reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest poniedziałek, 6 lutego. Imieniny Bohdana, Doroty, Pawła.
-4℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Starty ciężarowców. Piotr Chodor z piątym i szóstym złotem z rzędu!

Aktualności30.11.2022 o 09:16Komentarze Facebooka
Oleśniccy ciężarowcy na co dzień trenujący w WKS Śląsk Wrocław, wzięli udział w Finale Wieloboju Atletycznego w Wierzbnie. Jak im poszło?W sobotę w hali sportowej im. Szymona Kołeckiego w Wierzbnie odbył się Finał Wieloboju Atletycznego. Wśród wielu startujących zawodników WKS Śląsk Wrocław wystawił sześciu, w tym trzech na co dzień trenujących w Oleśnicy, uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Uczestnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: trójskok z miejsca, pomiar uścisku dłoni oraz dwubój olimpijski.

7-letni Daniel Chodor mimo bardzo ciężkich dla niego konkurencji z względu na wzrost i małą dłoń, uplasował się na dwunastym miejscu wśród chłopców do lat 12. W ogólnej klasyfikacji za cały rok zajął ósme miejsce. Michał Strojwąs pomimo niedawno przebytej choroby postanowił się nie poddać i pokazał, że ma żyłkę sportowca. Walcząc nie tylko z rywalami, ale również i osłabieniem organizmu wywalczył ósme miejsce wśród 12-latków, co dało mu jedenaste miejsce w ogólnej klasyfikacji.

W tej samej kategorii wiekowej z dużą przewagą wygrał Piotr Chodor, który nie odpuścił i wystartował na maksimum swoich możliwości. To piąte i szóste złoto z rzędu, ponieważ Piotr wygrał czwarty rzut, jak i cały cykl tegorocznych Wielobojów Atletycznych.

- W tym roku Piotr wygrał wszystko co się dało. W przyszłym sezonie będzie startował w wyższej kategorii wiekowej i przed nim nowe, znacznie trudniejsze zadania. Na nowo będzie musiał wspinać się po szczeblach, aby mógł znów stawać na podium. Piotr to fajter i wszyscy jesteśmy dobrej myśli - podsumowuje start swojego syna trener Damian Chodor.

Dużym sukcesem było również zajęcie drugiego miejsca w punktacji klubowej. WKS Śląsk Wrocław to klub z dużymi tradycjami, który wychował wielu olimpijczyków. Teraz buduje swoją kadrę na nowo.

rd

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube