reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lutego. Imieniny Andrzeja, Weroniki, Gilberta.
-1℃
(zachmurzenie duże). Zobacz prognozę pogody

Dolnośląska policja podsumowała dużą akcję na drogach

Aktualności29.11.2022 o 09:01Komentarzy: 7
Dolnośląscy policjanci z drogówki, przeprowadzili w piątek kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych, tym razem pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa osobom pieszym, poprzez nasilenie ilości kontroli drogowych pod kątem przestrzegania przepisów w ruchu. Funkcjonariusze zwracali uwagę na sposób poruszania się pieszych po drogach oraz jak zachowują się w stosunku do nich kierujący pojazdami i rowerzyści. Mundurowi ujawnili łącznie blisko 1000 wykroczeń. Niestety część z nich popełnili sami piesi.

Kwestie ruchu pieszych i pojazdów szczegółowo opisują przepisy ruchu drogowego. Idealną byłaby sytuacja, gdyby wszyscy uczestnicy się do nich stosowali. Jednak rzeczywistość pokazuje niejednokrotnie, zupełnie coś innego. Fakt ten wynika nie tylko z zachowania samych pieszych, ale także rowerzystów i kierujących pojazdami, w stosunku do nich.

Mając to na uwadze, dolnośląscy policjanci kolejny raz realizowali działania ukierunkowane właśnie na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze egzekwowali przepisy dotyczące poruszania się samych pieszych, a także dyscyplinowali kierowców i użytkowników jednośladów, którzy nie respektowali ich pierwszeństwa. Policjanci kontrolowali stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Funkcjonariusze łącznie ujawnili blisko 1000 wykroczeń popełnianych w ruchu, zarówno przez pieszych, rowerzystów, jak i kierujących pojazdami.

Mundurowi stosowali pouczenia, ale nakładali też mandaty w przypadkach stwierdzenia rażącego naruszenia przepisów i zasad bezpieczeństwa. Tego typu działania będą cyklicznie kontynuowane.

źródło: Policja

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (7)

Milicjant29.11.2022 o 11:35

Policjs powinna wymierzac sprawiedliwość na miejscu. Tak jak bylo to Kiedys. Gaz, pała i sciezka zdrowia na posterunku. To byly piekne czasy. Az chce się wrócić do munduru milicjanta i zrobic porzadek w Olesnicy.

Zgłoś
Hopert29.11.2022 o 11:33

A znam sprawę ewy jej ulomek ze swoją greckom ex wrypal na mine xx ludzi

Zgłoś
Romecek zmoczony29.11.2022 o 11:30

A kto podsumowuje handel narkotykami i konfidencje ewy smierdochy z Kilińskiego 4c starej bladziuchy

Zgłoś
seba29.11.2022 o 11:08

Głównym celem to było zasilenie pustej kasy państwa.

Zgłoś
obserwatorka29.11.2022 o 10:00

Szkoda, że podczas tych akcji, panowie policjanci nie ukarali samych siebie. Parkowanie radiowozu w zatoczce autobusowej w Cieślach i kierowanie do niej zatrzymywanych aut, nie jest chyba zgodne z przepisami. Szczególnie, że autobus, który nadjechał nie miał gdzie się zatrzymać, by bezpiecznie wysadzić pasażerów, a wymijaniem go przez inne samochody stwarzało dalsze niebezpieczeństwo w ruchu.

Zgłoś
ols29.11.2022 o 09:37

@zero mandatów... ma rację, najwyższe możliwe mandaty, tylko w ten sposób coś im zaświta w głowie. Wzrost wypadków na przejściach po wprowadzeniu, że pieszy czy rowerzysta ma pierwszeństwo wzrósł o 30%.

Zgłoś
Ha ha zero mandatów 29.11.2022 o 09:22

Pouczenia dla olesniczan to jak pozwolenie na dalsze takie jazdy rowerem po chodnikach, jazda ze znaczną prędkością, za przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych, za chodzenie z telefonami czy słuchawkami na uszach, a także kierowców którzy poruszają się w obszarach ze znakiem do 30 km/h gdzie może poruszać się pieszy i to pieszy wtedy ma pierwszeństwo. Zero mandatów to takie przyzwolenie na łamanie przepisów przez olesniczan. A taka akcja powinna pokazać jak to jest gdy otrzymuje się mandat najwyższy za ich nieodpowiednie zachowanie w przestrzeni publicznej.

Zgłoś
Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube