon do danej osoby i akcja. Jak będę w kwietniu w Oleśnicy to zapraszam na pokaz jak to wygląda w zabitej wsi. Tylko proszę nie pieprzyć o pieniądzach. Bo płacimy mniej niż wy w Polsce w pierwszej grupie. Was kłamią, że ZUS czy składka zdrowotna to nie podatek. My w 34 % mamy i podatek i ZUS i zdrowotną. Sam nie rozumiem skąd mają kasę na wszystko. Tylko my mamy jednego burmistrza na powiat. A wy kilku burmistrzów, wójtów i starostę. Każdy z nich ma zastępcę, sekretarkę, radców i cała masę znajomych królika. Zamiast żółtej ziemi zorganizuj pan żwir i grys w zależności od rodzaju opadu śniegu i temperatury.

Zgłoś
Krzysztof Górecki 21.01 o 20:47

Straż, policja, pogotowie pracują w systemie ciągłym, zmianowym. Tak aby zawsze ktoś był dostępny. 365 dni w roku. W przypadku zimowego utrzymania jest to kilka dni w roku. Naprawdę muszę to tłumaczyć, że jak coś się stanie a pracownik jest n.tą godzinę w pracy to pracodawca za to odpowiada. Już nie wspominając o zwykłym zmęczeniu i możliwości zrobienia czegoś sobie i innym. Ci ludzie pracowali wczoraj i dzisiaj od 4 rano. Będą pracować jutro i w poniedziałek. Coś muszę wiecej tłumaczyć......

Zgłoś
Roman Strażak 21.01 o 20:36

Krzysztof Górecki zatrudnić ludzi i pracują na okrągło mam rozumieć że policja straż pogotowie też będzie pracować po 8 godz i tylko w tygodniu

Zgłoś
Krzysztof Górecki 21.01 o 19:33

Zgk w Twardogórze nie śpi. I plugi są naszykowane. Jednak każdy powinien zrozumieć czy raczej rozumieć, że prace wykonują też ludzie. Plug czy piaskarka sama pracy nie wykona. Tam gdzie są ludzie jest i zdrowy rozsądek i są przepisy prawa, więc nie mogą pracować 24 godziny na 24h. To co można było zrobić zrobiono i dalej trzeba być ostrożnym i trochę wyrozumiałym.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube