reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-5℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Ksiądz chwalił PiS i prezesa Kaczyńskiego. Jest stanowisko kurii

Aktualności23.01 o 07:05Komentarzy: 100
O księdzu Tadeuszu Farysiu stało się głośno w całej Polsce, ponieważ chwalił PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego na spotkaniu partii w Oleśnicy. Co na to kuria?


Ksiądz kanonik Tadeusz Faryś

Jak już informowaliśmy, pochodzący z naszego miasta ksiądz kanonik Tadeusz Faryś był gościem na spotkaniu opłatkowo-noworocznego Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się 15 stycznia w Zamku Książęcym w Oleśnicy. W trakcie swojego wystąpienia chwalił partię i jej prezesa, Jarosława Kaczyńskiego.

- Tworzymy projekty, programy polityczne. Obudźmy się. Prawo i Sprawiedliwość, to są święte słowa! Niech nas niosą, to są skrzydła! To wielkość! To program, no z nieba nam spadł! Chcę was tu prosić... Zaraz, może zanim poproszę. Bądźmy dumni. Bądźmy dumni z naszego prezesa Jarosława Kaczyńskiego! Bądźmy dumni! Jeśli jesteście zgodni, oklaski dla niego! To wielki człowiek - mówił duchowny, po czym rozbrzmiały oklaski.

Ostrzegał przed możliwością przegrania wyborów. - Nie tylko chodzi o to, byśmy wygrali w przyszłych wyborach. Nie tylko. Nie tylko. Bowiem, jeśli, nie daj Boże, byłoby inaczej, to... To nastąpi to, co jest najbardziej podłe. Podległość. Podległość Polski! - kontynuował i podkreślał znaczenie suwerenności.

O sprawie, cytując portal MojaOlesnica.pl i zamieszczony przez nas materiał wideo, informowały też ogólnopolskie media, takie jak m.in. Onet, naTemat, gazeta.pl, o2 czy satyryczna strona JoeMonster.org, Michał Marszał z tygodnika "NIE" oraz profil "Make life harder". W wielu publikacjach podkreślano angażowanie się księdza w politykę, co spotkało się też z krytyką ze strony internautów.

Poznaliśmy właśnie stanowisko zwierzchników duchownego, który mieszka na terenie diecezji świdnickiej. - W związku z wystąpieniem ks. Tadeusza Farysia na spotkaniu noworocznym Prawa i Sprawiedliwości, chcemy zauważyć, że miało ono charakter prywatny i tak też należy odbierać obecność ks. Tadeusza. Trzeba też zauważyć, że ks. Faryś jest emerytowanym duchownym - oświadczył ks. Przemysław Pojasek, rzecznik Prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Zobacz też: Ksiądz Tadeusz Faryś chwalił PiS i Kaczyńskiego [WIDEO]

pp

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (100)

vvv26.01 o 13:04

Poczekajcie, zobaczycie co będzie się działo. Przestańcie nudzić.

Zgłoś
***** ***26.01 o 11:41

Ta próżniacza, przestępcza kasta kościelna, typu Faryś i jemu podobnych to zakała Polski. Polski ciemnogród już dostaje wytyczne w konfesjonałach aby głosować na pisowską sotnię. Precz z czarną komuną.

Zgłoś
Ciekawy25.01 o 22:22

Jak był prywatnie to niech bez sutanny idzie!!!!! KK to banda pedofilów i złodzieji. Nie usuwać tylko poczytać wyroki sądowe. Dla niezorientowanych polecam sprawdzić jak pochowano gulbinowicza i dlaczego pod płotem!!!

Zgłoś
Edmund Kaleciński25.01 o 21:26

Wypada mi się zgodzić z internautą @ >kowalskim< (wpis z wczoraj o 22:22), pełna zgoda. Ale żeby taka niewiedza o kościelnej mafii watykańskiej, mającej swoje macki w całej Europie i nie tylko. Każdy zaślepiony czernią sutanny papista (jak Krzysztof A. Kowalski) może troszkę oświecić mózg np. w książce Matthiasa Mettnera "Katolicka mafia". Katoliku Kowalski, twoje wyobrażenie o czyimkolwiek "potrafieniu lub niepotrafieniu" merytorycznego odnoszenia się do wypowiedzi innych uznaję za bezcelowe (szczególnie te znamionujące myślenie kruchtowe, jak twoje). Jeśli będą wypowiedzi według mojego uznania sensowne, być może z nich skorzystam. Dziś uczyniłem wyjątek. A koniec czeka każdego taki sam, wieczna czeluść...

Zgłoś
>kowalski<24.01 o 22:22

Nadeszły czasy, że wstyd być Kowalskim, pod każdą szerokością geograficzną !

Zgłoś
bog_nieistnieje24.01 o 18:35

Modlić się pisowska kur..wo a nie wychwalać kurdu0a jebany cwel

Zgłoś
Krzysztof A. Kowalski24.01 o 17:57

Większość wpisów anonimowa, czyli bez szacunku do drugiego człowieka, a gdy pewien Internauta się tu podpisze, to jedyne co potrafi, to "w kółko Macieju" o jakiejś mafii - nigdy nie potrafił i nie potrafi odnieść się merytorycznie do wypowiedzi, czy wpisów innych. Zobaczymy, czy zdania nie zmieni, gdy zbliży się koniec.

Zgłoś
PATRIOTA24.01 o 15:20

Zamek stał się wylęgarnią i miejscem dla propagowania pisowskich wichrzycieli w Oleśnicy. Aż dziwne że pis tylko w zamku robi spotkania swoich wyznawców ,mimo że w Oleśnicy jest więcej miejsc dla publicznych spotkań. Ale Ci ,którzy myślą inaczej nie są wpuszczani na sabaty pisowskie ,przykład to przyjazd Kaczyńskiego gdzie na100metrów od zamku policja pilnowała aby nikt spoza pisu nie miał prawa posłuchać o czym /słońce narodu/ prawi swoim wyznawcom.

Zgłoś
xy24.01 o 14:53

Bzdury piszecie kochani internauci. Wszyscy ludzie ponoszą odpowiedzialność nie tylko ludzie kościoła. A przyczepiliście się wyłącznie do nich. Napiszcie prawdę.

Zgłoś
Edmund Kaleciński24.01 o 11:59

xy - funkcjonariusze kościelni, od zarania plamią rzekomą nieskazitelność Kościoła. W Polsce funkcjonariusze ci korzystają z podwójnej sytuacji - Polaka i wroga Polski. Jedyne wyjście zerwać konkordat z Watykanem, rozliczyć Kościół ze zbrodni, i jak będzie taka wola Polaków opracować nowy dokument, który w sensowny i zgodny z prawem będzie stanowić o relacjach państwo kościół. Jeśli tak się nie stanie nie ma co marzyć likwidacji kościelnej mafii. Dokument winien być przyjęty w referendum przez polskie społeczeństwo.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube