reklama
reklamareklamareklama
Dziś jest sobota, 4 lutego. Imieniny Andrzeja, Weroniki, Gilberta.
-1℃
(zachmurzenie umiarkowane). Zobacz prognozę pogody

Pamięć o Katyniu. Dyrektorka SP7 na konferencji w Warszawie

Aktualności29.11.2022 o 07:29Komentarze Facebooka
25 listopada w Warszawie odbyła się Konferencja Koordynatorów Regionalnych programu edukacyjnego "Katyń... Ocalić od zapomnienia". Wzięła w niej udział dyrektor SP7 Dorota Rasała-Świtoń.Program powstał, aby uczcić niemal 22 tysiące ofiar tej okrutnej zbrodni – od miejsca jej ujawnienia nazwaną Zbrodnią Katyńską. Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza od 2008 roku realizuje program edukacyjny pn. "Katyń... ocalić od zapomnienia" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Jego istotą jest nasadzanie Dębów Pamięci, przy czym jeden dąb upamiętnia jedną Ofiarę Zbrodni Katyńskiej. Celem Programu jest również zebranie, zarchiwizowanie i udostępnienie w postaci cyfrowej życiorysów, zdjęć, dokumentów i informacji o Bohaterach, którzy polegli w 1940 roku. Materiały te są starannie archiwizowane, a następnie w postaci cyfrowej umieszczane na portalu, poświęconym ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

Dorota Rasała-Świtoń, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy, jest Koordynatorem Regionalnym na Dolnym Śląsku. Dzięki jej staraniom i zaangażowaniu m.in. w Oleśnicy zostało zasadzonych 21 Dębów Pamięci. Każdemu towarzyszy tabliczka.

Pani Dorota współpracuje z Oddziałowym Biurem Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN we Wrocławiu. W wyniku tej współpracy m.in. 11 czerwca 2021 r. nastąpiło odnowienie wspomnianych tabliczek . Organizuje konkursy , konferencje i szereg innych działań mających na celu kultywowani pamięci o zbrodni katyńskiej zwłaszcza wśród młodych ludzi. W czasie konferencji uczestnicy podzielili się dobrymi praktykami swoich dotychczasowych działań, odpowiedzieli na pytania, co ich najbardziej poruszyło i zaproponowali nowe pomysły na najbliższy okres.

rd, źródło: SP7 w Oleśnicy

Podziel się tym artykułem na Facebooku

reklama
reklamareklama

Komentarze Facebooka

Ostatnio dodane
Zobacz więcej
Wersja strony: stacjonarna / mobilna
PW Media © 2009-2022. @:
Nawigacja: Kontakt z redakcją i reklama / Regulamin / Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach społecznościowych: Facebook / Instagram / YouTube