reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-5℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Oświadczenie wójta ws. instalacji do odpadów. Nadal nie pokazano raportu

Aktualności1.12.2022 o 20:19Komentarzy: 64
Wójt Marcin Kasina wydał oświadczenie ws. instalacji do odpadów w Cieślach. Mimo jego zapewnień, nie odniesiono się do wszystkich pytań, a naszej redakcji nie udostępniono raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko.* * *

Oświadczenie wójta

22 listopada wpłynęło do mnie pismo od mieszkańców Gminy Oleśnica w sprawie koncepcji budowy instalacji do przetwarzania odpadów na terenie zakładu w Cieślach.

W poniedziałek 28 listopada, po zakończeniu postępowania administracyjnego na złożony przez inwestora wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia, które inwestor sklasyfikował jako przedsięwzięcie mogące znacząco oddziaływać na środowisko, Urząd Gminy Oleśnica wydał decyzję odmowną.

Odmowa wynika z niezgodności planowanej inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który na mój wniosek Rada Gminy Oleśnica uchwaliła w maju 2018 roku. I na tym postępowanie administracyjne się zakończyło.

Dziwi mnie, że nikt z działających w tej sprawie wśród mieszkańców nie zwrócił się ani do mnie, ani do urzędu z jakimkolwiek pytaniem. Każdy, a szczególnie radny lub sołtys, dostałby wyczerpującą odpowiedź. Mógłby też na wniosek uzyskać przygotowany przez inwestora raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

Zamiast tego ktoś bardzo próbował wywołać aferę. Nie wnikam z jakich pobudek i w czyim interesie było przedstawienie mieszkańcom gminy nieprawdziwych informacji, by wprowadzić ich w błąd i wymusić podjęcie niecelowych działań. To już sami mieszkańcy wiedzą najlepiej.

Urząd Gminy Oleśnica w prowadzonym postępowaniu administracyjnym zgodnie z prawem zadbał o zabezpieczenie interesu mieszkańców Gminy i ich ochronę przed narażeniem na jakiekolwiek niebezpieczeństwo lub niedogodności.

Cieszę się, że ze swoimi wątpliwościami mieszkańcy zwrócili się bezpośrednio do mnie, słusznie uznając, że to najlepszy sposób na ich wyjaśnienie.

Stanowczo potępiam wykorzystanie obaw mieszkańców o miejsce ich życia do siania zamętu i kreowania afer tam, gdzie ich nie ma. Jestem pewien, że przedstawione przeze mnie mieszkańcom rzetelne informacje rozwieją wszystkie ich wątpliwości.

Na moim biurku czeka na mój podpis ponad dwieście czterdzieści pism z odpowiedzią dla wszystkich, którzy podpisali się pod przesłanym do mnie pismem. Jutro sołtysi sołectw Bogusławice i Wyszogród dostaną je, celem bezpośredniego dostarczenia mojej odpowiedzi mieszkańcom.

Marcin Kasina
Wójt Gminy Oleśnica

* * *

Niespójności w oświadczeniu wójta

Urząd Gminy Oleśnica miał szansę być transparentnym w sprawie planowanych instalacji, bo wysyłaliśmy pytania w tej sprawie, a odpowiedzi były ogólnikowe. Natomiast raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko nie został udostępniony redakcji portalu MojaOlesnica.pl, wbrew twierdzeniom wójta o tym, ze każdy może go otrzymać. Nasze dwukrotne zapytania do kierowanego przez niego urzędu wciąż pozostają bez merytorycznej odpowiedzi.

Co warto podkreślić, była to druga próba podejścia do tematu związanego z odpadami w Cieślach w gminie Oleśnica. Za każdym razem brakowało jasnych komunikatów ze strony wójta i jego urzędników, a tematy nie wyszłyby na jaw, gdyby nie portal MojaOlesnica.pl i protesty mieszkańców.

Zobacz też:
- Tajemnicze instalacje do odpadów w Cieślach? Niejasne działania urzędu gminy
- Gmina zataja raport, jak instalacje do odpadów mogą wpłynąć na środowisko
- Presja ma sens! Odmowna decyzja ws. instalacji do odpadów w Cieślach


rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (64)

Białoruś2.12.2022 o 20:01

Fajnie się bawić na koszt podatnika

Zgłoś
A.2.12.2022 o 19:46

Dajcie spokój z tym Zakopanem bo mój mąż się dowie

Zgłoś
Tu2.12.2022 o 18:23

Do Kolegi tak jak w Szczecinie.

Zgłoś
jestem za2.12.2022 o 12:13

tylko referendum i odwołać Wójta może będą potrzebować kogoś na dyrektora spalarni

Zgłoś
Zxcvb2.12.2022 o 11:23

Takie zamieszanie potrafi zrobić tylko psychopata.

Zgłoś
Kolega2.12.2022 o 08:23

Niech Wójt powie prawdę jak było w Zakopanym

Zgłoś
.2.12.2022 o 08:13

@ Żenada, to identycznie jak z Bronsiem.

Zgłoś
Haha2.12.2022 o 07:50

Hydra z karteczkami to Batugowa lata nie wiem gdzie je dostaje ale mogła by się chociaż nauczyć je czytać

Zgłoś
Uchodzcy plus2.12.2022 o 07:47

Banaś ma jeden garniturek bo jest uczciwym rolnikiem i nie zarabia 20 tyś miesięcznie i nie ma dodatków za odbieranie tel 2.5 tyś co miesiąc i nie ma też możliwość dorobienia sobie na boku jak inni

Zgłoś
Żenada2.12.2022 o 07:28

Nie pamiętam kiedy Wójt prawdę powiedział

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube