reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-5℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Presja ma sens! Odmowna decyzja ws. instalacji do odpadów w Cieślach

Aktualności1.12.2022 o 06:00Komentarzy: 17
Presja ma sens! Urząd Gminy Oleśnica wydaje odmowną decyzję ws. instalacji do przetwarzania odpadów w Cieślach. Nie jest ona jednak prawomocna.Tak jak już kilkukrotnie na łamach portalu MojaOlesnica.pl informowaliśmy, 26 września Wójt Gminy Oleśnica jako organ wszczął postępowanie administracyjne w sprawie planów dotyczących realizacji inwestycji w Cieślach, którą w oficjalnym piśmie określono jako "mogącą znacznie wpływać na środowisko". Co się za tą nazwą kryje? Chodzi o instalację do przetwarzania frezu asfaltowego, instalację do przetwarzania odpadów budowlanych oraz instalację do przetwarzania stłuczki szklanej. Wniosek w tej sprawie wpłynął od jednej z wrocławskich spółek.

- Oburzeni mieszkańcy skupieni wokół Cieśli kolejny raz czują się zdesperowani i oszukani po tym jak bali się, że powstanie spalarnia śmieci. Teraz boją się, że powstanie jeszcze gorsza inwestycja - składowisko śmierdzących odpadów - mówił niedawno gminny radny i sołtys Bogusławic Tomasz Domal. Swoje podpisy stanowiące sprzeciw wobec realizacji inwestycji złożyło kilkaset osób.

- Odkąd sprawa wyszła na jaw, że wrocławska firma stara się o pozwolenie na taką inwestycję nie ma dnia, żeby mieszkańcy nie zwracali się z obawami, uwagami i pretensjami, że sołtysi i radni nic nie wiedzą na temat toczącego się postępowania. Mieszkańcy Bogusławic, Wyszogrodu, Wszechświętego, Spalic, Cieśli a nawet Oleśnicy pobudowali domy z dala od smogu, pobrali kredyty, ulokowali oszczędności życia a teraz boją się, że po cichu przed nimi włodarze Gminy Oleśnica skutecznie im to odbiorą - mówił nam T. Domal.

Okazuje się, że medialna i społeczna presja ma sens. Urząd Gminy Oleśnica wydał odmowną decyzję w tej sprawie. Firma ma jednak 14 dni na wniesienie odwołania, które rozpatrywałoby Samorządowe Kolegium Odwoławcze.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (17)

JD1.12.2022 o 15:28

Mam kilka pytań jako mieszkanka do Pana Domala. Gdzie mogę je zadać? Gdzie znajdę mail radnego?

Zgłoś
Zbyszek1.12.2022 o 14:47

Cieśle cofnąć do średniowiecza. Dać im osiołki, konie i sołtys powinien zwinąć asfalt w całej gminie Oleśnica. Dlaczego inne gminy mają przyjmować ich odpady w tym asfalt.

Zgłoś
nowy1.12.2022 o 13:17

W Polsce już nic nie można wybudować bo będzie to komuś przeszkadzać

Zgłoś
Papa1.12.2022 o 09:30

Pato. Gmina. Pato wójt do dymisji

Zgłoś
Pracownik spalarni1.12.2022 o 09:16

Tak dla spalarni, w dupie...... mieć tych protestujących, to typowe łosie, którzy nawet nie mają pojęcia jak taka spalarnia działa. Na dzbanów nie ma siły !!!

Zgłoś
!!!1.12.2022 o 08:57

Wójt wszystko ukrywał ale sprawa sie wydała i zrobił sie problem. Nigdy więcej kasiny

Zgłoś
!1.12.2022 o 08:56

Decyzje wydaje się na podstawie przepisów a nie pod wpływem presji z jakiejkolwiek strony

Zgłoś
Mirosław 1.12.2022 o 08:54

Tak Dla spalarni, ale dzbanki protestują buhahaha Ehhhhhh Gamonie

Zgłoś
xawery1.12.2022 o 08:54

Na terenie firmy transportowej w m.Cieśle już od dawna istnieje cicha utylizacja śmieci.

Zgłoś
Mieszkaniec Cieśli 1.12.2022 o 08:52

Nie presją tylko tumany co protestują bo nie chcą SPALARNI. ŚMIECI POD DOM IM WYSYPAĆ. BRAWO DLA WÓJTA TAK DLA SPALARNI W CIEŚLACH

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube