reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-4℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Recepta na dobry weekend? Dobra książka!

Kultura21.01 o 06:38Komentarze Facebooka
Oleśnicka Biblioteka Publiczna imienia Mikołaja Reja poleca książkę na ten weekend.* * *

Anna McPartlin jest pisarką urodzoną w 1972 roku w Irlandii. Autorka z pewnością tworzy wyjątkowe historie na ciężki temat jakim jest choroba, ale stara się wpleść w całą historię dużą dawkę humoru co czyni jej opowieści tak bardzo wyjątkowymi.

„To co nas dzieli” jest jedną z wielu jej pozycji literackich. Jest to bez wątpienia historia, która wciąga czytelnika. Książka jest napisana w taki sposób że możemy przeżywać wszystkie emocje wraz z bohaterami. Opowieść o dwóch przyjaciółkach wciąga i nie można się od niej oderwać nawet na chwilę. Eve i Lily były przyjaciółkami odkąd sięgają pamięcią. Po wielu latach przyjaźni ich drogi się rozeszły, choć nic na to nie wskazywało. Nawet wtedy, kiedy Lily wyjechała na wakacje aby zarobić na studia cały czas musiały do siebie pisać. W książce jest wiele ich listów które do siebie kiedyś pisały. Właśnie one wyjaśniają co działo się w życiu dwóch przyjaciółek przez tyle lat i co je rozdzieliło. Powieść jednak toczy się dwadzieścia lat po tym jak ich przyjaźń się zakończyła, kiedy Eve trafia do szpitala przypadkowo napotyka swoją dawną przyjaciółkę która pracuje tam jako pielęgniarka. W końcu po dwudziestu latach los daje im szansę aby naprawiły swoją dawno utraconą relację.

Czy dawne przyjaciółki dadzą sobie drugą szansę? Czy tę przyjaźń da się jeszcze naprawić? Serdecznie zapraszam do sięgnięcia po ten tytuł i poznania zakończenia tej wyjątkowej historii poleca Alicja.

* * *

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube