reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-5℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Już wkrótce pierwsze spotkanie autorskie w tym roku!

Aktualności21.01 o 10:00Komentarzy: 0
Oleśnicka Biblioteka Publiczna imienia Mikołaja Reja zapowiada spotkanie autorskie z Błażejem Torańskim. Wkrótce mamy poznać datę wydarzenia.

Błażej Torański przy Pomniku Martyrologii Dzieci w Łodzi autorstwa Jadwigi Janus i Ludwika Mackiewicza. Fot. Krzysztof Kalinowski

* * *

Spotkania autorskie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych Czytelników. To jedna z najciekawszych okazji do poznania autora, usłyszenia ciekawych porad pisarskich czy… zdobycia imiennego autografu w swoim egzemplarzu ulubionej książki!

W 2022 roku, podczas 9 spotkań, odwiedziło nas ponad pół tysiąca Czytelników. Gościliśmy w bibliotece autorów piszących dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Staramy się aby oferta Biblioteki była dostosowana do potrzeb i gustów naszych odbiorców. Nie zawsze są to tylko tematy „łatwe”.

Rok 2023 rozpoczniemy od spotkania z Błażejem Torańskim - publicystą i pisarzem, który specjalizuje się w literaturze faktu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorem zbioru wywiadów z twórcami o cenzurze "Knebel", "Cenzura w PRL-u" (2016), współautorem (wraz z Marcinem Jakubem Szymańskim) książki "Fabrykanci. Burzliwe dzieje rodów łódzkich przemysłowców" (2016) oraz bestsellerowego "Małego Oświęcimia" (2020).

Podczas spotkania nasz gość będzie między innymi opowiadał o swojej najnowszej książce "Kat polskich dzieci. Opowieść o Eugenii Pol". To pierwsza biografia zmarłej w 2003 roku zbrodniarki. Zbrodniarki, której jednak proces miał charakter poszlakowy, a ona sama nigdy nie przyznała się do winy. O tym również opowiada książka Błażeja Torańskiego. To wnikliwe, biograficzne śledztwo przypomina sprawę, którą w latach 70. żyła cała Polska. Odkrywa też wątki, które nigdy dotąd nie przedostały się do publicznej wiadomości. „Kat polskich dzieci" to wnikliwe śledztwo biograficzne odsłaniające kulisy działalności hitlerowskiego obozu dla dzieci i młodzieży w Łodzi.

Szczegóły i data spotkania już wkrótce!

* * *rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (0)

Brak komentarzy
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube